Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

W niedzielę towarzyski turniej par w Krośnie

W niedzielę na stadionie Krośnie odbędzie się towarzyski turniej par, w którym udział weźmie dwunastu zawodników. Będą to pierwsze zawody na torze żużlowym przy ul. Legionów po ponad miesięcznej przerwie. Początek ścigania o godzinie 16.00.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Gospodarzy reprezentować będą dwie pary. Jedna złożona z zawodników krajowych, druga z obcokrajowców. Po raz pierwszy w tym sezonie okazję do zaprezentowania swoich umiejętności przed krośnieńską publicznością będzie miał Maks Gregoric. 23 letni Słoweniec co prawda wystartował w trzech meczach ligowych KSM-u, jednak wszystkie były rozegrane na wyjeździe.

Do Krosna przyjadą dwaj młodzieżowcy Włókniarza Częstochowa - Kamil Cieślar i Mateusz Kowalczyk. Obaj w czwartek razem ze swoimi klubowymi kolegami zdobyli na torze w Lesznie brązowy medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski.

Parę numer trzy tworzą wychowankowie klubu żużlowego z Lublina, Tomasz Piszcz oraz Maciej Michaluk. W tym roku reprezentują barwy klubów zagranicznych startujących w polskiej lidze. Piszcz jeździ w Lokomotivie Daugavpils a Michaluk w Speedway Równe. Klub z Ukrainy w niedzielę rozegra spotkanie ligowe w Miszkolcu i w związku z tym istnieje możliwość, że Michaluk w nim wystartuje. Gdyby tak się stało to do Krosna w jego miejsce najprawdopodobniej przyjedzie Mateusz Szostek z Marmy Polskie Folie Rzeszów.

W walkę o zwycięstwo włączyć powinien się Kolejarz Opole, którego reprezentować będzie czołowy zawodnik drugoligowych rozgrywek - Adam Czechowicz, oraz znajdujący się ostatnio w coraz lepszej dyspozycji junior Rafał Fleger.

Pierwsze zawody na polskich torach w tym roku odjedzie Michał Rajkowski. Wychowanek Stali Gorzów od początku sezonu jeździ wyłącznie w lidze brytyjskiej. Jego partnerem będzie były zawodnik klubu z Krosna - Paweł Baran.

Lista startowa:

KSM Krosno I:
1. Tomasz Łukaszewicz
2. Piotr Machnik

CKM Włókniarz SA Częstochowa:
3. Kamil Cieślar
4. Mateusz Kowalczyk

Lokomotiv Daugavpils/Speedway Równe:
5. Tomasz Piszcz
6. Maciej Michaluk (Mateusz Szostek)

Kolejarz Opole:
7. Adam Czechowicz
8. Rafał Fleger

KSM Krosno II:
9. Martin Malek
10. Maks Gregoric

Stal Gorzów/Wybrzeże Gdańsk:
11. Michał Rajkowski
12. Paweł Baran

Początek zawodów: godz. 16.00
Sędziuje: Zdzisław Fyda z Krakowa

Bilety:
Trybuna główna - 18 zł
Normalny - 13 zł
Ulgowy - 6 zł
Program - 3 zł

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×