Tony Olsson dyrektorem GP i DPŚ przez kolejne pięć lat

Tony Olsson, który pod koniec sezonu 2009 zastąpił Ole Olsena na stanowisku dyrektora cyklu Grand Prix i Drużynowego Pucharu Świata, będzie pełnił swoją funkcję przez kolejne pięć lat. Szwed w środę podpisał nowy kontrakt z Międzynarodową Federacją Motocyklową (FIM).

Ziemowit Ochapski
Ziemowit Ochapski

46-latek w latach 1986-1997 ścigał się na Wyspach, a po zakończeniu kariery żużlowca działał w Szwedzkiej Federacji Motocyklowej oraz pełnił funkcję menadżera reprezentacji Trzech Koron, sięgając z nią dwukrotnie (2003 i 2004) po trofeum im. Ove Fundina.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że przedłużono ze mną umowę. Dzięki temu znacznie wzrosło moje poczucie stabilizacji. Przez trzy lata pracy w FIM nauczyłem się bardzo wiele i jestem przekonany, że w dalszym ciągu mogę pełnić swoje obowiązki najlepiej jak potrafię - powiedział Olsson.

- Nowy kontrakt Tonego Olssona to doskonała wiadomość dla FIM oraz cyklu Grand Prix. Tony przez trzy lata doskonale wykonywał swoją pracę i nie mam żadnych wątpliwości, że nadal będzie to robił równie perfekcyjnie - dodał przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM - Roy Otto.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×