Gdzie wystartuje Kacper Woryna?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Kacper Woryna miał szansę na ligowy debiut w zakończonym właśnie sezonie. Niestety kontuzja odniesiona we wrześniowym turnieju par w Rybniku wyeliminowała go z jazdy.

Nadal niepewna jest przyszłość młodego zawodnika. Rybniczanin jest zawodnikiem ROW Sp Z.o.o do 30 listopada 2012. Po tym dniu jego kontrakt wygasa. Kibice z Górnego Śląska zastanawiają się, czy Kacper Woryna będzie kontynuował rodzinne tradycje i tym samym zadebiutuje w rozgrywkach ligowych w drużynie z Rybnika.

- Nic tak na dobrą sprawę nie wiadomo. Nie można jeszcze negocjować z zawodnikami, zatem z nikim nie rozmawiamy. Jeśli Kacper pojedzie w II lidze, to tylko w drużynie z Rybnika. Inne kluby nie wchodzą w grę - mówi otwarcie ojciec i zarazem menadżer Kacpra - Mirosław Woryna.

Nie jest tajemnicą, że tak utalentowanym zawodnikiem interesują się kluby z ekstraligi. Czy zatem stać tego młodego jeźdźca na walkę wśród najlepszych zawodników w Polsce?

- Nie zastanawiałem się nad tym. Myślę jednak, że gdyby była dobra propozycja, nie tylko finansowa, bylibyśmy w stanie podjąć rękawicę. Za wcześnie jednak na takie gdybanie. Póki co jesteśmy w Rybniku. Co będzie dalej, tego nie wiem. Żadne konkretne propozycje nie padły. Czekam zatem na rozwój wydarzeń - kończy ojciec Kacpra Woryny.

Źródło artykułu: