Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Prezesa Lotosu Wybrzeża Gdańsk wyłoni konkurs

W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin zostanie rozpisany konkurs na stanowisko prezesa GKS Wybrzeże S.A. Szykowana jest też otwarta dla publiczności debata o przyszłości gdańskiego żużla.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Wybrzeża Gdańsk w ostatnich dniach spotkali się m.in. z Pawłem Adamowiczem i rozmawiali o przyszłości gdańskiego żużla. Z pomocą Prezydenta Miasta Gdańsk zostanie zorganizowana otwarta dla publiczności debata z udziałem kandydatów na stanowisko prezesa GKS Wybrzeże S.A. Wnioski zostaną rozpatrzone przez trzyosobową komisję, w której znajdą się przewodniczący Rady Nadzorczej GKS Wybrzeże S.A. - Krzysztof Kiszkis, członek stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże, Poseł RP Leszek Blanik i przedstawiciel kibiców wskazany przez Stowarzyszenie Kibiców Wybrzeża Gdańsk. Wyboru dokonają akcjonariusze spółki. - Jesteśmy zadowoleni z tego, że Rada Nadzorcza klubu wysłuchała głosu kibiców i zdecydowała się zorganizować konkurs. Cieszy też zainteresowanie miasta z Prezydentem Pawłem Adamowiczem na czele. Liczymy, że zgłoszą się kandydaci z odpowiednim zapleczem biznesowym, posiadający wyrazistą i innowacyjną wizję dalszego funkcjonowania naszego ukochanego klubu - powiedział przedstawiciel Stowarzyszenia Kibiców Wybrzeża Gdańsk, Mariusz Kędzielski.

Na konstruktywną rozmowę liczy Blanik. - Przede wszystkim debata musi być merytoryczna i nie może być w niej kłótni, tylko konstruktywna rozmowa o błędach, jakie zostały popełnione i o tym co może być w przyszłości. Nikt chyba się nie obrazi, jak uchylę rąbka tajemnicy, że w ostatnich dniach odbyłem spotkanie w biurze poselskim z przedstawicielami Stowarzyszenia Kibiców Wybrzeża Gdańsk odnośnie okrągłego stołu, w którym zdeklarowałem chęć uczestnictwa. To dobra droga - przekonuje Leszek Blanik w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Blanik, który od lat wspiera gdański żużel ani przez chwilę nie zastanawiał się, czy pomóc w rozwoju klubu. - Przyznam, że ze względu na prace Sejmu w ubiegłym tygodniu byłem ciągle poza Gdańskiem. Jak otrzymałem telefon, w którym zaproponowano mi bycie w zespole, który będzie wybierał prezesa to się zgodziłem. Uważam, że konkurs może być dobrym kierunkiem, ponieważ mam nadzieję, że kandydaci będą mogli się wykazać swoją wizją i przedstawić plan co chcą zrobić. To krok w dobrą stronę - ocenił.

Jakie kryteria powinien spełniać prezes Wybrzeża? - Przede wszystkim najważniejsza jest kwestia wizji przyszłości żużla w Gdańsku. Ważne, aby zaznajomić się kto ma jakie pomysły i jak osiągnąć kwestię finansowania klubu. Prezes powinien mieć dobre kontakty ze światem biznesu oraz z Urzędem Miasta, czyli włodarzami Gdańska, którzy wydatnie współfinansowali i pomagali żużlowi - to dzięki nim ta dyscyplina w Gdańsku istnieje. Ważne jest też to, aby miał dobry kontakt z kibicami, bo to jedni z głównych sponsorów. W tym momencie nie chcę dywagować kto wygra konkurs. Może to będzie prezes Polny - zastanawia się Leszek Blanik, który ma szacunek do tego, co obecnie rządzący w klubie robili przez ostatnie lata. - Jestem bardzo daleki od tego, aby kogokolwiek krytykować. Doskonale wiem jak trudno w ostatnich latach pozyskuje się sponsorów i jak trudno prowadzi się klub. Przypomnę, że kilka lat temu byłem w stowarzyszeniu, które zakładało obecny klub. Nie wiadomo jak by się to wszystko potoczyło gdyby nie tamte osoby, w tym prezes Polny - dodał.

W ocenie Blanika, duże znaczenie przy pogorszeniu atmosfery wokół klubu miały wyniki w ostatnim sezonie. - Nie wiadomo gdzie byłby gdański żużel, gdyby dwóch zawodników pojechało na swoim poziomie. Może nie byłoby w ogóle sprawy. Czasami nietrafiony transfer powoduje, że plan się zawala. Trzeba rozmawiać o błędach, które zostały popełnione w przygotowaniach do sezonu - stwierdził złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, a obecnie Poseł RP.

