KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Brakowało Janka - wypowiedzi po meczu Speedway Wanda Kraków - Kolejarz Opole

Kolejarz Opole po raz pierwszy w tym sezonie wygrał na torze rywala. Co zrozumiałe, w obozie opolskim po spotkaniu w Krakowie panowało duże zadowolenie. Gospodarze natomiast ubolewali nad innymi niż w ostatnich meczach warunkami torowymi.

Przemysław Mazur
Przemysław Mazur

Andrzej Maroszek (trener Kolejarza Opole): Liderzy mnie nie zawiedli. Pierwszy rzut zrobił to, co powinien robić już do końca rozgrywek. Wtórowali mu Igor Kononow i Michał Mitko, nie mówiąc już o Marcinie Piekarskim, który przywiózł decydujące punkty. Od środowej rundy MDMP ten tor się wiele nie zmienił, był mocno nasiąknięty. Jeżeli wygrywa się starty i biegi, to wygrywa się mecz. Wielkie słowa uznania dla pana sędziego, który był bezstronny.

Mirosław Cierniak (menadżer Speedway Wandy Kraków): Przegraliśmy, bo byliśmy gorsi. Wpływ na porażkę miał również wypadek Janusza Baniaka Tor nie był dzisiaj naszym sprzymierzeńcem. Każdy jest po meczu mądry i może mówić, co trzeba było zrobić. Ja zrobiłem to, co uważałem za słuszne. Tor po opadach nie był taki, jak w środę. Z Opola Barker, Kling i Ostergaard jeżdżą w lidze angielskiej - to są zawodnicy.

Ben Barker (Kolejarz Opole): Bardzo sypki tor. Na początku spotkania był trudny i wymagający. Poradziliśmy sobie mimo to bardzo dobrze. Po pierwszym biegu wyszedłem na tor, sprawdziłem pole startowe i podpowiedziałem Marcinowi Piekarskiemu, co powinien zrobić. Staram się pomagać i rozmawiać z zawodnikami, żeby tworzyć prawdziwą drużynę.

Ricky Kling (Kolejarz Opole): Istotne było to, by umieć jeździć po takim miękkim torze. Wykonałem dzisiaj dobrą robotę. Przed ostatnim biegiem starłem i wyrzuciłem totalnie wszystko z mojej głowy. Męczyłem się w zeszłym tygodniu, ale w dzisiejszy występ był w końcu bardzo udany.

Adam Czechowicz (kapitan Kolejarza Opole): Nie patrzmy tylko na to, kto zdobył kilkanaście punktów. Michał Mitko zrobił pięć punktów, ale te punkty przywoził w najważniejszych momentach meczu.

Bartosz Szymura (Speedway Wanda Kraków): Gdybym w czwartym biegu pojechał trochę bardziej z gazem, na wariata, to mogłoby się dla mnie gorzej skończyć. Ostergaard nie uderzył mnie tylnym kołem, tylko motorem. Wysiadło mi sprzęgło i musiałem je rozebrać. W ogóle nie mogłem się zabrać ze startu. Brakowało nam Janka Baniaka, w poprzednim meczu pokazał, że potrafi jechać. Nawet na moim motocyklu mógłby przywieźć kilka punktów.

Patryk Pawlaszczyk (Speedway Wanda Kraków): Tor był dużo gorszy od tego, na którym dominowaliśmy w poprzednich zawodach. Szkoda początku, bo mecz był jak najbardziej do wygrania. Swojego występu do szczególnie udanych zaliczyć nie mogę.

Roman Chromik (Speedway Wanda Kraków): Takie oczekiwanie podczas przerwy w zawodach na pewno dekoncentrowało. Pogoda pokrzyżowała plany w przygotowaniu toru, w nocy i nad ranem padało. Na początku rywale właściwie każdy bieg wygrywali indywidualnie, potem trzeba było tylko dowozić punkty i oni to wykorzystali. Pierwsze pole rzeczywiście było niekorzystne, w drugiej fazie zawodów lepiej było jechać z zewnętrznego pola.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9)
 • fankr Zgłoś komentarz
  jednego matola mniej teraz czas na Cierniaka i GOŁDE I wtedy klub by sie jakos odrodzil na ich miejsce trzeba kogos kto jest bardziej ogarniety w speedwayu GOŁDA jak i CIERNIAK co zrobili dla
  Czytaj całość
  naszego klubu ale jedno jest pewne czas juz jest odliczany do kąca ich KARIERY w wandzie
  • kibic do redman Zgłoś komentarz
   nie opowiadaj bzdur,co Ty myślisz,że Kolejarz śpina pieniądzach ?
   • redman Zgłoś komentarz
    kierownik druzyny Wandy Michal Krupa zostal wczoraj ZWOLNIONY DYSCYPLINARNIE zastanawiaja sie czy nie zlozyc w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu korupcji! niepewna jest rowniez sprawa
    Czytaj całość
    z Mirkiem Cierniakiem... wiadomosc z dobrego zrodla. Nieladnie, Opole, nieladnie...
    • WANDA Zgłoś komentarz
     Brawo ADASOS Cierniak był 8 zawodnikiem Kolejarza jak tak było można zrobic to jest karygodne i niewybaczalne Panie Cierniak ani z ciebie nie byl zawodnik a tym bardziej nie pasujesz na
     Czytaj całość
     menagera Cegła zareaguj bo szkoda WANDY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     • obserwator Zgłoś komentarz
      Bezstronny sędzia - Ostergaard dwa razy powinien zostać wykluczony raz za uderzenie motocyklem w Szymure a dwa za zajechanie drogi Iwanowowi.
      • kr Zgłoś komentarz
       Cierniak, nie byli gorsi tylko oddałeś mecz w biegach nominowanych, mam nadzieję że to twój ostatni mecz jako trenera.
       • Edo Zgłoś komentarz
        Ma rację Adam Czechowicz, co do Michała Mitko, bo Michał się stara w każdym biegu i to widać, czego nie można powiedzieć o Igorze.
        • ADASOS Zgłoś komentarz
         P.Cierniak,fakt,że zrobił Pan co uważał za słuszne. Jednak kibice mają prawo do oceny tego tzw.menagerowania. Był Pan ósmym zawodnikiem Kolejarzy. Jak można było,Majac kilka okazji nie
         Czytaj całość
         wykorzystać Kudriaszowa w 6-ciu wyścigach? A to co Pan zrobił w biegach nominowanych woła o pomstę do nieba. Jak ma Pan resztki honoru, to podaj sie do dymisji.
         • stefanrusso Zgłoś komentarz
          jedna jaskólka wiosny nie czyni trzeba jechać dalej rawicz wygrana to juz by coś znaczyło!
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×