IMŚJ: Ivacic i Kovacic z dzikimi kartami na turniej w Lendavie

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W sobotę 4 sierpnia na torze w słoweńskiej Lendavie rozegrany zostanie drugi turniej finałowy IMŚJ. Z dzikimi kartami w tych zawodach pojadą Słoweniec [tag=29544]Matic Ivacic[/tag] i Chorwat [tag=13938]Dino Kovacic[/tag].

Ponadto po raz kolejny w turnieju finałowym pojedzie pierwszy rezerwowy mistrzostw - Nikolaj Busk Jakobsen, który zastąpi kontuzjowanego Brytyjczyka Richiego Worralla. Na liście startowej zawodów widnieją już nazwiska Patryka Dudka i Sama Mastersa, którzy ze względu na kontuzje opuścili pierwszy turniej w Lonigo.

Rezerwowymi w Lendavie będą Słoweńcy - Ladislav Vida i Nejc Malesic.

Lista startowa: 1. Damian Adamczak (Polska) 2. Matic Ivacic (Słowenia) 3. Patryk Dudek (Polska) 4. Sam Masters (Australia) 5. Vaclav Milik (Czechy) 6. Maciej Janowski (Polska) 7. Dino Kovacic (Chorwacja) 8. Aleksandr Łoktajew (Ukraina) 9. Bartosz Zmarzlik (Polska) 10. Mikkel Michelsen (Dania) 11. Piotr Pawlicki (Polska) 12. Tobiasz Musielak (Polska) 13. Nikolaj Busk Jakobsen (Dania) 14. Mikkel Bech Jensen (Dania) 15. Przemysław Pawlicki (Polska) 16. Michael Jepsen Jensen (Dania)

17. Ladislav Vida (Słowenia) 18. Nejc Malesic (Słowenia)

Terminarz IMŚJ: 29 kwietnia - 1. Runda Kwalifikacyjna w Neustadt Donau 19 maja - 2. Runda Kwalifikacyjna w Gorican 19 maja - 3. Runda Kwalifikacyjna w Randers 19 maja - 4. Runda Kwalifikacyjna w Blijham 2 czerwca - 1. Półfinał w Terenzano 2 czerwca - 2. Półfinał w Czerwonogradzie 21 lipca - 1. Finał w Lonigo 4 sierpnia - 2. Finał w Lendavie 17 sierpnia - 3. Finał w Coventry 15 września - 4. Finał w Tarnowie 13 października - 5. Finał w Pardubicach 3 listopada - 6. Finał w Bahia Blanca 10 listopada - 7. Finał w Bahia Blanca

Klasyfikacja generalna:

M Zawodnik Kraj Pkt
1 Mateusz Cierniak Polska 49
2 Damian Ratajczak Polska 45
3 Bartłomiej Kowalski Polska 42
4 Keynan Rew Australia 41
5 Casper Henriksson Szwecja 33
6 Mathias Pollestad Norwegia 29
7 Philip Hellstroem-Baengs Szwecja 27
8 Emil Breum Dania 26
9 Norick Bloedorn Niemcy 21
10 Francis Gusts Łotwa 20
11 Nicolai Heiselberg Dania 18
12 William Drejer Dania 16
13 Esben Hjerrild Dania 13
14 Gustav Grahn Szwecja 12
15 Anders Rowe Wielka Brytania 9
16 Petr Chlupac Czechy 8
17 Anże Grmek Słowenia 7
18 Oskar Paluch Polska 7
19 Bastian Pedersen Dania 6
20 Jesper Knudsen Dania 5
21 Daniel Klima Czechy 4
22 Nazar Parnicki Ukraina 0
23 Jaroslav Vanicek Czechy 0
Źródło artykułu: