Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Oficjalnie: Grand Prix znów w Bydgoszczy!

Bydgoszcz 20 kwietnia 2013 r. będzie gospodarzem drugiego w sezonie turnieju GP. Stosowną umowę pomiędzy mającą prawa do organizacji zawodów spółką BSI a Polonią podpisano w środę w miejskim ratuszu.
Marcin Kozłowski
Marcin Kozłowski

Przyszłoroczna walka o Indywidualne Mistrzostwo Świata rozpocznie się w marcu w nowozelandzkim Auckland. Drugi turniej cyklu, a pierwszy w Europie odbędzie się 20 kwietnia w Bydgoszczy. W środę umowę na organizowanie zawodów podpisali Paul Bellamy, szef BSI i Andrzej Polkowski, prokurent bydgoskiej Polonii.

- Dobre informacje przekazuję tylko wtedy, gdy jestem ich pewien na 100 procent. Za chwilę zostanie zawarta umowa na przeprowadzenie turnieju Grand Prix w Bydgoszczy. Jestem przekonany, że podobnie jak w poprzednich latach impreza będzie perfekcyjnie przeprowadzona, a zawody dostarczą wielu emocji - rozpoczął spotkanie Rafał Bruski, prezydent miasta. Gospodarz spotkania wręczył na pamiątkę Paulowi Bellamy'emu pięknie oprawiony herb Polonii.

- Jestem szczęśliwy, że Grand Prix wraca do Bydgoszczy, jednego z najbardziej legendarnych miejsc - rozpoczął szef BSI. - Zawody na stadionie Polonii zawsze były pasjonujące, a tegoroczny półfinał Drużynowego Pucharu Świata przeszedł do historii jako jeden z najlepszych. Jestem pewien, że kwietniowy turniej tradycyjnie zostanie świetnie zorganizowany, a na trybunach zasiądzie komplet widzów - dodał Paul Bellamy.

Umowa została zawarta na rok z możliwością przedłużenia na kolejne sezony. Kwota, którą Bydgoszcz zapłaciła BSI jest tajemnicą handlową i nie została ujawniona. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że goszczenie najlepszych zawodników świata zapłacono około miliona złotych. Gwarantem kontraktu jest miasto. - W minionych latach to Bydgoszcz płaciła za organizację imprezy. Teraz ten ciężar spada na Polonię. Oczywiście wesprzemy klub pewną kwotą, tak jak to czynimy przy okazji organizowania innych wielkich imprez sportowych. Ale na pewno nie pokryje to wszystkich. Miasto, jako gwarant umowy zobowiązuje się jednak do pokrycia wszelkich ewentualnych finansowych zaległości. Mam jednak nadzieję, że nie wchodzi to w grę i Polonia zabezpieczy potrzebne środki - powiedział Rafał Bruski.
Nie jest tajemnicą, że o organizację turnieju GP zabiegała również Częstochowa.

Dlaczego więc postawiono na miasto nad Brdą? - O przeprowadzenie zawodów zabiegało kilka klubów. Bydgoszcz działała jednak bardzo szybko i profesjonalnie. Ponadto znamy doskonale to miejsce i ludzi, którzy zagwarantują świetne zorganizowanie imprezy. Bydgoszcz to solidny i sprawdzony partner - wyjaśnił Paul Bellamy.

