WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Baziejew najlepszy w półfinale, nieudany start Widery

W sobotę w rosyjskiej Ufie rozegrano półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy w wyścigach motocyklowych na lodzie. W zawodach triumfował Junir Baziejew, który wyprzedził Michaiła Bogdanowa i Antonina Klatovsky'ego.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Jedyny Polak w stawce szesnastu zawodników - Michał Widera nie zdołał wywalczyć żadnego punktu i turnieju ukończył na ostatniej pozycji.

W niedzielę w Ufie odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Europy.

Wyniki półfinału:
1. Junir Baziejew (Rosja) (3,2,3,3,3) 14
2. Michaił Bogdanow (Rosja) (3,3,d,2,3) 11
3. Antonin Klatovsky (Czechy) (2,3,2,w,3) 10+3
4. Ilia Drozdow (Rosja) (3,3,2,d,2) 10+2
5. Andriej Sziszegow (Rosja) (3,3,3) 9
6. Nikołaj Kaminskij (Ukraina) (3,0,1,3,2) 9
7. Sven Holstein (Holandia) (1,d,3,3,2) 9
8. Florian Furst (Niemcy) (2,2,2,1,1) 8
9. Martin Leitner (Austria) (2,1,2,2,1) 8
----------
10. Roman Akimienko (Rosja) (1,3,2) 6+3
11. Andriej Divis (Czechy) (0,3,0,1,2) 6+2
12. Jussi Nyronen (Finlandia) (2,2,1,0,1) 6+1
13. Ulf Ledstrom (Szwecja) (1,2,1,1,0) 5
14. Fredrik Johansson (Szwecja) (d,w,1,2,0) 3
15. Jo Seatre (Norwegia) (1,1,0,0,0) 2
16. Claude Gadeyne (Francja) (1,w,0,w,1) 2
17. Heinz Goldi (Szwajcaria) (0,1,t,w,w)
18. Michał Widera (Polska) (w,d,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Kaminskij, Furst, Gadeyne, Johansson (w)
2. Drozdow, Klatovsky, Holstein, Divis
3. Baziejew, Leitner, Ledstrom, Goldi
4. Bogdanow, Nyronen, Seatre, Widera (w)
5. Bogdanow, Baziejew, Akimienko, Kaminskij, Holstein (w)
6. Drozdow, Ledstrom, Seatre, Gadeyne (w/u)
7. Divis, Nyronen, Goldi, Johansson (d)
8. Klatovsky, Furst, Leitner, Widera (d)
9. Sziszegow, Drozdow, Kaminskij, Widera, Goldi (t)
10. Holstein, Leitner, Nyronen, Gadeyne
11. Baziejew, Klatovsky, Johansson, Seatre
12. Akimienko, Furst, Ledstrom, Divis, Bogdanow (w)
13. Kaminskij, Leitner, Divis, Seatre
14. Sziszegow, Baziejew, Klatovsky (w/u), Goldi (w/u), Gadeyne (w)
15. Holstein, Johansson, Ledstrom, Widera
16. Baziejew, Akimienko, Furst, Nyronen, Drozdow (w)
17. Klatovsky, Kaminskij, Nyronen, Ledstrom
18. Baziejew, Divis, Gadeyne, Widera
19. Bogdanow, Drozdow, Leitner, Johansson
20. Sziszegow, Holstein, Furst, Seatre, Goldi (w)

Bieg dodatkowy o 10 miejsce:
21. Akimienko, Divis, Nyronen

Bieg dodatkowy o 3 miejsce:
22. Klatovsky, Drozdow

Lista startowa finału:
1. Jan Klatovsky (Czechy)
2. Sven Holstein (Holandia)
3. Martin Leitner (Austria)
4. Antonin Klatovsky (Czechy)
5. Junir Baziejew (Rosja)
6. Ilia Drozdow (Rosja)
7. Danił Gołoszejkin (Rosja)
8. Siergiej Karaczincew (Rosja)
9. Hans Olov Olsen (Szwecja)
10. Harald Simon (Austria)
11. Nikołaj Kaminskij (Ukraina)
12. Michaił Bogdanow (Rosja)
13. Christoph Kirchner (Niemcy)
14. Rene Stellingwerf (Holandia)
15. Andriej Sziszegow (Rosja)
16. Florian Furst (Niemcy)

17. Roman Akimienko (Rosja)
18. Andriej Divis (Czechy)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
forum.speedway.ru

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • Pevoccer 0
    Goldi z jedną nogą wyprzedził Widerę... PORAŻKA!!!
    Odpowiedz Zgłoś
  • KMO fun 0
    Badziejew bendzie jezdzil w Ostrowie na 100% !!!
    Odpowiedz Zgłoś
  • speedfan 0
    Świętochłowice z Tobą, Mike! Bedzie jeszcze dobrze!
    Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×