Kokpit Kibice

DSL: Adams kontra Pedersen, debiut Flegera, kolejne starty Rempały, Ułamka, Miedzińskiego i Pytela

Cztery spotkania duńskiej Dansk Speedway League rozegrane zostaną w piątek. Działacze duńskich klubów zakontraktowali na te mecze piątkę polskich zawodników. Szansę debiutu otrzyma Kamil Fleger.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Holstebro - Esbjerg

Jedno z najciekawszych piątkowych starć. W duńskiej prasie spotkanie zapowiadane jest jako pojedynek Bjarne Pedersena z Leigh Adamsem. Rywalizacja tych zawodników z pewnością będzie elektryzować duńskich fanów. W obu ekipach wystąpi po jednym polskim zawodniku. W barwach gospodarzy zaprezentuje się Kamil Fleger, który tym samym zadebiutuje w rozgrywkach duńskiej ligi.

Natomiast w zespole gości wystartuje Marcin Rempała, który otrzyma kolejną szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Polak obok Adamsa i Joonasa Kylmaekorpiego ma poprowadzić drużynę z Esbjerga do triumfu nad Holstebro.

Awizowane składy:

Holstebro:
1. Bjarne Pedersen
2. Patrick Noergaard
3. Andriej Karpow
4. Kamil Fleger
5. Casper Wortmann

Esbjerg:
1. Leigh Adams
2. Marcin Rempała
3. Joonas Kylmaekorpi
4. Jesper Kristiansen
5. Dannie Soderholm

Początek: godz. 18:00

Outrup - Fjelsted

Faworytem tego spotkania będą gospodarze. Po raz kolejny działacze z Outrup zdecydowali się sięgnąć po Antonio Lindbecka. Szwed zastąpi w składzie Grzegorza Walaska, który nie spisywał się zbyt dobrze. Skład uzupełniają duńscy żużlowcy m.in. - Mads Korneliussen i Nicolai Klindt.

Liderem gości jest Sebastian Ułamek. "Seba" regularnie zdobywa duże ilości punktów i nie inaczej powinno być w piątek w Outrup. Fjelsted w środę na własnym torze minimalnie uległo Holsted i teraz postara się o rehabilitację za tamten występ.

Awizowane składy:

Outrup:
1. Antonio Lindbeck
2. Nicolai Klindt
3. Mads Korneliussen
4. Claes Nedermark
5. Michael Palm Toft

Fjelsted:
1. Sebastian Ułamek
2. Claus Vissing
3. Peter Kildemand
4. Simon Nielsen
5. Nicki Barrett

Początek: godz. 19:00

Brovst - Holsted

Kolejny raz w ekipie z Holsted zabraknie Nickiego Pedersena, który w piątek weźmie udział w treningu przed Grand Prix Czech. Tym razem miejsce byłego Indywidualnego Mistrza Świata zajmie Troy Batchelor. W środę świetny występ zaliczył Mariusz Staszewski, jednak tym razem jego miejsce zajmie Patrick Bjerregaard.

Po dwójkę Polaków zdecydowali się sięgnąć działacze Brovst. Adrian Miedziński i Daniel Pytel od początku rozgrywek ligowych w Danii prezentują dobrą dyspozycję. Obaj wspomagani Leonem Madsenem mają poprowadzić gospodarzy do zwycięstwa nad Drużynowym Mistrzem Danii.

Awizowane składy:

Brovst:
1. Adrian Miedziński
2. Daniel Pytel
3. Leon Madsen
4. Thomas Jorgensen
5. Jonas B. Andersen

Holsted:
1. Troy Batchelor
2. Ulrich Ostergaard
3. Morten Risager
4. Nicklas Porsing
5. Patrick Bjerregaard

Początek: godz. 19:00

Vojens - Slangerup

Ciekawie zapowiada się starcie w Vojens. Gospodarze po raz kolejny wystąpią bez dwójki swoich liderów - Hansa Andersena i Emila Sajfutdinowa. W drużynie Ole Olsena wystąpią młodzi zawodnicy z Patrickiem Hougaardem, Kenni Larsenem i Michael Jepsenem Jensenem na czele.

W porównaniu ze środowym spotkaniem z Holstebro w ekipie Slangerup doszło do jednej zmiany w składzie. Słabo spisującego się od początku sezonu Henrika Vedela zastąpi Szwed Ricky Kling. Po raz drugi w tym roku swoje umiejętności duńskiej publiczności zaprezentuje Daniel Nermark.

Awizowane składy:

Vojens:
1. Patrick Hougaard
2. Kenni Larsen
3. Michael Jepsen Jensen
4. Oliver Bernzton
5. Klaus Jakobsen

Slangerup:
1. Daniel Nermark
2. Ricky Kling
3. Kenneth Hansen
4. Lasse Bjerre
5. Phillip Tirsdal

Początek: godz. 19:00

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×