WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Podsumowanie okresu transferowego w KSM Krosno

Rok temu krośnieńscy działacze w wyniku różnych perturbacji skład drużyny kompletowali w dosłownie ostatniej chwili. Tym razem nie mieli tego problemu i kontraktowanie zawodników rozpoczęli w spokoju, zaraz po zakończeniu rozgrywek ad 2007. W składzie "Wilków" w porównaniu z zeszłym sezonem doszło do wielu zmian.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Z KSM-u ubył jeden bardzo ważny zawodnik. Mowa o Słowaku ? Martinie Vaculiku, który wybrał ofertę ekstraligowej Marmy Rzeszów. Młody zawodnik w zeszłym sezonie był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem krośnian, a ponadto ustanowił nowy rekord krośnieńskiego toru. Z klubem pożegnali się również dwaj Rosjanie, którzy odmówili przyjazdu na ostatni mecz z Kolejarzem Rawicz. Siemen Własow związał się z tym właśnie klubem, a Marat Gatiatow wybrał ofertę Orła Łódź, gdzie startował będzie razem ze swoim kuzynem ? Rusłanem. W Krośnie nie będą już jeździć także: Łukasz Loman, Maciej Jąder, Piotr Jędrzejkiewicz, Przemysław Dądela, Krzysztof Nowacki oraz Krzysztof Szyszka. Niewyjaśniona pozostaje przyszłość Tomasza Zywertowskiego. Zawodnik co prawda podpisał kontrakt z KSM-em, jednak jest to jedynie umowa warszawska, nie zawierająca aneksu finansowego i niewiadomo jak potoczą się dalej jego losy.

Jednym z nowych wzmocnień jest Czech ? Richard Wolff, w którym upatruje się potencjalnego lidera drużyny. W przeszłości spędził już trzy sezony w Krośnie, jednak z pewnością nie mógł być z nich do końca zadowolony. W Grodzie Pawła wszyscy mają nadzieję, że tym razem będzie inaczej i że zawodnik, który już samym nazwiskiem pasuje do składu "Wilków" nie będzie się spisywał gorzej niż rok temu w barwach Olympu Praga. Nową i zarazem ciekawą twarzą jest rodak Wolffa ? Jan Jaros, zawodnik który jeszcze dwa lata temu był podstawowym jeźdźcem Ipswich Witches. Z Rybnika wypożyczony został Wojciech Druchniak, dla którego zbliżający się sezon będzie pierwszym w gronie seniorów. Kontrakty przedłużyli Bartosz Kasprowiak i Tomasz Łukaszewicz. Wychowanek Unii Leszno w Krośnie spędzi już piąty sezon z rzędu i będzie mógł pochwalić się najdłuższym stażem w zespole. Z zawodników mających status seniora kontrakty podpisali również Izak Santej, Maks Gregoric (obaj Słowenia) oraz Martin Malek (Czechy). Umowy warszawskie parafowali Rafał Chiński i wcześniej wspomniany Tomasz Zywertowski.

Podstawowym krajowym młodzieżowcem powinien być podobnie jak rok temu Grzegorz Szyszka. Działacze liczą, że do walki o skład włączy się również wychowanek klubu ? Piotr Machnik. Według ich zapewnień do sezonu powinien być przygotowany bardzo dobrze zarówno pod względem kondycyjnym jak i sprzętowym. W miejsce Martin Vaculika sprowadzono dwóch czeskich zawodników ? Michaela Hadka oraz Adama Vandirka. Pierwszy z nich w tym roku skończy 18 lat i uważany jest za jednego z najbardziej perspektywicznych żużlowców u naszych południowych sąsiadów. Dla Vandirka zbliżający się sezon będzie ostatnim w gronie młodzieżowców. W poprzednim roku wyrastał na lidera zespołu z Pragi notując coraz to lepsze wyniki, niestety doznał kontuzji kręgosłupa, która wyeliminowała go z końcówki sezonu. Wydawało się, że będzie zmuszony zakończyć swoją karierę, bowiem lekarze nie chcieli mu wydać zgody na powrót na tor. Owe zezwolenie jednak dostał, a w Krośnie wszyscy liczą, że nie będzie się spisywał gorzej niż przed kontuzją. W walkę o skład z pewnością włączyć będzie się chciał również Matija Duh ze Słowenii, zawodnik debiutujący w polskiej lidze. Ostatnim młodzieżowcem znajdującym się w kadrze KSM-u jest Grzegorz Dzik. Posiada on jednak umowę warszawską i narazie niewiadomo jaką drużynę będzie reprezentował.

