Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kibice Polonii Piła pojechali do Śmiłowa i zostawili list do Henryka Stokłosy

"Senatorze - kto jak nie Pan nam pomoże" - z takim transparentem kibice Polonii Piła wybrali się do Śmiłowa, gdzie pod siedzibą firmy Henryka Stokłosy nawoływali biznesmena do dalszego wspierania ich klubu. Zostawili także list otwarty, którego treść prezentujemy poniżej.
Robert Szłapak
Robert Szłapak

Około stu kibiców udało się w kilka godzin zmobilizować do wyjazdu mającego nakłonić Henryka Stokłosę do dalszego wspierania pilskiego żużla. O godz. 12:00 fani autobusami ruszyli do Śmiłowa, gdzie przed siedzibą firmy biznesmena rozłożyli transparent i kilkanaście minut skandowali m.in. "Nigdy nie zginie, Polonia nigdy nie zginie" oraz "Zostań z Polonią, Henryku zostań z Polonią".

Kluczem całej akcji było przekazanie Henrykowi Stokłosie listu, który został złożony na ręce jego rzecznika. Poniżej prezentujemy jego treść.

"Piła, dnia 15.01.2012
Do Szanownego Pana Senatora RP Henryka Stokłosy

Kibice pilskiego żużla mając na uwadze ogromny wkład Pana Senatora w sezon 2011, a co za tym idzie osiągnięty wynik sportowy, emocje których doświadczyli wszyscy gromadzący się licznie na stadionie, możliwość dopingowania wspaniałej drużyny, pragną bardzo serdecznie podziękować za wszystko co Pan Senator zrobił dla przetrwania i rozwoju naszego ukochanego klubu. Dzięki temu mogliśmy świętować upragniony i jakże cenny awans do I ligi żużlowej. Pańska pomoc była tak ogromna, że zawodnicy oraz pracownicy klubu mogli w komfortowych warunkach wykonywać swoją pracę, która przyniosła nam kibicom wiele chwil radości i wzruszeń z odnoszonych sukcesów.

Po sezonie nieporadność naszych działaczy, brak jakichkolwiek pomysłów sprawiły, że klub znalazł się na rozdrożu. Nastał okres wielkiego oczekiwania i niepewności. I liga to wyższy poziom sportowy i marketingowy, a co za tym idzie wyższy budżet klubu. Do końca okresu transferowego pozostały jedynie 2 tygodnie, a my kibice nie wiemy w jakiej klasie rozgrywkowej i czy w ogóle nasz klub wystartuje. Tym bardziej to boli, ponieważ żużel jest naszą pasją, a także częścią naszego życia. Zaniepokojenie kibiców wynika z tego, że jesteśmy niedostatecznie informowani na temat sytuacji w pilskim żużlu, a artykuły pojawiające się w mediach są często sprzeczne ze sobą.

Chcielibyśmy aby klub żużlowy, który gromadzi na stadionie największą ilość kibiców spośród wszystkich klubów w regionie istniał nadal i stał się w pełni profesjonalny. Dlatego mając na uwadze słowa Pana Senatora, o budowie w Pile klubu na wzór Unii Leszno czy Stali Gorzów, szczerze i pełni nadziei zwracamy się o pomoc. Słysząc te słowa wierzymy, że dołoży Pan wszelkich starań, aby to się spełniło, gdyż jako człowiek nigdy nie rzucał Pan słów na wiatr.

Z głębokimi wyrazami szacunku
Kibice pilskiego żużla!"

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (44)
 • Ekspert Zgłoś komentarz
  Pyrkon BETONIE NIEUKU- Stokłosa nie startował jesienią 2011 roku w Wyborach Do SENATU RP. Startowali: 1 Augustyn Mieczysław 2.Ciechanowski Jacek Tadeusz 3 Goławski Ryszard 4 Kosmatka
  Czytaj całość
  Zbigniew 5. Kubiak Janusz http://wybory2011.pkw.gov.pl/wyn/300000/pl/okr-38.html?tab=2#tabs-2 Stokłosa startował w lutym 2011 roku w wyborach uzupełniających do Senatu i wygrał je w cuglach!
  • pyrkon Zgłoś komentarz
   Lebowski, Stokłosa NIE został wybrany do senatu. PRZEGRAŁ te wybory. Łatwo sprawdzić na stronie senatu RP.
   • Maverick Zgłoś komentarz
    Gorzowski ultrasie - ucz się cielaku od PILAN szukać i prosić o wsparcie sponsorów.I zmień nicka na "bezmózgi stilonowiec".
    • KOLEJARZ FAN Zgłoś komentarz
     Powodzenia Pilanie. Mam nadzieje ze podolacie i wystartujecie. Mimo wielu zaszlosci zycze wam zeby zuzel przetrwal w Pile!
     • jadowity Zgłoś komentarz
      szykujcie miejsce na stadionie na inauguracje sezonu jesteśmy u was miałem przyjemność gościć w pile dwukrotnie kiedy jeszcze obie nasze ekipy startowały w najwższej klasie rozgrywek po
      Czytaj całość
      wyjazdach pozostało bardzo pozytywne wrażenie siedziałem z kibicami polonii i nie musiałem udawać że mi smutno kiedy wyścig przegrywali pilanie dzięki za to że nas tak dobrze przyjęliście mam nadzieję że i tym razem będzie podobnie pozdrwienia z gniezna
      • arekPL Zgłoś komentarz
       Już w tamtym roku - jak pisałem , pewnie nad łóżkiem kibiców Piły wisiały obrazki z wizerunkiem Stokłosy...teraz pewnie nawet "pielgrzymka" do Częstochowy może nie pomóc !!!
       • ArturO Zgłoś komentarz
        smieszny to jestes ty goszofski ultrasie
        • Bangee G-nO Zgłoś komentarz
         Podobno Piła to miasto seksu i biznesu. To biznesu już teraz nie ma?
         • Zaba Zgłoś komentarz
          Brawa dla kibiców za inicjatywę. Teraz okaże się czy sponsoring Stokłosy to była tylko karta przetargowa w wyborach czy faktyczna chęć długoterminowej współpracy z klubem.
          • gorzowski ultras Zgłoś komentarz
           Na kolanach powinniscie isc na Jasną Góre hahah Zlikwidowac ten smieszny klubik raz na zawsze. Nie ma kasy nie ma klubu. Proste.
           • KSSG 1947 Zgłoś komentarz
            Stal Gorzów wspiera i trzyma kciuki!
            • ASOD Zgłoś komentarz
             Sypal sypał i posypał hahaha ;D
             • Ekspert Zgłoś komentarz
              Stokłosa sypał kasą jeszcze w listopadzie i grudniu 2011 r. choć nie musiał!! Bigu Lebowski
              Zobacz więcej komentarzy (27)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×