Kokpit Kibice

Rusza Danish Speedway League, Miedziński i Dudek kontra Sajfutdinow

W piątek zainaugurowane zostaną rozgrywki Danish Speedway League. W pierwszym spotkaniu tegorocznego sezonu zmierzą się drużyny z Vojens i Brovst. W meczu wystąpi dwóch reprezentantów Polski.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

W ubiegłym roku Brovst Speedway Club wywalczyło brązowy krążek Drużynowych Mistrzostw Danii. Z kolei Vojens Speedway Klub ukończyło zmagania ligowe na piątej pozycji. Złoty medal rozgrywek Danish Speedway League zdobył zespół z Holsted, który o sześć punktów wyprzedził Slangerup.

Trzecia drużyna ubiegłorocznego sezonu słynie z zatrudniania polskich zawodników. W 2010 roku Brovst reprezentować będą Tomasz Jędrzejak, Adrian Miedziński, Patryk Dudek, Daniel Pytel, Paweł Zmarzlik, Rafał Dobrucki i Grzegorz Zengota. Kontrakty z tym klubem posiadają także Krystian Klecha i Karol Ząbik.

W inauguracyjnym spotkaniu szansę występu otrzymają "Miedziak" i "Duzers". Na Polakach i Leonie Madsenie spoczywać będzie ciężar zdobywania punktów. Wspomagać ich mają Steen Jensen i Thomas Jorgensen.

Jednak faworytami piątkowego starcia będą gospodarze. Działacze klubu z Vojens przed sezonem zakontraktowali głównie zawodników z Danii. Liderami zespołu mają być żużlowcy z Grand Prix Hans Andersen i Emil Sajfutdinow. To właśnie Rosjanin wystąpi w pierwszym meczu. Trzeciego zawodnika ubiegłorocznych zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Świata najbardziej wspierać powinni utalentowani duńscy jeźdźcy - Michael Jepsen Jensen i Kenneth Larsen. Drugą linię zespołu Vojens Speedway Klub tworzyć będą Szwed Oliver Bernzton i Duńczyk znany z występów w PSŻ Poznań, Anders Andersen.

Awizowane składy:

Vojens:
1. Emil Sajfutdinow
2. Kenneth Larsen
3. Michael Jepsen Jensen
4. Oliver Bernzton
5. Anders Andersen

Brovst:
1. Adrian Miedziński
2. Leon Madsen
3. Patryk Dudek
4. Steen Jensen
5. Thomas Jorgensen

Początek zawodów: godz.: 19:00

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×