Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wiele atrakcji na prezentacji Lotosu Wybrzeża Gdańsk

W piątek o godzinie 19:00 na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego odbędzie się prezentacja drużyny Lotosu Wybrzeża Gdańsk. Działacze przygotowali wiele atrakcji i cała impreza zapowiada się bardzo ciekawie.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Pierwotnie prezentacja miała odbyć się na mieszczącej się na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie, jednej z najnowocześniejszych hal sportowych w Polsce. Niestety termin nie pasował ostatecznie Nickiemu Pedersenowi i trzeba było szukać innego miejsca. Był pomysł organizacji imprezy na hali widowiskowo-sportowej AWFiS, ostatecznie jednak po konsultacjach z kibicami wybrano Stadion im. Zbigniewa Podleckiego. O przebiegu imprezy poinformował rzecznik prasowy gdańskiego klubu, Grzegorz Rogalski.

Prezentacji towarzyszyć będzie jubileusz 60-lecia żużla w Gdańsku pod szyldem Wybrzeża. - Z tej okazji podczas prezentacji przewidzieliśmy m.in. wręczenie pierwszych statuetek przygotowanych z tej okazji. Uhonorujemy nimi trzy osoby - zawodników i działaczy, ale ich nazwiska kibice poznają dopiero podczas prezentacji - powiedział Rogalski.

Cała impreza będzie miała efektowną oprawę. - Przewidzieliśmy nieco pirotechniki w postaci kilkudziesięciu rac świetlnych, które w trakcie imprezy wykorzystają nasi kibice i grę świateł. Na murawie zostaną ustawione dwa ekrany, na których wyświetlać będziemy między innymi profile zawodników, a prezentację poprowadzi Piotr Olkowicz - poinformował rzecznik prasowy Lotosu Wybrzeża Gdańsk. - Żużlowcy na torze pojawiać się będą w pojedynkę, a każdemu z nich towarzyszył będzie podkład muzyczny wybrany przez danego zawodnika. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie pokazowy turniej "jeden na jednego", do którego pary wyłonione zostaną w drodze losowania - opowiedział Grzegorz Rogalski.

Wielu kibiców, którzy przyjdą na prezentację beniaminka ENEA Ekstraligi nie wyjdzie z pustymi rękami. - Dla pierwszych pięciuset kibiców, którzy przyjdą na prezentację, klub przygotował 500 sztuk koszulek z klubowymi motywami. Poza tym fani będą mieli możliwość wygrania karnetu czy oficjalnych replik piłek meczowych Euro 2012 Tango12. Myślę, że nikt kto przybędzie w piątkowy wieczór na nasz stadion nie będzie się czuł zawiedziony - wymienił Rogalski, który wypowiedział się też o kwestiach technicznych. - Jako, że scena zostanie usytuowana na wysokości trybuny honorowej i będzie zwrócona w jej stronę, do dyspozycji fanów oddamy sektory od Bramy Maratońskiej do końca trybuny honorowej, czyli niemal do wejścia w pierwszy wiraż - przekazał.

Kibice będą mieli też okazję na bezpośredni kontakt z zawodnikami. Będzie to jednak możliwe dopiero po zakończeniu oficjalnej imprezy, czyli po zaprezentowaniu całego składu i wspomnianego turnieju.

Gdańskim kibicom zaprezentują się wszyscy zawodnicy brani pod uwagę do jazdy przez Stanisława Chomskiego, czyli Nicki Pedersen, Maksim Bogdanow, Thomas H. Jonasson, Renat Gafurow, Tomasz Chrzanowski, Piotr Świderski, Kamil Brzozowski, Krystian Pieszczek, Marcel Szymko, Krzysztof Wittstock i Patryk Beśko.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×