KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zmora dla SportoweFakty.pl: Rozmowy trwają, ale sprawa jest skomplikowana

Jednym z głośniejszych tematów ostatnich tygodni jest zmiana na stanowisku prezesa ekstraligowej Stali Gorzów. Władysław Komarnicki już dawno oznajmił, że z początkiem kwietnia oficjalnie ustąpi z piastowanego stanowiska. Mimo ostatnich doniesień, wciąż nie wiadomo kto go zastąpi.
Krzysztof Wesoły
Krzysztof Wesoły

W wypowiedzi udzielonej naszemu portalowi Władysław Komarnicki zakomunikował, że jego następcą będzie dotychczasowy dyrektor i wiceprezes klubu, Ireneusz Maciej Zmora. - Nowym prezesem będzie człowiek, który przez osiem lat jest dyrektorem klubu i moim zastępcą. Można napisać, że namaściłem Zmorę na nowego prezesa - powiedział.

Słów tych nie potwierdza jednak sam zainteresowany. - Mogę jedynie powiedzieć, że nie ma w klubie nikogo zainteresowanego zajęciem miejsca po odchodzącym prezesie. Władysław Komarnicki zrobił bardzo wiele dla Stali i wypełnienie luki w składzie zarządu po jego odejściu nie będzie łatwe - oznajmił w rozmowie ze SportoweFakty.pl Ireneusz Maciej Zmora.

Decyzja o odejściu ze stanowiska nie jest pierwszą z udziałem Władysława Komarnickiego. Już w poprzednich latach prezes Stali nosił się z zamiarem zrezygnowania z funkcji, jednak ostatecznie pozostawał na piastowanym stanowisku. Dyrektor i wiceprezes klubu z północnej części województwa twierdzi jednak, że Komarnicki pośpieszył się z taką decyzją. - Oficjalne pożegnanie z kibicami i drużyną ma nastąpić podczas meczu inauguracyjnego, który odbędzie się 9 kwietnia w Gorzowie. Od pewnego czasu godzimy się z myślą, że odejście Komarnickiego jest kwestią czasu i klub jest przygotowywany na ten moment. Jednak moim zdaniem odejście Komarnickiego jest o rok za wcześnie, ponieważ należy dokonać jeszcze szeregu zmian w organizacji pracy klubu, aby ta zmiana nie była zbyt bolesna. Pamiętajmy jednak, że decyzja należy do Komarnickiego i jeżeli ją podtrzyma, to nikt nie będzie w stanie jej zmienić. Ten człowiek zrobił dla Stali bardzo wiele i jeżeli uzna, że już dosyć bycia prezesem, to należy to uszanować i z całego serca podziękować za wszystko co dla Stali Gorzów uczynił - powiedział.

- Mam nadzieję, że odejście prezesa Komarnickiego nastąpi dopiero za rok. Ale gdyby miało być inaczej, to pamiętajmy, że klub jest kierowany przez zarząd, który obecnie liczy sześć osób. Odpowiedzialność zarządu jest kolegialna. To znaczy, że każdy z członków zarządu w jednakowy sposób ma wpływ na podejmowane decyzje i w takim samym stopniu ponosi odpowiedzialność za jego funkcjonowanie niezależnie od pełnionej funkcji. Prezesa zarządu powołuje rada nadzorcza i musimy poczekać do jej decyzji. Zakładając, że nie dojdzie do żadnych innych personalnych zmian, można uznać, że w Stali Gorzów nie będzie "trzęsienia ziemi" - dodał.

