Miniżużlowcy z Wawrowa startowali w Meissen

Zawodnicy GUKS Speedway Wawrów - Filip Stankiewicz i Marcel Studziński po występie przed dwoma tygodniami w czeskim Libercu, wzięli udział w kolejnych zawodach poza granicami kraju.

Rafał Malinowski
Tym razem udali się do niemieckiego Meissen koło Drezna, gdzie w sobotę 2 października startowali w międzynarodowych zawodach o Srebrną Łyżwę. Turniej odbywał się w dwóch klasach pojemności silników. W klasie 500 cc Srebrną Łyżwę zdobył zawodnik gospodarzy Ronny Weis, natomiast w kategorii 125cc triumfatorem zawodów został Richard Geyer, który również reprezentuje miejscowy MC Meissen. Zawodnicy GUKS startowali w klasie 125 cc i na tle swoich starszych rywali wypadli całkiem dobrze, tym bardziej, że jako 9-latkowie byli najmłodszymi uczestnikami zawodów. W końcowej klasyfikacji Marcel Studziński zajął piąte, natomiast Filip Stankiewicz siódme miejsce.