Powrót estońskiego wicemistrza świata

W estońskim Tabasalu rozegrano pierwszą rundę zawodów pucharowych "Ranna Cup". W zawodach zwyciężył Jaak Soolep, a młodzieżowy wicemistrz świata z 1990 roku Rene Aas zajął drugą pozycję.

Przemysław Jany

Zwycięstwem Jaaka Soolepa zakończyła się pierwsza runda zawodów pucharowych "Ranna Cup". Na torze w Tabasalu w biegu finałowym pokonał on Rene Aasa, który swoją sportową karierę zakończył w sezonie 2001 i powrócił na żużlowy owal w tym roku. Trzecią pozycję wywalczył Alvin Vilipere. Pechowcem dnia okazał się, Ken Viidas, którego sprzęt odmówił posłuszeństwa w najważniejszym momencie zawodów. Wcześniej zawodnik ten zwyciężył wszystkie swoje biegi. Udany debiut zaliczył syn zwycięzcy - Silver Soolep, który zajął wysoką piątą lokatę.