W niedzielę ruszają IM Argentyny

W najbliższą niedzielę (16 grudnia) ruszają zmagania o międzynarodowe indywidualne mistrzostwo Argentyny. W obsadzie zawodów znalazł się m.in. jeden żużlowiec z Polski, a jest nim Mariusz Fierlej.

Wojciech Ogonowski
Dla "Filona" będzie to debiut na torach w Ameryce Południowej. Oprócz niego do Argentyny polecą też Norbert Magosi, Guglielmo Franchetti, Matej Kus i Matija Duh. Z wyjątkiem Duha zawodnicy ci mają już za sobą starty w mistrzostwach tego kraju, a Magosi w lutym 2011 roku wywalczył złoty krążek.

Przypomnijmy, że poprzednio w Argentynie ścigali się Adrian Gomólski i Rafał Fleger. "Adik" w klasyfikacji końcowej uplasował się na czwartym miejscu, tracąc do trzeciego Lisandro Husmana zaledwie punkt, natomiast "Krecik" zajął dziewiątą pozycję.

Złoty medal w poprzednich mistrzostwach zdobył Emiliano Sanchez. Tym razem doświadczonego, 35-letniego żużlowca zabraknie w zmaganiach.