Okres transferowy jest czasem, kiedy działacze kontaktują się z wieloma zawodnikami starając się skusić ich swoją ofertą zatrudnienia. Nie inaczej było w Krośnie. W kręgu zainteresowań krośnieńskiego klubu byli: Lubos Tomicek, Hynek Stichauer, Adrian Rymel, Matej Kus, Tomas Suchanek, Theo Pijper, Jarosław Poluchowicz, Mathieu Tresarrieu, Andrea Maida, Danny Warwick, Chris Schramm, Richard Speiser, Ronny Weis, Mathias Schultz, Rene Bach i Jesper Kristiansen ? Część tych żużlowców sama się do nas zgłosiła. Z niektórymi prowadzone były dłuższe rozmowy, a z innymi kontakt ograniczył się do jednego, dwóch telefonów. Lista zawodników, z którymi klub pertraktował była naprawdę długa, zwłaszcza jeśli dodać by jeszcze krajowych jeźdźców. Wiele czynników miało wpływ na to, że zawodnicy nie decydowali się na współpracę z nami. Jednym z nich były dość popularne w ostatnim czasie trudności logistyczne i niedobre położenie geograficzne Krosna ? mówi rzecznik prasowy Dawid Cysarz.

Jedną z osób odpowiedzialnych za negocjacje w krośnieńskim klubie jest sekretarz ? Wojciech Zych. Poprosiliśmy go o podsumowanie dokonanych wzmocnień - Zakończył się gorący okres transferów, w którym skompletowaliśmy skład na miarę naszego budżetu. Skład jest młody, średnia wieku wynosi 24 lata i jest to jego główny atut. Myślę, że tacy zawodnicy jak Hadek, Vandirek, Szyszka czy Druchniak mogą nieźle namieszać, zwłaszcza jeśli będą wsparci doświadczonym Wolffem, Łukaszewiczem, Kasprowiakiem i Santejem. Na pewno sprawią nie jedną niespodziankę. Trzeba też wspomnieć o Jarosu, który może być tzw. czarnym koniem w naszym zespole. Wszystkim zawodnikom będziemy się bacznie przyglądać, a ich wyniki w innych ligach będą przepustką do naszego składu. W planach było zakontraktowanie pięciu polskich seniorów, ale jak to bywa, nie zawsze rozmowy idą w dobrym kierunku i nie zawsze kończą się podpisaniem kontraktu. Mogę zdradzić, że mamy w planie podpisanie małego kontraktu z jednym lub dwoma zawodnikami. Aktualnie jesteśmy po wstępnych rozmowach z jednym seniorem, ale na jego odpowiedź musimy poczekać do marca.

Działaczom zależy na tym, aby zawodnicy byli dobrze "wjeżdżeni" w sezon, dlatego już teraz myślą o organizacji pierwszych jazd dla nich. - Jeśli pogoda pozwoli to myślimy wyjechać na tor w marcu. Pod koniec miesiąca odbyłoby się trzydniowe zgrupowanie zakończone treningiem punktowym całego zespołu. Prowadzimy również rozmowy ze Stalą Rzeszów w sprawie przeprowadzenia sparingów, jednego w Krośnie a drugiego w Rzeszowie. ? kontynuuje Zych, informując również o celach stawianych przed zawodnikami ? Cel jest jasno określony. Awans do pierwszej czwórki po rundzie zasadniczej, aby nie skończyć przedwcześnie sezonu. Ponadto jako klub stawiamy sobie za cel pracę z młodzieżą. Chcielibyśmy, aby w tym roku żużlowe certyfikaty zdobyło dwóch, trzech naszych szkółkowiczów.

Podsumowując ciężko jest stwierdzić, na co będzie stać młodą ekipę krośnieńskich "Wilków" w nadchodzących rozgrywkach. Skład na papierze z pewnością wydaje się słabszy od tego, którym dysponują zespoły z Gniezna, Łodzi czy choćby Miszkolca. Jednak jak to zostało już niejednokrotnie udowodnione, nazwiska nie zawsze jadą i prezentują oczekiwany od nich poziom. Krośnianie będą mieli wielki atut w postaci swojego toru, który co roku sprawia kłopoty i trudności wielu żużlowcom. Atut ten w tym sezonie będzie jeszcze bardziej widoczny, ponieważ zlikwidowana została próba toru. Jeśli wszyscy zawodnicy spełnią pokładane w nich nadzieje, to krośnian stać będzie na sprawienie nie jednej niespodzianki, zwłaszcza na swoim domowym obiekcie.

