W dotychczasowych 12 meczach 27-latek zdobył 107 punktów i wywalczył siedem bonusów. Dzięki temu legitymuje się średnią biegopunktową 1,810, która daje mu 21. miejsce wśród najskuteczniejszych żużlowców Metalkas 2. Ekstraligi. Trzeba przyznać, że to solidne osiągnięcia jak na zawodnika, który jeszcze rok temu ścigał się na poziomie Krajowej Ligi Żużlowej.
Dobra dyspozycja Chmiela nie umyka uwadze innych ekip, które już teraz zabiegają o jego pozyskanie. Z naszych informacji wynika, że najpoważniej jego transferem interesują się Cellfast Wilki. Niektóre źródła twierdzą nawet, że ten ruch jest przesądzony, bo miało już dojść już zawarcia pełnego porozumienia z tym klubem.
ZOBACZ WIDEO Zły wpływ Grand Prix na Kvecha? Czech wyjaśnia
W Krośnie Chmiel miałby być częścią silnego zespołu, który w przyszłym roku włączy się do walki o awans do PGE Ekstraligi. Wilki chcą bowiem zatrzymać Tobiasza Musielaka, choć ten ma także oferty z żużlowej elity. Poza tym na celowniku klubu drugi rok z rzędu znajduje się Amerykanin Luke Becker. W jego przypadku trzeba się jednak liczyć z konkurencją w postaci Krono-Plast Włókniarza Częstochowa.
Działania krośnian tylko potwierdzają, że kluby Metalkas 2. Ekstraligi są już aktywne na transferowej giełdzie. Przypomnijmy, że na drugim poziomie rozgrywkowym doszło już do zawarcia dziewięciu prekontraktów. Większość z nich jest jednak trzymana przez działaczy w tajemnicy.