Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nigel Pearson: Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mogli wspomóc Adama Roynona

11 marca w Birmingham odbędzie się turniej Ben Fund Bonanza, podczas którego zbierane będą pieniądze na leczenie kontuzjowanych żużlowców. W zawodach udział weźmie m.in. Adam Roynon, któremu pomogli w przeszłości organizatorzy turnieju.
Mateusz Kędzierski
Mateusz Kędzierski

W 2009 roku podczas przedsezonowego treningu w King’s Lynn młody Brytyjczyk zaliczył makabryczny upadek. Żużlowiec doznał poważnych obrażeń głowy i złamał kręgosłup. Adam Roynon, który był w stanie krytycznym i przez pewien okres walczył o życie, zdołał powrócić do pełni zdrowia. Duża w tym zasługa organizatorów Ben Fund Bonanza, którzy wsparli pieniężnie 23-latka w rehabilitacji. Obecnie Roynon czynnie uprawia sport żużlowy i ma podpisane trzy kontrakty na Wyspach Brytyjskich: z Dudley Heathens, Workington Comets i Coventry Bees.

11 marca Adam Roynon wystąpi w turnieju Ben Fund Bonanza, a jego udział w imprezie będzie sponsorowany przez klub, którego jest kapitanem - Dudley Heathens. - Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli w ten skromny sposób wspomóc Adama i Ben Fund. Żużlowcy podejmują wielkie ryzyko by ścigać się na żużlu i zarazem cieszyć nas swoją jazdą. Speedway to przecież jeden z najbardziej niebezpiecznych i kontuzjogennych sportów na świecie - powiedział prezes Dudley Heathens - Nigel Pearson.

Adam Roynon będzie miał doskonałą okazję do wspólnej rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie. - Obsada turnieju jest fantastyczna i wspaniale, że to klub z Birmingham ma możliwość do jego organizacji. Możliwość ścigania się Adama z zawodnikami z cyklu Grand Prix oraz trzykrotnym Mistrzem Świata - Nicki Pedersenem będzie dla niego doskonałą możliwością do zyskania ważnego w tym sporcie doświadczenia - zakończył Pearson.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedwaygb.co, inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×