Krzysztof Cegielski: Janusz jest całkowicie inną osobą

Sezon 2010 dla Janusza Kołodzieja był najlepszym sezonem w karierze. Wywalczył on między innymi drugi w swojej karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Przemianę zawodnika zauważa jego menedżer - Krzysztof Cegielski.

Łukasz Witczyk
Przed sezonem 2010 Janusz Kołodziej po raz pierwszy w karierze zdecydował się na zmiany barw klubowych. Tarnowską Unię zamienił na klub z Leszna i można powiedzieć, że od tego momentu rozpoczęła się przemiana "Koldiego". W ciągu jednego sezonu wywalczył on tytuły Indywidualnego Mistrza Polski, Drużynowego Mistrza Świata, Polski oraz Szwecji. Po raz pierwszy udało mu się także wywalczyć awans do prestiżowego cyklu Grand Prix. W nadchodzącym sezonie Kołodziej będzie jednym z czterech zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj w rywalizacji o tytuł najlepszego żużlowca świata. Jak mówi menedżer zawodnika zmiana klubu to nie jedyna zmiana, która miała miejsce w życiu Janusza Kołodzieja. - Janusz zmienił w zasadzie wszystko. Od początku kariery startował w Tarnowie i zmiana klubu na Unię Leszno pomogła mu. Dało mu to nową motywację, mógł poznać nowych ludzi i kibiców, a także wyznaczyć sobie inne cele. On wie, że aby być najlepszym musi skupić się w 100 proc. na żużlu. Janusz zmienił się pod względem psychicznym, zmienił dietę oraz formę przygotowań do sezonu. On jest całkowicie inną osobą niż w roku 2009 - powiedział Krzysztof Cegielski.
Janusz Kołodziej (kask żółty) będzie jednym z czterech Polaków, którzy w tym sezonie powalczą o medale IMŚ