Szalejący Mark Loram (wideo)

30 marca w Poole odbył się turniej pożegnalny Marka Lorama. Brytyjczyk swój największy sukces w karierze odniósł w 2000 roku, kiedy mimo, iż nie wygrał żadnej rundy Grand Prix, to wywalczył tytuł indywidualnego mistrza świata.

Wojciech Ogonowski

Droga do osiągnięcia tego sukcesu wiodła m.in. przez Grand Prix Danii, które 2 września odbyło się na Vojens Speedway Center. W dwunastym wyścigu zawodów, na starcie obok Marka Lorama zameldowali się Chris Louis, Nicki Pedersen i Billy Hamill. "Loramski" po pierwszym łuku był w tyle i musiał się sporo napocić, aby awansować na lepszą pozycję. Zobacz co się wydarzyło w tym biegu.

Zawody o Wielką Nagrodę Danii wygrał reprezentant Stanów Zjednoczonych - Greg Hancock. W wyścigu finałowym za jego plecami zameldowali się Jason Crump, Stefan Danno i Nicki Pedersen. Słabo pojechali Polacy. Tomasz Gollob był trzynasty, a Rafał Dobrucki zajął ostatnie, dwudzieste czwarte miejsce.

Loram został sklasyfikowany na piątej pozycji, ale ponieważ Tony Rickardsson nie zdołał się nawet zakwalifikować do półfinałów, to Brytyjczyk powiększył przed ostatnią eliminacją przewagę nad Szwedem do dwunastu punktów.