Stal skompletowała skład na sezon 2013. Bez Hliba i Mroczki

Wicemistrzowie Polski z Gorzowa mają gotowy zespół na przyszłoroczne rozgrywki. Oficjalnie drużyna zostanie przedstawiona w piątek, ale znamy nazwiska wszystkich nowych żużlowców lubuskiej ekipy.

Marcin Kozłowski
Marcin Kozłowski

O tym, że wicemistrzów Polski opuszczą czołowi zawodnicy było wiadomo tuż po tegorocznych rozgrywkach. KSM drugiego zespołu ekstraligi był bowiem znacznie wyższy niż przewidywany górny limit. - Poczułem olbrzymi smutek i żal, że nie uda się tej wspaniałej drużyny utrzymać w tym składzie na kolejny rok. To był wyjątkowy zespół. Po cichu liczyłem, że pozostanie w regulaminie tegoroczny zapis mówiący, że w przypadku, gdy drużyna nie zmienia składu, to limit górny KSM nie obowiązuje. Stało się jednak inaczej i musimy dokonać rewolucji w składzie - mówił nam Ireneusz Maciej Zmora, prezes Stali.

I rewolucja się zaczęła. Tuż po sezonie było wiadomo, że Gorzów opuści Tomasz Gollob, kapitan lubuskiej ekipy. Później ogłoszono, że klubowe barwy zmienia Matej Zagar, a następnie, że podobnie uczyni Michael Jepsen Jensen. Kontrakt ze Stalą bardzo szybko podpisał z kolei Niels Kristian Iversen, najlepszy zawodnik sezonu 2012. Po wielu rozmowach i zwrotach akcji nad Wartą zdecydował się pozostać Krzysztof Kasprzak, kolejny z liderów drużyny z województwa lubuskiego. Ważny kontrakt z klubem miał Bartosz Zmarzlik, czołowy polski junior. Działacze musieli więc szybko zabrać się za szukanie żużlowców, którzy uzupełnią skład.

- Jako zarząd postaramy się skonstruować perspektywiczny skład, który dostarczy fanom w przyszłym roku wiele radości. Nie zamierzamy ulegać rosnącym żądaniom zawodników i płacić komukolwiek więcej, niżby to wynikało z jego umiejętności - zapewniał nas Ireneusz Zmora.

Dziś już wiadomo, że - w porównaniu z tegorocznymi rozgrywkami - w sezonie 2013 w Gorzowie pojawi się co najmniej sześciu nowych zawodników. Będą nimi: Tomasz Gapiński, Łukasz Jankowski, Adrian Gomólski, Łukasz Cyran (wraca do Stali po rocznej przygodzie z GTŻ Grudziądz), Daniel Nermark i Linus Sundstroem. - Szacujemy, że dzięki KSM na poziomie 40 punktów zaoszczędzimy przynajmniej 1,5 miliona złotych na wynagrodzeniach dla zawodników. Widzę skutki działania KSM. Może nie wszyscy zawodnicy to zauważyli, ale kwestią czasu będzie obniżenie żądań żużlowców. Odczuwamy to wyraźnie. KSM zmniejsza koszta utrzymania drużyny - przekonywał szef Stali.

Wiadomo, że w przyszłorocznych rozgrywkach w Gorzowie nie będą jeździli - z różnych względów - Paweł Hlib i Artur Mroczka. - Zawsze chciałem, żeby w klubie jeździł nasz wychowanek, ale Hlib był do tego za każdym razem niedojrzały. Gdyby  się odbudował, będę pierwszą osobą, która mu tego pogratuluje, ale przyznam szczerze, że w to do końca nie wierzę. Hlibowi pan Bóg dał talent, ale on robi wszystko, żeby go nie wykorzystać - mówił niedawno Władysław Komarnicki , honorowy prezes gorzowskiego klub. I jego przypuszczenia potwierdziły się.

Skład wicemistrzów Polski na sezon 2013 zostanie zaprezentowany w najbliższy piątek.


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×