KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Włókniarz unowocześni giełdę towarową

Spółka CKM Włókniarz, która jest operatorem obiektu żużlowego w Częstochowie, prowadzi prace związane z usprawnieniem funkcjonowania giełdy towarowej, która co niedzielę gości przy Olsztyńskiej.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch

Często przed spotkaniami w Częstochowie grupa ludzi prężnie pracowała, aby wszelkie pozostałości po porannej giełdzie uprzątnąć. W momencie zakończenia realizowanego przedsięwzięcia nie będzie to konieczne. Spółka Włókniarza przewiduje utworzenie zadaszonych pawilonów handlowych. - Na terenie naszego obiektu powstanie kilka rzędów pawilonów. Na początek przewidujemy około 60 stanowisk. Wraz ze wzrostem zainteresowania ta liczba będzie się zwiększać. Handel będzie odbywać się w komfortowych warunkach. To obiecaliśmy handlowcom oraz klientom w momencie przejmowania obiektu - informuje Łukasz Kowalski, wiceprezes Włókniarza Częstochowa.

Koszt dzierżawy jednego boksu w nowoczesnym pawilonie ma wynosić około 600 złotych plus zużycie energii. Więcej informacji będzie można uzyskać w biurze giełdowicza w siedzibie częstochowskiego klubu. - Jest spore zainteresowanie naszym projektem przez handlowców już teraz. Liczymy, że będzie ono wzrastać wraz z rozwojem prac. Zadaszenie stanowisk to tylko drobna część udogodnienia. Pawilony będą spełniały wszelkie normy bezpieczeństwa - kontynuuje Kowalski. Ponadto powstanie pawilonów nie będzie obligowało handlowców do wykupienia w nich miejsca. Operator obiektu pozostawi możliwość dotychczasowego sposobu sprzedaży towarów.

Częstochowska giełda towarowa powoli zaczynała odchodzić do lamusa. Mieszkańcy Częstochowy chętniej wybierają zakupy na wyremontowanym rynku przy ul. Wały Dwernickiego, w nowoczesnej Galerii Jurajskiej, czy hipermarketach, które funkcjonują na co dzień. Włodarze Włókniarza chcą zmienić ten trend i zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzania towarowej giełdy na obiekcie przy ul. Olsztyńskiej. Przyciągnąć ich ma fakt powiązania giełdy z klubem. Przewiduje się miejscu nadać nazwę "Targowisko pod Lwem". Dodatkowo zaplanowano promocję giełdy w rozgłośniach radiowych, która ma ruszyć na początku grudnia.

Na zakończenie prac będzie trzeba jednak trochę poczekać. - Jest to duża inwestycja i wszystko musi zostać przeprowadzone rozsądnie. Dodatkowo będziemy musieli przebrnąć przez, nazwijmy to, sprawy papierkowe, czyli dla przykładu otrzymanie pozwoleń, czy zatwierdzenie projektów - przekazał Łukasz Kowalski. Jeżeli przedsięwzięcie będzie układało się według planu, pierwsze pawilony powinny być gotowe w połowie przyszłego roku. Całość na jego koniec. Niewykluczone, że obok giełdy towarowej zacznie funkcjonować także samochodowa. Dodajmy, że spółka Włókniarza prowadzi również na obiekcie modernizację parku maszyn.

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (22)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×