Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, końcowe rozstrzygnięcia w fazie zasadniczej ligi duńskiej zapadną w przyszłą środę. W trwającym tygodniu zaplanowane spotkania także mogą jednak sprawić, że o pewnych rzeczach będzie wiadomo już teraz.
Przede wszystkim hitem przedostatniej serii spotkań będzie pojedynek mistrza z wicemistrzem. Jadące jak walec Slangerup podejmie Holsted, które potrzebuje wygranej, aby zwiększyć szanse na ukończenie podstawowej części sezonu w pierwszej dwójce i tym samym na awans do turnieju finałowego, który zaplanowano we wrześniu. To jednak gospodarze, którzy powołali na te zawody Bartłomieja Kowalskiego, są faworytem środowego meczu.
ZOBACZ WIDEO: Polski talent wspomina początki. Nie od razu było kolorowo
Matematyczne szanse na TOP2 zachowuje jeszcze zespół z Grindsted, lecz wątpliwe jest, by ostatecznie zakończył jazdę tak wysoko w tabeli. Teraz GSK z Piotrem Pawlickim i Patrykiem Wojdyłą czeka domowe starcie z zamykającym stawkę Region Varde, którego ostatecznie nie wzmocni wciąż jeszcze awizowany Artiom Łaguta.
Sugestię byłemu indywidualnemu mistrzowi świata, jak i Maciejowi Janowskiemu z drużyny z Fjelsted, że starty w Danii na tym etapie sezonu nie są do końca rozsądne, wystosowała Betard Sparta Wrocław. Wobec tego nowy zespół tego drugiego w niezwykle ważnym starciu z Esbjerg pojedzie w składzie z jednym naszym rodakiem - Mateuszem Cierniakiem.
Awizowane składy:
Slangerup Speedway - Holsted Tigers
Slangerup: 1. Michael Jepsen Jensen, 2. Mikkel Michelsen, 3. Andreas Lyager, 4. Bartłomiej Kowalski, 5. Marcus Birkemose
Holsted: 1. Jacob Thorssell, 2. Bastian Pedersen, 3. Timo Lahti, 4. Rene Bach, 5. Jonas Knudsen
Wynik pierwszego meczu: 45:39 dla Slangerup
GSK Liga - Region Varde Elitesport
GSK: 1. Kenneth Bjerre, 2. Mathias Pollestad, 3. Piotr Pawlicki, 4. Patryk Wojdyło, 5. Villads Nagel
Region Varde: 1. Artiom Łaguta, 2. Nicolai Klindt, 3. Tim Soerensen, 4. Kevin Woelbert, 5. Nicolai Heiselberg
Wynik pierwszego meczu: 49:35 dla GSK
Team Fjelsted - Esbjerg Vikings
Fjelsted: 1. Benjamin Basso, 2. Nicki Pedersen, 3. Mateusz Cierniak, 4. Peter Kildemand, 5. Rune Thorst
Esbjerg: 1. Jason Doyle, 2. Niels Kristian Iversen, 3. Matias Nielsen, 4. Luke Becker, 5. Nicklas Aagaard
Wynik pierwszego meczu: 51:33 dla Esbjerg
Tabela SpeedwayLigaen 2025:
| # | Drużyna | M | Bon | Pkt | Z | R | P | + |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Slangerup Speedway | 10 | 4 | 22 | 9 | 0 | 1 | 510 |
| 2. | Soenderjylland Elite Speedway | 11 | 3 | 19 | 8 | 0 | 3 | 475 |
| 3. | Holsted Tigers | 10 | 4 | 18 | 7 | 0 | 3 | 429 |
| 4. | GSK Liga | 9 | 1 | 13 | 6 | 0 | 3 | 405 |
| 5. | Esbjerg Vikings | 10 | 1 | 5 | 2 | 0 | 8 | 400 |
| 6. | Team Fjelsted | 10 | 1 | 5 | 2 | 0 | 8 | 366 |
| 7. | Region Varde Elitesport | 10 | 0 | 2 | 1 | 0 | 9 | 352 |