Włókniarz unowocześni giełdę towarową

Spółka CKM Włókniarz, która jest operatorem obiektu żużlowego w Częstochowie, prowadzi prace związane z usprawnieniem funkcjonowania giełdy towarowej, która co niedzielę gości przy Olsztyńskiej.

Często przed spotkaniami w Częstochowie grupa ludzi prężnie pracowała, aby wszelkie pozostałości po porannej giełdzie uprzątnąć. W momencie zakończenia realizowanego przedsięwzięcia nie będzie to konieczne. Spółka Włókniarza przewiduje utworzenie zadaszonych pawilonów handlowych. - Na terenie naszego obiektu powstanie kilka rzędów pawilonów. Na początek przewidujemy około 60 stanowisk. Wraz ze wzrostem zainteresowania ta liczba będzie się zwiększać. Handel będzie odbywać się w komfortowych warunkach. To obiecaliśmy handlowcom oraz klientom w momencie przejmowania obiektu - informuje Łukasz Kowalski, wiceprezes Włókniarza Częstochowa.

Koszt dzierżawy jednego boksu w nowoczesnym pawilonie ma wynosić około 600 złotych plus zużycie energii. Więcej informacji będzie można uzyskać w biurze giełdowicza w siedzibie częstochowskiego klubu. - Jest spore zainteresowanie naszym projektem przez handlowców już teraz. Liczymy, że będzie ono wzrastać wraz z rozwojem prac. Zadaszenie stanowisk to tylko drobna część udogodnienia. Pawilony będą spełniały wszelkie normy bezpieczeństwa - kontynuuje Kowalski. Ponadto powstanie pawilonów nie będzie obligowało handlowców do wykupienia w nich miejsca. Operator obiektu pozostawi możliwość dotychczasowego sposobu sprzedaży towarów.

Częstochowska giełda towarowa powoli zaczynała odchodzić do lamusa. Mieszkańcy Częstochowy chętniej wybierają zakupy na wyremontowanym rynku przy ul. Wały Dwernickiego, w nowoczesnej Galerii Jurajskiej, czy hipermarketach, które funkcjonują na co dzień. Włodarze Włókniarza chcą zmienić ten trend i zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzania towarowej giełdy na obiekcie przy ul. Olsztyńskiej. Przyciągnąć ich ma fakt powiązania giełdy z klubem. Przewiduje się miejscu nadać nazwę "Targowisko pod Lwem". Dodatkowo zaplanowano promocję giełdy w rozgłośniach radiowych, która ma ruszyć na początku grudnia.

Na zakończenie prac będzie trzeba jednak trochę poczekać. - Jest to duża inwestycja i wszystko musi zostać przeprowadzone rozsądnie. Dodatkowo będziemy musieli przebrnąć przez, nazwijmy to, sprawy papierkowe, czyli dla przykładu otrzymanie pozwoleń, czy zatwierdzenie projektów - przekazał Łukasz Kowalski. Jeżeli przedsięwzięcie będzie układało się według planu, pierwsze pawilony powinny być gotowe w połowie przyszłego roku. Całość na jego koniec. Niewykluczone, że obok giełdy towarowej zacznie funkcjonować także samochodowa. Dodajmy, że spółka Włókniarza prowadzi również na obiekcie modernizację parku maszyn.

Źródło artykułu: