KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Stadion Kolejarza będzie remontowany?

Już w przyszłym roku stadion Kolejarza Opole ma przejść modernizację. Prezydent Opola obiecał przeznaczyć na ten cel ponad 800 tysięcy złotych.

Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

Pieniądze mają się znaleźć w przyszłorocznym budżecie miasta. Póki co nie wiadomo, w jaki sposób modernizacja będzie przeprowadzona. - Mamy określić, co w pierwszej kolejności chcemy wyremontować - tłumaczy dyrektor klubu Zbigniew Szulc. - Po konsultacjach zostanie wykonany projekt, według którego nasz obiekt będzie stopniowo rozbudowywany. Początkowo planowano zamontować plastikowe krzesełka na prostej przeciwległej do startu, jednak gdyby tak się stało, pojemność stadionu zostałaby zmniejszona do 3800 widzów. To za mało. Pragniemy, by na trybunach mogło zasiąść przynajmniej 8000 kibiców.

Stadion przy ulicy Wschodniej przez lata był zaniedbywany. Sytuacja poprawiła się, gdy na początku XXI wieku przejęło go miasto, jednak mimo prac na nim przeprowadzanych (m.in. budowa: wieży sędziowskiej, trybuny oraz toalet), wciąż znajduje się on w bardzo złym stanie. Wymaga gruntownej modernizacji, ale utrudnieniem jest przechodząca obok droga, która w przyszłości ma być poszerzona do dwóch pasów ruchu. Dlatego planuje się rozbudowę obiektu w stronę zakładów kolejowych. - Mamy nadzieję, że remont ruszy już w 2013 roku - wyjaśnia prezes Kolejarza Jerzy Drozd. - Do ratusza złożyliśmy również wnioski o pieniądze na naprawę nagłośnienia i wymianę elementów bandy pneumatycznej.

Zarząd opolskiego klubu chwali sobie współpracę z urzędem miasta oraz pozostałymi przedstawicielami władz. - Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie, zwłaszcza prezydentowi Ryszardowi Zembaczyńskiemu - mówi Jerzy Drozd. - Podczas ostatniej rozmowy z nim otrzymaliśmy zapewnienie, że możemy liczyć w przyszłym sezonie na jeszcze wyższą dotację. Zostały nam również przyznane pieniądze (40 tysięcy złotych - dop. red.) ze środków rezerwy unijnej urzędu marszałkowskiego. Cieszy, że władze patrzą przychylnie na klub i udzielają dużej pomocy. To docenienie naszej społecznej pracy na rzecz Kolejarza.

Opolanie zamierzają się starać o przyznanie im imprezy rangi światowej. - Europejskie turnieje, które się u nas odbywały zostały bardzo pozytywnie ocenione przez żużlową federację - komentuje prezes Drozd. - Chwalono zwłaszcza specyficzną atmosferę na stadionie. Niewykluczone, iż dostaniemy możliwość organizacji bardziej prestiżowych zawodów. Na razie jednak za wcześnie, by mówić o konkretach.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (47)
 • wilk morski Zgłoś komentarz
  prymityw to jestem tylko w stosunku do ciebie bo nikomu innemu tu nie ubliżam tak jak ty to robisz jedziesz po wszystkich chamskimi komentarzami nawet i ostatnio po Szczaklu po prostu jesteś
  Czytaj całość
  pusty.
  • wilk morski Zgłoś komentarz
   czytaj to 100 razy dziennie to akurat w sam ras dla ciebie dobra lektura
   • wilk morski Zgłoś komentarz
    nierób z siebie większego pajaca niż jesteś a tak w ogóle to spier...aj z tąt i z Opola też.
    • RKKS Zgłoś komentarz
     Remontowany ta jasne :] w opolu od słow do czynow daleka droga, mieli wygrac lige w cuglach a skonczylo sie jak zawsze, wiec nie popadajcie w hura optymizm ;)
     • wilk morski Zgłoś komentarz
      Stefcio dlaczego zgłosiłeś naruszenie? wstyd ci co klaunie.
      • Don Zgłoś komentarz
       Prezesie, a co z protestem? Czy GKSŻ nie jest zobligowana przepisami (jakieś KPA) do podjęcia i ogłoszenia decyzji w tej sprawie w określonym terminie? Przecież nie mogą z tym zwlekać do
       Czytaj całość
       przyszłego roku!
       • lech Zgłoś komentarz
        HA HA bardzo miły wieczór ciekawe dla kogo finał Dla stefana czy dla SF?
        • smok Zgłoś komentarz
         Nawet w drugoligowym Opolu coś robią, a w Bydgoszczy nadal nic.
         • lech Zgłoś komentarz
          bradoc ma pół etatu w sf?
          • Don Zgłoś komentarz
           Drozd Ciebie też trzeba wymienić. Mydlisz tylko oczy... Stadion jest własnością miasta i ono coś z tym zrobi. Powiedz co Ty dobrego zrobiłeś w tym sezonie? Wpieprzałeś się Maroszkowi
           Czytaj całość
           w ustalanie składów, ale w czasie zawodów czy to u siebie, czy na wyjeździe nigdy nie ma Cię z drużyną. Siedzisz sobie z żonką i znajomymi na trybunach i nawet się nie zastanowisz że ktoś może usłyszeć Twoje kompromitujące wypowiedzi. Dlaczego Ciebie nie było w GKSŻ gdy rozpatrywali sprawę protestu? Chłopaki z Rawicza pojechali, a Ty..? Twoja postawa pokazała jak bardzo Ci zależy na klubie! Prezesie Drozd czy Ty nie jesteś czasem z Rawicza?
           • SZWOLEŻER Zgłoś komentarz
            Stadion Kolejarza będzie remontowany? hehehe, chyba w nagrode za wygraną lige w cuglach.
            • Zopola Zgłoś komentarz
             Nie chcę się licytować, ale wyciągam gazetę z 1981 r. i podaję ilości widzów: ze Stalą G. - ponad 10 tyś.,z Apatorem - około 10 tyś,z Unią L. około 7000, z ROW-em około 9000, ze
             Czytaj całość
             Startem - ok. 8,5 tyś. Rok później z Falubazem ok. 8000, itd. Wszyscy się mieścili, bo to było zanim usypali skarpę na I wirażu, gdzie do dzisiaj nikt nie siedzi, a teraz na dodatek ćwierć drugiego łuku zabrał rozbudowany parking. Fakt - było to dawno i szkoda, że szanse na powrót tamtych lat są nikłe. Ale stadionu nie remontuje się na rok, czy dwa, tylko więcej. Jak jest kasa to robić stadion na 8000 widzów.
             • caruso Zgłoś komentarz
              Co się napinacie ilu weszło lub wejdzie kibiców i tak mamy najkrótszy tor i jak zrobią w koło toru krzesełka to będzie dobrze .Nie rozumie planów związanych z rozbudową stadionu w
              Czytaj całość
              kierunku Zakł.Kolejowych przecież toru i wieży sędziowskiej nie przesuną na rzecz dwupasmowej drogi.Myślę że odwrócenie uwagi od prawdziwych problemów klubu na chwilę obecną prezesowi wychodzi.
              Zobacz więcej komentarzy (5)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×