Przed GP Polski: Emil Sajfutdinow

23 czerwca o godzinie 19:00 rozpocznie się Grand Prix Polski w Gorzowie. Będzie to jubileuszowa 150 runda elitarnego cyklu. Jednym z uczestników tych zawodów będzie Emil Sajfutdinow.

Łukasz Witczyk

Emil Sajfutdinow urodził się 26 października 1989 roku w Saławacie. Od wielu lat jest najlepszym rosyjskim żużlowcem i pierwszym reprezentantem Rosji, który po wielu latach zdobył medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. Sajfutdinow sięgnął po brązowy krążek IMŚ w swoim debiutanckim sezonie w elitarnym cyklu Grand Prix.

Mimo młodego wieku rosyjski żużlowiec ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jest pierwszym w historii żużlowcem, który dwukrotnie sięgnął po tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Po drugim tytule najlepszego juniora globu wywalczonego przez Rosjanina władze cyklu Grand Prix postanowiły nagrodzić go stałą dziką kartą. Sajfutdinow odpłacił się z nawiązką i nie tylko zdobył brązowy medal, ale również w swoim debiucie w GP odniósł turniejowe zwycięstwo. Jest najmłodszym żużlowcem, który w 18-letniej historii Grand Prix dokonał tej sztuki.

Od początku swojej kariery Sajfutdinow związany jest z Polonią Bydgoszcz, którą reprezentował na dobre i na złe. W zeszłym sezonie był jednym z autorów awansu bydgoszczan do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Po pięciu tegorocznych turniejach GP Sajfutdinow z dorobkiem 48 punktów zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. W zeszłorocznym Grand Prix w Gorzowie Rosjanin zajął 3. miejsce z dorobkiem 8 punktów. Lepiej reprezentant Rosji spisał się w barażu Drużynowego Pucharu Świata, w którym wywalczył aż 19 "oczek".

Przypominamy, że nadal można nabywać bilety na Grand Prix Polski w Gorzowie po nowej, niższej cenie!

Wygraj bilet na Grand Prix Polski!
Emil Sajfutdinow jest najmłodszym zwycięzcą zawodów Grand Prix (foto: Jakub Brzózka) Emil Sajfutdinow jest najmłodszym zwycięzcą zawodów Grand Prix (foto: Jakub Brzózka)