WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Triumfatorzy Memoriału Alfreda Smoczyka

Już tylko kilka godzin dzieli nas od rozpoczęcia zmagań w kolejnej edycji Memoriału Alfreda Smoczyka. SportoweFakty.pl prezentują listę dotychczasowych triumfatorów tej imprezy.
Kacper Bura
Kacper Bura

Zwycięzcy Memoriału Alfreda Smoczka:
1951 - Stanisław Glapiak (Unia Leszno)
1952 - Marian Kuśnierek (Unia Leszno)
1953 - Bolesław Bonin (Polonia Bydgoszcz)
1954 - Marian Krzesiński (Unia Leszno)
1955 - Edward Kupczyński (Sparta Wrocław)
1956 - Florian Kapała (Kolejarz Rawicz)
1957 - Henryk Żyto (Unia Leszno)
1958 - Henryk Żyto (Unia Leszno)
1959 - Henryk Żyto (Unia Leszno)
1960 - Norbert Świtała (Polonia Bydgoszcz)
1961 - Zdzisław Waliński (Unia Leszno)
1962 - Henryk Żyto (Unia Leszno)
1963 - Henryk Żyto (Unia Leszno)
1964 - Henryk Żyto (Unia Leszno)
1965 - Jan Mucha (Śląsk Świętochłowice)
1966 - Zygfryd Friedek (Kolejarz Opole)
1967 - Henryk Gluecklich (Polonia Bydgoszcz)
1968 - Jerzy Kowalski (Unia Leszno)
1969 - Zdzisław Dobrucki (Unia Leszno)
1970 - Andrzej Wyglenda (ROW Rybnik)
1971 - Zdzisław Dobrucki (Unia Leszno)
1972 - Zenon Plech (Stal Gorzów)
1973 - Bernard Jąder (Unia Leszno)
1974 - Zbigniew Jąder (Unia Leszno)
1975 - Jerzy Rembas (Stal Gorzów)
1976 - Zdzisław Dobrucki (Unia Leszno)
1977 - Bogusław Nowak (Stal Gorzów)
1978 - Zenon Plech (Wybrzeże Gdańsk)
1979 - Zenon Plech (Wybrzeże Gdańsk)
1980 - Robert Słaboń (Sparta Wrocław)
1981 - Leonard Raba (Kolejarz Opole)
1982 - Roman Jankowski (Unia Leszno)
1983 - Roman Jankowski (Unia Leszno)
1984 - Leonard Raba (Kolejarz Opole)
1985 - Jerzy Rembas (Stal Gorzów)
1986 - Roman Jankowski (Unia Leszno)
1987 - Andrzej Huszcza (Falubaz Zielona Góra)
1988 - Jan Krzystyniak (Unia Leszno)
1989 - Jan Krzystyniak (Stal Rzeszów)
1990 - Zenon Kasprzak (Unia Leszno)
1991 - Piotr Świst (Stal Gorzów)
1992 - Jarosław Szymkowiak (Morawski Zielona Góra)
1993 - Greg Hancock (Stany Zjednoczone)
1994 - Rafał Dobrucki (Polonia Piła)
1995 - Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
1996 - Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
1997 - Roman Jankowski (Unia Leszno)
1998 - Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
1999 - Roman Jankowski (Unia Leszno)
2000 - Leigh Adams (Australia)
2001 - Sebastian Ułamek (Atlas Wrocław)
2002 - Jacek Rempała (Unia Leszno)
2003 - Sławomir Drabik (Atlas Wrocław)
2004 - Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno)
2005 - Damian Baliński (Unia Leszno)
2006 - Hans Andersen (Dania)
2007 - Jarosław Hampel (Unia Leszno)
2008 - Leigh Adams (Australia)
2009 - Ryan Sullivan (Australia)
2010 - Jarosław Hampel (Unia Leszno)
2011 - Janusz Kołodziej (Unia Leszno)

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • kaletal 0
    Najlepszy towarzyski turniej żużlowy w kraju.Tylko najlepsi mają możliwość wygrania tego legendarnego turnieju.64 edycja przed nami i gwarantowane emocje.Chodzę na Memoriał Smoczyka od 1985 r gdy wygrał Jerzy Rembas.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • haer KSF Z G 0
    2012 PIOTREK PROTASIEWICZ ... FALUBAZ ZIELONA GÓRA !!!
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Świstak 0
    2012 - Jarosław Hampel
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×