Kolejarz Rawicz ukarany przez GKSŻ!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Podczas meczu Kolejarza Rawicz z Kolejarzem Opole doszło do kilku incydentów. W poniedziałek GKSŻ podjęła decyzję w sprawie jednego z nich.

W tym artykule dowiesz się o:

Orzeczenie nr 54/2012 Głównej Komisji Sportu Żużlowego PZM z dnia 3 września 2012 r.

w sprawie postępowania dyscyplinarnego wobec klubu RKS Kolejarz Rawicz Główna Komisja Sportu Żużlowego działająca jako organ dyscyplinarny w składzie: - Piotr Szymański - Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, - Łukasz Szmit - członek, - Adam Krużyński – członek.

- po rozpoznaniu sprawy w trybie zwykłym na posiedzeniu w dniu 3 września 2012 r. podczas wyjazdowego posiedzenia Komisji w Centrum Konferencyjnym „Rubin” w Łodzi przy ul. Lodowej 94

- w wyniku głosowania: jednomyślnie

w sprawie popełnienia przewinienia dyscyplinarnego przez RKS Kolejarz Rawicz polegającego na wejściu do kabiny sędziowskiej osoby nieuprawnionej podczas meczu RKS Kolejarz RAWAG Rawicz - KŻ Kolejarz Opole z dnia 19 sierpnia 2012 roku,

o r z e k a

1. winę RKS Kolejarz Rawicz w popełnieniu przewinienia dyscyplinarnego, polegającego na naruszeniu art. 331 pkt. 26 Regulaminu Sportu Żużlowego (zwanego dalej: RSŻ) tj. za wejście do kabiny sędziowskiej osoby nieuprawnionej podczas meczu RKS Kolejarz RAWAG Rawicz – KŻ Kolejarz Opole z dnia 19 sierpnia 2012 roku,

2. nałożenie na obwinionego - RKS Kolejarz RAWAG Rawicz za czyn wskazany w pkt 1 sentencji - na podstawie art. 311 pkt. 6 RSŻ w zw. z art. 331 pkt 26 kary pieniężnej w wysokości 5000,00 (słownie: pięć tysięcy) złotych.

Pouczenie: Na mocy art. 318 ust 1 -7 RSŻ, Obwinionemu przysługuje prawo złożenia Odwołania od powyższego orzeczenia do Trybunału Związku. Uzasadnienie orzeczenia sporządza się na żądanie strony, zgłoszone w terminie trzech dni od dnia jego doręczenia. W wypadku braku złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia orzeczenia dyscyplinarnego w w/w terminie, strona traci prawo do złożenia odwołania, a orzeczenie staje się prawomocne.

Odwołanie powinno być składane na piśmie za pośrednictwem organu dyscyplinarnego, który wydał zaskarżane orzeczenie - w terminie 14 dni od daty doręczenia orzeczenia wraz z uzasadnieniem.

Źródło artykułu: