Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Iversen najlepszy w Vojens, awans Walaska i Miedzińskiego

Zwycięstwem Nielsa Kristiana Iversena zakończył się rozegrany w sobotę w duńskim Vojens półfinał eliminacji do Grand Prix 2013. Drugie miejsce zajął [tag=18856]Michael Jepsen Jensen[/tag].
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Na najniższym stopniu podium stanął Davey Watt. Awans wywalczyli ponadto Grzegorz Walasek i Adrian Miedziński, który w walce o piąte miejsce premiowane awansem pokonał Mikkela B. Jensena.

Z marzeniami o startach w Grand Prix pożegnał się natomiast Przemysław Pawlicki.

Awans uzyskała najlepsza piątka.

Wyniki:
1. Niels Kristian Iversen (Dania) - 14 (3,3,3,2,3)
2. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 12 (1,3,2,3,3)
3. Davey Watt (Australia) - 11+3 (3,0,3,3,2)
4. Grzegorz Walasek (Polska) - 11+2 (3,3,1,3,1)
5. Adrian Miedziński (Polska) - 10+3 (1,3,1,2,3)
-----------------------------------------------
6. Mikkel B. Jensen (Dania) - 10+2 (2,2,3,1,2)
-----------------------------------------------
7. Dennis Andersson (Szwecja) - 9 (0,1,3,2,3)
8. Thomas H. Jonasson (Szwecja) - 8 (1,2,2,2,1)
9. Renat Gafurow (Rosja) - 7 (2,2,2,1,d)
10. Przemysław Pawlicki (Polska) - 7 (2,2,1,w,2)
11. Linus Sundstroem (Szwecja) - 6 (3,1,w,0,2)
12. Kirił Cukanow (Ukraina) - 4 (0,0,1,3,0)
13. Ryan Fisher (USA) - 4 (0,0,2,1,1)
14. Timo Lahti (Finlandia) - 3 (2,1,0,0,0)
15. Kevin Woelbert (Niemcy) - 2 (1,0,0,0,1)
16. Tero Aarnio (Finlandia) - 2 (0,1,0,1,0)
17. Simon Gustafsson (Szwecja) - NS

Bieg po biegu:
1. Watt, Jensen, Jonasson, Fisher
2. Iversen, Pawlicki, Miedziński, Andersson
3. Walasek, Gafurow, Jepsen Jensen, Cukanow
4. Sundstroem, Lahti, Woelbert, Aarnio
5. Walasek, Pawlicki, Sundstroem, Watt
6. Miedziński, Jensen, Lahti, Cukanow
7. Jepsen Jensen, Jonasson, Andersson, Woelbert
8. Iversen, Gafurow, Aarnio, Fisher
9. Watt, Jepsen Jensen, Miedziński, Aarnio
10. Jensen, Gafurow, Pawlicki, Woelbert
11. Iversen, Jonasson, Walasek, Lahti
12. Andersson, Fisher, Cukanow, Sndstroem (w/su)
13. Watt, Andersson, Gafurow, Lahti
14. Jepsen Jensen, Iversen, Jensen, Sundstroem
15. Cukanow, Jonasson, Aarnio, Pawlicki (w/u)
16. Walasek, Miedziński, Fisher, Woelbert
17. Iversen, Watt, Woelbert, Cukanow
18. Andersson, Jensen, Walasek, Aarnio
19. Miedziński, Sundstroem, Jonasson, Gafurow (d)
20. Jepsen Jensen, Pawlicki, Fisher, Lahti

Bieg dodatkowy o 5. miejsce:
21. Miedziński, Jensen

Bieg dodatkowy o 3. miejsce:
22. Watt, Walasek


Terminarz eliminacji do Grand Prix:
2 czerwca 1. Runda Kwalifikacyjna w Sankt Johann
16 czerwca 2. Runda Kwalifikacyjna w Gustrow
16 czerwca 3. Runda Kwalifikacyjna w Berwick
16 czerwca 4. Runda Kwalifikacyjna w Tarnowie
16 czerwca 5. Runda Kwalifikacyjna w Miszkolcu
30 czerwca 1. Półfinał w Vojens
30 czerwca 2. Półfinał w Lonigo
30 czerwca 3. Półfinał w Divisovie
29 września Grand Prix Challenge w Gorican

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedway-forum.de
Komentarze (45):
Zobacz więcej komentarzy (32)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×