Turniej odbędzie się na starym obiekcie, ale jak zapewnił prezydent Bruski kolejne ewentualne imprezy Grand Prix w Bydgoszczy przeprowadzane będą już na modernizowanym stadionie. Jak dodał Andrzej Polkowski przed kwietniowymi zawodami wymieniona zostanie banda i nawierzchnia. Przeprowadzone zostaną inne prace. Polonia jest już ponadto przygotowana do postawienia dodatkowej trybuny na drugiej prostej. Tak było w sezonie 2010, kiedy Tomasz Gollob w rodzinnym mieście odbierał złoty medal IMŚ, a zawody cieszyły się wielkim zainteresowaniem fanów.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (55):
 • Zabrzanin Zgłoś komentarz
  Już jest oficjalnie,super brawo dla tego miasta,w końcu jest cień szansy że wyjdziecie z kłopotów finansowych...Pozdrawiam gryfów!
  • Wiśnia - Polonia Zgłoś komentarz
   brawo Bydzia a głupcy niech płaca 2,5 ml
   • Siemion Zgłoś komentarz
    No własnie dzisiaj czytałem Express i było napisane, że 20 kwietnia. Niema za co ;-) w sumie lepiej, że 20-tego tydzień szybciej, bo już się nie mogę doczekać. (P)ozdro
    • t częstochowa Zgłoś komentarz
     Nie chcę się robić monotematyczny, ale powtórzę się po raz enty: Dajcie już święty spokój Bydgoszczy !!!, mają turniej i tyle. Przecież myślą przewodnią i sprawą nadrzędną jest
     Czytaj całość
     sam turniej, jego poziom, widowiskowość, atmosfera itd, a to, że stadion jest taki czy siaki, to już jest sprawa drugorzędna. Jeszcze raz gratki dla Bydgoszczy, no i powodzenia w poukładaniu spraw organizacyjnych związanych z Polonią.
     • heniek Zgłoś komentarz
      Tomek, Emil, Kostek, Buczek, Gapa, Mikołaj, Szymon i młodsi. I paka na doskonała walkę w lidze i atrakcyjne mecze.
      • hucu81 Zgłoś komentarz
       szkoda że turnieje GP odbywają się na stadionach z minionej epoki, są w Polsce lepsze miejsca na rozgrywanie GP, ale wiadomo kto zapłaci ten ma GP.
       • Gerard Sikora Zgłoś komentarz
        Serdeczne GRATULACJE i WIELKIE BRAWA dla Polonii Bydgoszcz i WŁADZ MIASTA za sfinalizowanie z BSI umowy, na zorganizowanie GRAND PRIX w roku 2013. Do szczęścia brakuje Wam TOMASZA GOLLOBA
        Czytaj całość
        jako zawodnika Polonii,a jest to możliwe WSPÓLNYMI SIŁAMI WŁADZ MIASTA I KLUBU. Pozdrawiam GERARD
        • Gerard Sikora Zgłoś komentarz
         Mam pytanie do Redakcji Sportowe Fakty : Gdzie zginął artykul:"Szereg zmian przed nowym sezonem" ??????????? autor : PAP z 24.10.2012r Pozdrawiam Gerard
         • PolonistaFORDON Zgłoś komentarz
          I temat zamknięty...w Bydgoszczy runda GP i reszta niech zostanie milczeniem... do zobaczenia w kwietniowy wiosenny wieczór ;)
          • Walerian Zgłoś komentarz
           Zróbcie coś z tymi trybunami. Skróciliście tor i teraz pierwszy łuk jest bardzo oddalony, za bardzo od toru. Z najwyższego miejsca na tym łuku widać tylko kaski zawodników. To bardzo
           Czytaj całość
           przeszkadza w oglądaniu. Z dolnych rzędów (1-5) nic nie widać. Krzesła są stare, brudne, niewygodne. W takich warunkach mamy oglądać kolejne GRAND PRIX w Bydgoszczy? Kibice są super, doping też. Dodatkowa trybuna na prostej się przyda też, ale można pomyśleć kompleksowo, przyszłościowo. Tak samo bramki wejściowe. Nie może być tak, że zawody się zaczynają a połowa kibiców jeszcze jest przed stadionem w nieprawdopodobnym ścisku. Tak było ostatnio i oby się to nie powtórzyło.
           • rafcioo Zgłoś komentarz
            kasy więcej dali to mają ...
            • kibic polonii Zgłoś komentarz
             Bydgoskich kibiców 5 no może 6 a Trolli 30 ,niejaki JOBEK CKM zalogował się dzisiaj po raz pierwszy aby sobie ulżyć w cierpieniach swojego nędznego życia przelewając swoje frustracje
             Czytaj całość
             na ekran monitora
             • brygol Zgłoś komentarz
              Osobiście wolałbym żeby GP wylądowało w Czewie, z bardzo prostej przyczyny: do Czewy mam 80km do Bydzi 500 :)
              Zobacz więcej komentarzy (42)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×