KADRA 2008

SENIORZY

Rafał Chiński*
Data ur. 05.12.1975
Śr. bieg. 1,545 (niesklasyfikowany)
Śr. mecz. 5,67
Największe sukcesy:
- złoty medal DMP z Włókniarzem Częstochowa (1996)

Wojciech Druchniak
Data ur. 19.03.1986
Śr. bieg. 0,725 (pierwsza liga)
Śr. mecz. 2,80
Największe sukcesy:
- 2 medale MDMP (2007 - złoty, 2006 - brązowy)
- finalista MIMP (2006 - 6 miejsce)


Maks Gregoric
Data ur. 26.08.1985
Śr. bieg. nie startował
Śr. mecz. nie startował
Największe sukcesy:
- 2 złote medale DM Słowenii z AMTK Ljubljana (2005, 2007)

Jan Jaros
Data ur. 11.11.1984
Śr. bieg. 1,500 (niesklasyfikowany)
Śr. mecz. 8,00
Największe sukcesy:
- 3 brązowe medale IMJ Czech (2002, 2003, 2004)
- 4 medale DM Czech z Olympem Praga (1 złoty, 3 srebrne)
- 2 medale DMJ Czech z Olympem Praga (złoty i brązowy)

Bartosz Kasprowiak
Data ur. 12.01.1982
Śr. bieg. 1,538
Śr. mecz. 6,00
Największe sukcesy:
- brązowy medal MDMP z ZKŻ Zielona Góra (2003)

Martin Malek
Data ur. 21.08.1985
Śr. bieg. nie startował
Śr. mecz. nie startował
Największe sukcesy:
- 2 medale IMJ Czech, złoty (2005) i srebrny (2006)
- 3 medale DM Czech z AK Slany (2 złote, 1 srebrny)
- start w finale DMŚJ z reprezentacją Czech (2005 - 4 miejsce).

Tomasz Łukaszewicz
Data ur. 26.12.1979
Śr. bieg. 1,675
Śr. mecz. 7,44
Największe sukcesy:
- finalista MDMP z Unią Leszno (1999 - 4 miejsce)
- finalista MIMP (2000 - 12 miejsce)
- finalista MMPPK z Unią Leszno (2000 - 5 miejsce)
- finalista Srebrnego Kasku (2000 - 18 miejsce)

Izak Santej
Data ur. 26.08.1973
Śr. bieg. 1,000 (1 liga - niesklasyfikowany)
Śr. mecz. 4,000
Największe sukcesy:
- 11 medali IM Słowenii (9 srebrnych, 2 brązowe)
- 11 medali DM Słowenii z AMD Krsko (2 złote, 9 srebrnych)
- 2 medale MEP (2006 - srebrny, 2005 - brązowy)
- 2 starty w finałach IME (2001, 2004 - w obu 14 pozycja)

Richard Wolff
Data ur. 12.06.1976
Śr. bieg. 2,250
Śr. mecz. 10,71
Największe sukcesy:
- złoty medal IMJ Czech (1997)
- 8 medali DM Czech z Olympem Praga (2 złote, 2 srebrne, 4 brązowe)
- wygrana w Premier Trophy z Trelawny Tigers (2002)

Tomasz Zywertowski*
Data ur.: 25.11.1981
Śr. bieg. 0,880
Śr. mecz. 3,67
Największe sukcesy:
- złoty medal MDMP ze Stalą Gorzów (1999)
- finalista turnieju o Brązowy Kask (1999 - 15 miejsce)


JUNIORZY

Matija Duh
Data ur. 03.04.1989
Śr. bieg. nie startował
Śr. mecz. nie startował
Największe sukcesy:
- złoty medal MIM Słowenii - Austrii - Chorwacji - Węgier (2007)
- srebrny medal DM Słowenii z AMD Krsko (2007)


Grzegorz Dzik*
Data ur. 03.08.1987
Śr. bieg. nie startował
Śr. mecz. nie startował
Największe sukcesy:
- srebrny medal MDMP z Unią Tarnów (2005)
- srebrny medal MMPPK z Unią Tarnów (2005)
- komplet 15 punktów w meczu ligowym Wandy Kraków z Polonią Piła (2005)

Michael Hadek
Data ur. 08.05.1990
Śr. bieg. 1,278 (niesklasyfikowany)
Śr. mecz. 4,60
Największe sukcesy:
- złoty medal DM Czech z PK Pilzno (2007)
- 4 miejsce w IMJ Czech (2007)
- 4 miejsce w IMJ Czech do lat 19 (2007)

Piotr Machnik
Data ur. 13.03.1990
Śr. bieg. 0,667 (niesklasyfikowany)
Śr. mecz. 1,33
Największe sukcesy:
- brak

Grzegorz Szyszka
Data ur. 06.12.1987
Śr. bieg. 1,000
Śr. mecz. 3,50
Największe sukcesy:
- brązowy medal MDMP ze Stalą Rzeszów (2007)

Adam Vandirek
Data ur. 30.12.1987
Śr. bieg. 1,545
Śr. mecz. 7,43
Największe sukcesy:
- 6 miejsce w IMJ Czech (2007)
- 4 miejsce w IMJ Czech do lat 19 (2005)


* Zawodnik ma podpisaną z klubem tzw. umowę warszawską, nie zawierającą aneksu finansowego.
Nie przegap! Oglądaj online w WP Pilot Nice 1. liga żużlowa na żywo: PGG ROW Rybnik - Orzeł Łódź

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×