Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Planowe zwycięstwo rybniczan - relacja z I rundy MDMP w Częstochowie

Zwycięstwem zespołu RKM ROW Rybnik zakończyła się I runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, która odbyła się na torze w Częstochowie. Młode "Rekiny" wywalczyły w całych zawodach 20 punktów.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Częstochowska runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski mogła podobać się publiczności. Cień na całe zawody kładą jednak długie przerwy oraz kadłubowa obsada. Wiele biegów odbywało się w trzyosobowej stawce, a w biegu dwunastym pod taśmą stanął jedynie Dawid Lampart. Zawody te nie będą udane dla Marcina Bubla, który może mówić o pechu, gdyż dwukrotnie upadł jadąc na drugiej pozycji. Pierwsza kraksa miała miejsce w czwartym wyścigu. Na ostatnim łuku wychowanek częstochowskiego Włókniarza wykręcił popularnego "bączka". W upadającego częstochowianina uderzył Kamil Cieślar i następnie wpadł w bandę. Po tym upadku zawodnik rodem z Rybnika został odwieziony do szpitala, gdzie okazało się, że u 18-latka wystąpiło podejrzenie urazu kręgosłupa. Kibice oraz zawodnicy musieli oczekiwać na powrót karetki oraz wymianę dwóch elementów dmuchanej bandy. Przerwa trwała blisko 40 minut. Jeszcze dłużej trwało oczekiwanie na karetkę po biegu trzynastym. W nim przy próbie ataku na Tadeusza Kostro ponownie upadek zanotował Marcin Bubel. Tym razem dla zawodnika skończyło to się o wiele gorzej i podobnie jak jego klubowy kolega wylądował on w szpitalu.

Najskuteczniejszym zawodnikiem był Dawid Lampart, który wywalczył komplet punktów. Rzeszowianin tym samym skopiował swój wtorkowy wyczyn z półfinału MMPPK, który także został rozegrany na Arenie Częstochowa. Nie pomogło to jednak drużynie Marmy Hadykówki odnieść zwycięstwa gdyż Lampartowi zabrakło wsparcia Łukasza Kreta, który wywalczył zaledwie trzy punkty. Wystarczyło to do zajęcia trzeciego miejsca. Z dobrej strony zaprezentował się także Kamil Fleger, który był najlepszym żużlowcem zwycięzców zawodów. Młody rybniczanin w całych zawodach zgromadził 10 punktów, a przegrał tylko z wyżej wspomnianym Lampartem oraz swoim starszym bratem.

Do najciekawszych sytuacji w częstochowskiej rundzie MDMP doszło w biegach drugim oraz trzynastym. W drugiej gonitwie walkę o trzy punkty stoczyli Dawid Lampart oraz Rafał Fleger. Na wyjściu z pierwszego łuku rybniczanin wyprzedził rzeszowianina atakiem przy kredzie. Ten nie pozostał mu dłużny i na czwartym okrążeniu w tym samym miejscu wyprzedził starszego z braci Flegerów. W trzynastym biegu trwała zażarta walka o trzy punkty między Rafałem Malczewskim oraz Tadeuszem Kostro. Wychowanek częstochowskiego Włókniarza przez cztery okrążenia atakował po zewnętrznej zawodnika z Lublina. Ostatecznie szybszy na mecie był bardziej doświadczony Kostro.

Środowe zawody były szansą debiutu w oficjalnych zawodach dla dwóch zawodników, którzy we wtorek na torze w Częstochowie pomyślnie zdali egzamin na licencję żużlową. Lepiej spisał się Arkadiusz Jendrej, który dla lublinian zdobył 3 punkty, a jego dorobek mógł być jeszcze większy gdyby nie upadek na ostatnim łuku w biegu jedenastym. Młody zawodnik znajdował się wtedy na drugiej lokacie. Nieco gorzej spisał się Artur Czaja. Zawodnik częstochowskiego klubu w dwóch gonitwach zgromadził 2 oczka.

Wyniki:

I. RKM ROW Rybnik - 20 pkt.
7. Kamil Fleger - 10 (1,3,3,3)
8. Rafał Fleger - 4 (2,2,-)
9. Sławomir Pyszny - 4 (1,3,-)
21. Mateusz Domański 2 (1,1)

II. Tauron Azoty Tarnów - 16 pkt.*
13. Szymon Kiełbasa - 9 (2,2,3,2)
14. Jakub Jamróg - 7 (3,3,1)

III. Marma Hadykówka Rzeszów - 15 pkt.*
10. Dawid Lampart - 12 (3,3,3,3)
11. Łukasz Kret - 3 (0,3,0)

IV. CKM Włókniarz Częstochowa - 12 pkt.
1. Marcin Bubel - 4 (3,w,1,w)
2. Rafał Malczewski - 4 (1,1,2)
3. Kamil Cieślar - 2 (2,-,-)
19. Artur Czaja - 2 (0,2)

IV. Lubelski Węgiel KMŻ Lublin - 12 pkt.
16. Tadeusz Kostro - 8 (1,2,2,3)
17. Kamil Mistygacz - 1 (t,1,w)
18. Arkadiusz Jendrej - 3 (1,2,0)

VI. KSM Krosno - 9 pkt.*
4. Mateusz Szostek - 9 (2,3,2,2)

* - zespoły z powodu niepełnych składów nie zdobyły punktów do tabeli MDMP

Bieg po biegu:
1. (68,79) Bubel, Szostek, Malczewski
2. (68,52) Lampart, R. Fleger, K. Fleger, Kret
3. (68,67) Jamróg, Kiełbasa, Kostro, Mistygacz (t)
4. (68,09) Lampart, Cieślar, Bubel (w)
5. (68,29) K. Fleger, Kiełbasa, Pyszny
6. (69,01) Szostek, Kostro, Jernej
7. (69,27) Pyszny, R. Fleger, Malczewski, Czaja
8. (69,76) Kret, Jendrej, Mistygacz
9. (70,11) Jamróg, Szostek
10. (68,74) K. Fleger, Kostro, Domański, Jendrej
11. (68,70) Kiełbasa, Czaja, Bubel
12. (70,30) Lampart
13. (70,60) Kostro, Malczewski, Bubel (w), Mistygacz (w)
14. (68,82) Lampart, Kiełbasa, Jamróg, Kret
15. (69,53) K. Fleger, Szostek, Domański

Sędziował: Jan Banasiak (Częstochowa)
Widzów: ok. 100
Najlepszy czas dnia: Dawid Lampart w 4. biegu - 68,09 sek.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (12):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×