KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jak żółto-niebiescy radzą sobie w Gnieźnie?

W najbliższą niedzielę odbędzie się spotkanie, które zostało mianowane hitem I ligi. Start Gniezno zmierzy się z drużyną GTŻ-u Grudziądz. Jak w ostatnich latach radzili sobie żółto-niebiescy na torze pierwszej stolicy Polski?
Maciej Oszuścik
Maciej Oszuścik

Mecze obu ekip już od kilku lat dostarczają kibicom sporo emocji. W ubiegłym sezonie drużyny Startu i GTŻ-u otarły się o ENEA Speedway Ekstraligę. Ostatecznie jednak Polonia Bydgoszcz i Lotos Wybrzeże Gdańsk zdołały uzyskać awans. W przerwie zimowej wymienione zespoły znacznie przemeblowały swoje drużyny i są głównymi faworytami do walki o najwyższe cele. W najbliższą niedzielę dojdzie do pierwszego starcia obu ekip. Kto tym razem wyjdzie zwycięsko z tej potyczki?

Hans Andersen 

Duńczyk w ostatnich latach nie miał okazji do startów w Gnieźnie, gdyż startował na torach ekstraligowych Jego przygoda w polskiej lidze rozpoczęła się właśnie w pierwszej stolicy Polski w roku 1999. W inauguracyjnym spotkaniu GTŻ-u Andersen dorzucił swoją cegiełkę do zwycięstwa, zdobywając w czterech biegach 5+1 pkt., gdyby nie kłopoty sprzętowe jego zdobycz punktowa byłaby bardziej okazała. Od postawy "Ugly Ducka" wiele będzie zależało w niedzielnym spotkaniu.

Średnia wyjazd (2011): 0,625 (ekstraliga)
Średnia Gniezno: nie startował

Norbert Kościuch 

Wychowanek leszczyńskiej Unii w ostatnich latach miał kilka okazji do startów na torze w Gnieźnie. Każdego roku przyjeżdżał tutaj będąc jeszcze zawodnikiem PSŻ-u Poznań i co ciekawe, za każdym razem na torze pojawiał się sześciokrotnie. W ubiegłym roku "Norbi" w sześciu startach zgromadził na swoim koncie 10 punktów. Jego zdobycze punktowe z ubiegłych lat pokazują, że także tym razem powinien być silnym punktem swojego zespołu.

Średnia wyjazd (2011): 1,500 (I liga)
Średnia Gniezno (2009-2011): 1,500

Davey Watt 

Australijczyk całkiem przyzwoicie prezentuje się na torze w Gnieźnie. W ubiegłym roku m.in. dzięki jego dobrej postawie grudziądzanie odnieśli cenne zwycięstwo wyjazdowe. W rundzie finałowej "Watty" nie mógł wystąpić w Gnieźnie ze względu na kontuzję. Co ciekawe zawodnik ten w ubiegłym roku spisywał się lepiej w meczach wyjazdowych niż na własnym obiekcie. Początek sezonu w wykonaniu Daveya Watta jest bardzo dobry, gdyż w pierwszym meczu wraz z bonusami zdobył komplet punktów. Spotkanie na torze faworyta pierwszej ligi będzie wykładnikiem formy w jakiej znajduje się kapitan GTŻ-u.

Średnia wyjazd (2011): 1,900 (I liga)
Średnia Gniezno (2010-2011): 1,900

Andriej Karpov 

Karpow w sezonie 2009 miał podpisaną umowę ze Startem Gniezno. Jak się jednak okazało nie znalazł on uznania w oczach sztabu szkoleniowego i wypożyczony został do Rybnika, gdzie startował do roku ubiegłego. Ukrainiec od tego czasu zaledwie raz wystartował w Gnieźnie w sezonie 2011 i spisał się całkiem przyzwoicie, zdobywając 7+3 pkt. Obecny sezon rozpoczął się dla Karpova wyśmienicie. Zawodnik GTŻ-u błyszczy zarówno w turniejach indywidualnych jak i w rozgrywkach ligowych. Kibice z Grudziądza wiele obiecują sobie po jeździe tego zawodnika.

Średnia wyjazd (2011): 1,800 (I liga)
Średnia Gniezno (2011): 2,000

Peter Ljung 

Szwed w latach 2009-2010 bronił barw zespołu z Gniezna, więc tamtejszy tor nie jest mu obcy. W jego debiutanckim sezonie w zespole z pierwszej stolicy Polski był w TOP10 zawodników pierwszej ligi. Co ciekawe jego średnia biegowa na torze w Gnieźnie po rundzie zasadniczej wynosiła 2,719! Po dwóch udanych latach Ljung przeniósł się do Poznania, gdzie wystartował w zaledwie sześciu meczach. Początek sezonu 2012 bez wątpienia może zaliczyć do udanych i kibice z Grudziądza najbardziej liczą punkty Szweda.

Średnia wyjazd (2011): 1,400 (I liga)
Średnia Gniezno (2009-2010): 2,080

Peter Ljung przez dwa sezony zdobywał punkty dla Startu Gniezno. Peter Ljung przez dwa sezony zdobywał punkty dla Startu Gniezno.

Łukasz Cyran 

Zawodnik ten nie miał jeszcze okazji do startów w Gnieźnie w zawodach ligowych, gdyż od początku swojej kariery startował w ekstraligowej Stali Gorzów. Obecny sezon jest jego pierwszym w rozgrywkach pierwszej ligi i na pewno wpływ na końcowy wynik będą miały jego pojedynki z Maciejem Fajferem czy Wojciechem Lisieckim.

Średnia wyjazd (2011): 0,522 (I liga)
Średnia Gniezno: nie startował

Adrian Osmólski 

Wychowanek częstochowskiego Włókniarza miał okazję wystartować w Gnieźnie w ubiegłym roku będąc zawodnikiem Orła Łódź. Występ nie był jednak udany, gdyż zawodnik ten zgromadził na swoim koncie w trzech biegach 1+1 pkt.

Średnia wyjazd (2011): 0,273 (I liga)
Średnia Gniezno (2011): 0,667

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (61)
Zobacz więcej komentarzy (36)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×