Żużlowcy Polonii w czołówce plebiscytu na Sportową Gwiazdę Bydgoszczy 2011

Trzecie miejsce zajął żużlowiec bydgoskiej Polonii Emil Sajfutdinow w plebiscycie na Sportową Gwiazdę Bydgoszczy 2011. Szósty był jego młodszy kolega klubowy Mikołaj Curyło, a wśród trenerów na ósmej pozycji uplasował się Robert Sawina.

Andrzej Matkowski

Przełom roku to tradycyjny czas podsumowań i wszelkiego rodzaju plebiscytów. W bieżącym tygodniu ogłoszono wyniki plebiscytu "Expressu Bydgoskiego" na Sportową Gwiazdę Bydgoszczy 2011 roku. W głosowaniu udział wzięło ponad 7000 osób, które mogły oddawać swoje głosy za pomocą kuponów oraz SMS-ów. Uroczyste rozstrzygnięcie plebiscytu odbyło się w bydgoskim hotelu Słoneczny Młyn.

Największe uznanie czytelników zyskał mistrz świata i rekordzista Polski w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski, który wręcz zdeklasował rywali. Różnice między pozostałymi sportowcami nie były już tak znaczne. Druga pozycja przypadła trzykrotnemu medaliście mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej Adamowi Rzepie. Na trzecim miejsce uplasował się najwyżej sklasyfikowany żużlowiec Rosjanin Emil Sajfutdinow, w imieniu którego nagrodę odebrał menedżer Tomasz Suskiewicz. W plebiscytowej czołówce uplasował się również junior bydgoskiej Polonii Mikołaj Curyło, który ostatecznie zajął szóste miejsce.

Wśród trenerów bezkonkurencyjny okazał się trener bydgoskich tyczkarzy (w tym Pawła Wojciechowskiego oraz czwartego w mistrzostwach świata Łukasza Michalskiego) Włodzimierz Michalski. Również w tej kategorii swój akcent miał żużel - trener Polonistów Robert Sawina został sklasyfikowany na ósmym  miejscu.