Prezes Maciej Polny w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl powiedział, że nie chce komentować całej sprawy. Zdeklarował tylko, że przystąpi do konkursu. Na tą chwilę nie są oficjalnie znane żadne inne nazwiska osób, które kandydowałyby na stanowisko Prezesa GKS Wybrzeże S.A. Poznamy je niebawem.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (11):

 • jadowity Zgłoś komentarz
  rok temu to my musieliśmy przełknąć gorycz porażki jednak sami musicie przyznać że w elidze odwaliliście kaszane więc zamieniamy się miejscami do sacha:wpisz sobie w google "przegląd
  Czytaj całość
  sportowy" wejdz w żużel zjedż na dół i poszukaj artykułu "start poluje na gwiazdy" jest tam wzmianka o naszym zadłużeniu które wg autora jest po sezonie małe i nie stanowi problemu dla klubu i jaki klub wg ciebie nie spłaca po sezonie zobowiązań?
  • Matt180 Zgłoś komentarz
   Asia Chrzanowska na prezesa !!!!!
   • Aniołek Zgłoś komentarz
    Wszyscy są mądrzy! A kto przewidział stan Świdra, kto Chrzanowskiego, kontuzje niezliczone Jonassona?! Jedno wiadomo - sam jeden Pedersen i jeden super junior- wychowanek, to za mało! Czy
    Czytaj całość
    stowarzyszenia kibiców aż tak daleko powinny ingerować jako doradcy? W końcu to prezesi, zarząd - biorą odpowiedzialność za stan spółki, stronę finansową, organizacyjną, a nie kibice. Tymczasem my kibice - i to dzieje się już we wszystkich klubach - dominujemy roszczeniami, presją na wynik , bo ma być wynik, chcemy się szczycić za cenę biletu i najlepiej, by za cenę biletu też był medal a odpowiedzialności kibic nie ma żadnej! I jak nasze żądania zostaną spełnione a i tak sezon nie wypali, to nie kibiców a znów na zarząd zwalimy całą winę? - my oczywiście demonstracyjnie powstrzymamy się od chodzenia na żużel - jakie to proste! Wszystko macie super i nie macie długów a na trybunach nie wiele lepiej - tak jak u nas! Więc może niech stowarzyszenia skupią się na przyciąganiu większej ilości kibiców na stadion, by zawodnicy nie jeździli do pustych trybun. Oni chcą czuć nasz doping i im nas więcej tym lepiej dla zawodników. U nas walka o brąz a kibica jak na lekarstwo ! czy to jest normalne?
    • szogun Zgłoś komentarz
     To jest brak honoru zostawiac klub po spadku. To czy ktos nadaje sie na prezesa powinno byc mierzone frekwencją na stadionie, a nie wynikami sportowymi. To drugie tez, ale 2 2 kolejności!
     • Matt180 Zgłoś komentarz
      wkoncu !!! czas zrobic porzadek raz na zawsze
      • sympatyk zuzla Zgłoś komentarz
       Życzę powodzenia w tworzeniu nowego zespołu i prezesa z konkursu . Przykra sprawa ale tak to jest ktoś awansuje a ktoś spada do niższej ligi .Powodzenia życzę klubowi i powrotnego za
       Czytaj całość
       goszczenia w Szeregach w eks lidze.
       • Marson Zgłoś komentarz
        Do tro;o i cieci z Gniezna..zawsze zascianek!!!!Zapytajcie swojego prezesika....skad wezmie na dlugi jakie macie po tym sezobie(a sa wieksze-jak w ubieglym)buahaha
        • zzz Zgłoś komentarz
         "uderz w stol (temat Wybrzeza) a juz nożyce (czyt. gnieznienskie trole) sie odezwa". M.in tacy jak Cziółołejka czy JJusadi.IGNORUJCIE TROLOW!pozdrawiam. ps.dedykacja dla nich:"psy szczekaja
         Czytaj całość
         a karawana i tak idzie dalej"...;)
         • jedyny_taki Zgłoś komentarz
          Raczej Wybrzeża Gdańsk, bo wedlug zapowiedzi nie bedzie to juz Lotos Wybrzeze.
          • Cziółołejka Zgłoś komentarz
           A po co Prezes, jak nie wystartujecie w przyszłym sezonie z uwagi na niewyobrażalne długi.
           • KontoBezNicku Zgłoś komentarz
            Polny przypomina mi trochę prezesa Latę, też się trzyma stołka rękami i nogami, też nadszarpną dobre mienie tego czym zarządzał, też popełnił mnóstwo gaf.
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×