KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Będą emocje? - przed gnieźnieńskim półfinałem MDMP

W czwartek na torze w Gnieźnie odbędzie się jeden z półfinałów Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Wszystko wskazuje na to, że kibice będą mogli obejrzeć zaciętą walkę o awans do finału.
Szymon Kaczmarek
Szymon Kaczmarek

Awans w czwartkowych zawodach uzyskają cztery zespoły. Stawkę finału uzupełnią trzy teamy z półfinału rozgrywanego w Lublinie. Tymczasem w Gnieźnie zjawi się siedem drużyn, z których przynajmniej pięć poważnie myśli o znalezieniu się w czołowej czwórce.

Do głównych faworytów należeć będą z pewnością gospodarze oraz zawodnicy ZKŻ Zielona Góra. Cembrit Start Gniezno wystawi swoje najsilniejsze zestawienie, z kontuzjowanym do niedawna Kacprem Gomólskim na czele. Nie zabraknie również Oskara Fajfera, trzeciego w niedawnym finale Brązowego Kasku. Triumfator tych rozgrywek Patryk Dudek, liderować będzie z klei zielonogórzanom. Solidne wsparci zapewnić mają mu robiący coraz większe postępy Adam Strzelec i Kacper Rogowski.

Z nadziejami na dobry wynik do Grodu Lecha udadzą się również Polonia Bydgoszcz oraz Unibax Toruń. Młode Gryfy jeszcze kilka dni temu ścigali się w Gnieźnie w meczu ligowym, natomiast torunianie liczą przede wszystkim na dobrą dyspozycję Emila i Kamila Pulczyńskich. W normalnych okolicznościach wyrównaną walkę z powyższymi zespołami powinna nawiązać Unia Leszno. Byki są jednak prześladowane przez kontuzje. W Gnieźnie nie pojawi się m.in. Kamil Adamczewski, za którego w najbliższym spotkaniu ekstraligi ponownie stosowane ma być zastępstwo zawodnika.

Stawkę uzupełnią Lechma Poznań oraz GTŻ Grudziądz. Skorpiony zmagają się z poważnymi problemami finansowo-organizacyjnymi, jednak to może tylko zmotywować poznańskich młodzieżowców do lepszej jazdy. Grudziądzanie natomiast wystąpią bez kontuzjowanego Mateusza Lampkowskiego, co niweluje ich szanse na awans niemal do zera.

Awizowane składy:

I. Cembrit Start Gniezno:
1. Kacper Gomólski
2. Wojciech Lisiecki
3. Oskar Fajfer

II. Unibax Toruń:
4. Emil Pulczyński
5. Kamil Pulczyński
6. Łukasz Przedpełski

III. Polonia Bydgoszcz:
7. Szymon Woźniak
8. Damian Adamczak
9. Mikołaj Curyło

IV. ZKŻ Zielona Góra:
10. Patryk Dudek
11. Kacper Rogowski
12. Adam Strzelec

V. GTŻ Grudziądz:
13. Mateusz Rujner
14. Mateusz Lampkowski
15. Karol Szychowski

VI. Unia Leszno:
13. Tobiasz Musielak
14. Marcin Nowak
15. Kamil Adamczewski

VII. Lechma Poznań:
16. Maciej Fajfer
17. Marcel Kajzer
18. Adrian Kozłowski

Początek zawodów: godz. 17:00
Sędzia: Krzysztof Meyze (Wtelno)
Ceny biletów: Wstęp na program w cenie 8 zł.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (25)
Zobacz więcej komentarzy (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×