Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Deszczowa piosenka - relacja z półfinału MDMP w Lublinie

Zwycięstwem Caelum Stali Gorzów zakończył się lubelski półfinał MDMP. Drugie miejsce zajął WTS Nice Warszawa, a trzecie Lubelski Węgiel KMŻ. Zawody zakończono po 14 biegach z powodu złego stanu toru spowodowanego opadami deszczu.
Piotr Masierak
Piotr Masierak

Bez wielkich niespodzianek zakończył się turniej półfinałowy Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski rozegrany w Lublinie. Pierwsze premiowane awansem do finału miejsce zajęła ekipa Caelum Stali Gorzów, a drugie WTS Nice Warszawa. Lekkim zaskoczeniem może być trzecie miejsce gospodarzy, Lubelskiego Węgla KMŻ, którzy w pokonanym polu zostawili między innymi młodzieżowców Lotosu Wybrzeża Gdańsk.

Zanim jednak rozpoczęło się ściganie, przyszedł czas na oddanie hołdu tragicznie zmarłemu na treningu adeptowi sportu żużlowego z Gniezna Arkadiuszowi Malingerowi. Śmierć tego niezwykle młodego sportowca wstrząsnęła całą żużlową Polską i przypomniała o tym, jak bardzo niebezpieczną dyscypliną jest żużel.

Zawody rozpoczęły się od mocnego uderzenia braci Piotra i Przemysława Pawlickich. Zawodnicy WTS Nice Warszawa bez problemu poradzili sobie z reprezentującą w tej gonitwie barwy Lubelskiego Węgla KMŻ parą Mateusz Łukaszewski - Łukasz Kret i zdobyli dla swojej ekipy pięć punktów. Pawliccy nie dali się wyprzedzić żadnemu z rywali już do końca zawodów i mimo słabej postawy kolegów z zespołu, zapewnili sobie miejsce w finale.

Na lubelskim owalu dobrze spisywali się również zawodnicy Caelum Stali Gorzów. Dwa ze swoich startów wygrał bowiem Bartosz Zmarzlik, a dzięki wsparciu ze strony Łukasza Cyrana i Adriana Cyfera gorzowianie zdobyli w sumie 17 punktów, co było najlepszym wynikiem tego dnia. Walka o trzecie miejsce prowadzona była więc pomiędzy gospodarzami a gdańszczanami. Lublinianie niewielką przewagę na finiszu zawodów zawdzięczają świetnej postawie Dawida Lamparta, który zdobył komplet 9 punktów w trzech wyścigach. Zapewniło to LW KMŻ wygraną nad ekipą Lotosu Wybrzeża i w efekcie bilet do finału MDMP.

Zawody przerwano po czternastu biegach, ze względu na opady deszczu. W wyścigu trzynastym złe warunki torowe spowodowały upadek prowadzącego w tamtym momencie Krystiana Pieszczka, który wywrócił się na ostatnim łuku czwartego okrążenia. Młody żużlowiec zdołał jednak wstać i dobiec z motocyklem po punkt, za co otrzymał zasłużone brawa od publiczności.

Kolejny wyścig pokazał, że ścigać się w warunkach, jakie panowały wówczas na torze, było bardzo trudno. Najpierw upadek zaliczył Marcin Bubel, któremu udało się zejść z toru z maszyną, jednak chwilę później na tym samym łuku motocykla nie opanował Artur Czaja, a bieg został przerwany. Udało się jeszcze rozegrać powtórkę tego wyścigu, w którym para gorzowska spokojnie dowiozła pewne punkty i sędzia Grzegorz Sokołowski zarządził przerwę, w trakcie której odbył naradę z zawodnikami.

Początkowo nie udało się uzyskać konsensusu, więc arbiter nakazał prace na torze. Deszcz przestał co prawda padać, ale stan toru był zły, wobec czego po kolejnych kilkudziesięciu minutach Sokołowski zadecydował o zakończeniu zawodów i zaliczeniu wyników, jakie widniały na tablicy po gonitwie czternastej.

- Po opadach deszczu stan toru był zły. Zdecydowałem się więc na odwołanie zawodów, chociaż wiem, że jakiejkolwiek decyzji bym nie podjął, dla kogoś będę negatywną postacią - stwierdził Sokołowski. Warto jednak powiedzieć, że w piętnastej gonitwie zawodnicy Lubelskiego Węgla KMŻ jechaliby tylko we dwóch, co przyniosłoby im pewne pięć punktów. Nie można więc zarzucić sędziemu sprzyjania którejkolwiek z ekip przy wydawaniu werdyktu.

W półfinale zabrakło zawodników KS ROW-u Rybnik, którzy nie stawili się w Lublinie, natomiast dorobek łódzkiego Orła nie był wliczany do klasyfikacji, ponieważ startowało w nim tylko dwóch zawodników - Damian Michalski nie przyjechał do Lublina.

Wyniki:
I Caelum Stal Gorzów - 17
10. Bartosz Zmarzlik - 6 (3,3)
11. Adrian Cyfer - 4 (1,1,2)
12. Łukasz Cyran - 7 (2,2,3)
25. Paweł Parys - NS

II WTS Nice Warszawa - 16
4. Piotr Pawlicki - 10 (2,3,3,2)
5. Przemysław Pawlicki - 6 (3,3)
6. Patryk Braun - 0 (0)
23. Adrian Gała - 0 (0)

III Lubelski Węgiel KMŻ - 15
1. Mateusz Łukaszewski - 3 (0,2,1)
2. Łukasz Kret - 3 (1,2)
3. Dawid Lampart - 9 (3,3,3)

IV Lotos Wybrzeże Gdańsk - 14
16. Krystian Pieszczek - 4 (3,0,1)
17. Damian Sperz - 4 (2,1,1)
18. Cyprian Szymko - 6 (3,3)
27. Marcel Szymko - ()

V Orzeł Łódź - 9*
7. Adrian Osmólski - 4 (2,2)
8. brak zawodnika
9. Mateusz Borowicz - 5 (1,2,2)

VI Włókniarz Częstochowa - 8
19. Rafał Malczewski - 0 (0,0)
20. Artur Czaja - 4 (1,3,w)
21. Marcin Bubel - 4 (2,2,w)
28. Damian Synowiec - ()

VII KS ROW Rybnik - 0
13. brak zawodnika
14. brak zawodnika
15. brak zawodnika

Zespół z Rybnika nie dojechał na zawody.

* - drużyna Orła Łódź nie została sklasyfikowana, ponieważ nie wystawiła pełnego składu.

Bieg po biegu:
1. (68,22) Prz. Pawlicki, Pi. Pawlicki, Kret, Łukaszewski
2. (67,56) Zmarzlik, Osmólski, Cyfer
3. (68,62) Pieszczek, Sperz
4. (66,81) Lampart, Łukaszewski, Czaja, Malczewski
5. (66,81) Pi. Pawlicki, Osmólski, Borowicz, Braun
6. (67,15) Zmarzlik, Cyran
7. (69,31) C. Szymko, Bubel, Sperz, Malczewski
8. (67,56) Lampart, Borowicz, Łukaszewski
9. (67,53) Pi. Pawlicki, Cyran, Cyfer, Gała
10. (69,50) Czaja, Bubel
11. (68,00) Lampart, Kret, Sperz, Pieszczek
12. (69,34) Prz. Pawlicki, Pi. Pawlicki
13. (75,50) C. Szymko, Borowicz, Pieszczek
14. (75,69) Cyran, Cyfer, Czaja (w), Bubel (w)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×