Dyrektor Zmora podtrzymuje, że wciąż nie wiadomo czy przejmie schedę po Komarnickim, ale nie ukrywa również, że są w tej sprawie prowadzone zaawansowane rozmowy. - Jest to jednak niesamowicie złożona sprawa, wymagająca szeregu ustaleń i konsultacji, które muszą być dokonane przed 9 kwietnia. Od tego zależy czy w tym terminie nastąpi zmiana prezesa zarządu, czy nie. Jest wiele tematów do omówienia - i tych większych, i tych mniejszych. Do najważniejszych należą oczywiście sprawy dotyczące budżetu klubu oraz sprawy personalne – zakończył wiceprezes Stali Gorzów.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (21)
 • zecke Zgłoś komentarz
  Z tym odejściem Władka to jeszcze nic nie wiadomo. On sobie może chcieć. Już kiedyś też zastanawiał się nad odejściem, ale pod naciskiem został. A czy ktoś w ogóle będzie w stanie
  Czytaj całość
  zastąpić Komarnickiego? Ciężkie zadanie czego następcę. Tym bardziej, że pewnie nie będzie już wsparcia ze strony miasta. Niedługo przecież prezydenta też już nie będzie.
  • PPStal Zgłoś komentarz
   Panie Zmora Władysław swoje dziecko traci czyli firme budowlana w Zuzlu trzy 6 sprawiły ze na skraju bankructwa jest jego firma czyli brak inwestycji Niech odejdzie Władzi z prezia Stali i
   Czytaj całość
   odbuduje swoja firme!!!
   • wiechoo Zgłoś komentarz
    widziałem mine ZMORY w zielonej po przegranym meczu Staleczki zmora na twarzy
    • jerronimo Zgłoś komentarz
     dwóch złotoustych w e-lidze to za dużo hehe ,Władysław musiał ustapić Kancleżowi
     • wiechoo Zgłoś komentarz
      zmora nadchodzi ale Gorzowskiego żuzla!
      • Specjal Zgłoś komentarz
       Ciekawe jak to w praniu będzie wyglądało, bo nie chce mi się wierzyć, że Komarnicki całkowicie odejdzie i nie będzie chciał mieć wpływu na to, co się dzieje w klubie. Bez
       Czytaj całość
       przesady, ale on żyje żużlem i dokuczaniem Dowhanowi. To jest jak narkotyk i łatwo się z tego nie wychodzi. Może po prostu chce sterować zza placów Zamory?
       • Kaczor Falubaz Zgłoś komentarz
        Jak już kiedyś pisałem Władek musi zostać to gość który czuje atmosferę tego sportu dodaje śmieszne komenty i bez niego będzie nuda!
        • mari Zgłoś komentarz
         Zmorą gorzowskiego klubu będzie, jak po kryjomu na stanowisku prezesa zasiądzie pan Sławomir, który w ubiegłym roku Unibax od środka wysadził!
         • Devas Zgłoś komentarz
          Prezes odejdzie i zacznie sie żle dziać. Gollob długo u nas nie pobedzie. Zreszta niech już Prezes idzie z zuzla bo jego wypowiedzi do dziś nam sie odbijają i drą z nas łacha. Ale i tak
          Czytaj całość
          jestesmy najlepszym klubem w zuzlu i najlepsi kibice tylko w Gorzowie.
          • kokojamboo Zgłoś komentarz
           różowy odejdzie a wy za kilka lat wrócicie do czasów roberta smolenia....
           • m-99 Zgłoś komentarz
            obiecał to nich odchodzi...różowy też...a stal i tak 6 miejsce,bez różnicy kto na stołku
            • Maverick Zgłoś komentarz
             leon 18 - to "18" to jak widzę twoje IQ.Zajmij się problemami swojego klubu, a o naszych czytać nie musisz.Jednak wszystko co związane z Gorzowem niesamowicie cię nakręca.Poczytaj sobie o
             Czytaj całość
             swoim "mojrzeszowie" frustracie.W końcu budują wam tam jakąś trybunkę co? Po wielu latach kłapania jęzorem , co to za wspaniały obiekt powstanie, coś zaczęło się dziać.Byleby nie była to falubazowska "K", ale jak tak tym falubazom bez mydła czy wazeliny włazicie, to wszystko możliwe.
             • CsabaHell Zgłoś komentarz
              Zmora po prostu nie chce się władować na minę. Władek nie jest głupi, chce odejść jak jest jeszcze zabezpieczony budżet, a pewnie czuje że pieniążki powoli się kończą, w końcu
              Czytaj całość
              Stal nie ma sponsora tytularnego. Nie chcę być jakimś złym prorokiem, ale podejrzewam że już po sezonie w Gorzowie mogą mieć problem z pieniędzmi, a Komarnicki chce mieć czyste ręce dlatego chce odciąć się od tego początkiem sezonu.
              Zobacz więcej komentarzy (4)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×