KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Włókniarz stawia na szkolenie młodzieży. Kafel trenerem adeptów

W Częstochowie od tego roku prężnie ma funkcjonować szkółka żużlowa. Trenerem adeptów został Józef Kafel, jeden z czołowych zawodników Włókniarza lat 80.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch

Dotychczas szkoleniem młodzieży w Częstochowie zajmował się Andrzej Puczyński. Dodatkowo spoczywały na nim jeszcze dwie funkcje - mechanika klubowego oraz toromistrza (nieoficjalnie). Aby wydajność pracy z młodzieżą w decydujących szczeblach ich rozwoju była jak największa, postanowiono zatrudnić Józefa Kafla. - Przyznam szczerze, że jeszcze do końca nie znam wszystkich adeptów. Myślę, że nie zajmie mi to dużo czasu i wraz z "Andzią" (Andrzej Puczyński - dop. red.) szybko dojdziemy do porozumienia oceniając potencjał chłopców. Następnie naszym zadaniem będzie ich szkolić i wyłowić tych najlepszych - stwierdził były kapitan biało-zielonych.

Żużel na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów speedway'a! Kliknij i polub nas.

Szkółka żużlowa Włókniarza już została wsparta sprzętowo dzięki firmie K.J.G. Company. Strategiczny sponsor klubu stawia na politykę rozwoju juniorów. Już podczas piątkowej prezentacji Włókniarza można było dostrzec kilka motocykli, które zostaną przeznaczone adeptom. Pokrowce na owych maszynach pochodziły z teamów Nickiego Pedersena, czy Adriana Miedzińskiego. Znając zaangażowanie K.J.G. Company, szkółka stale będzie mogła liczyć na pomoc. Dużą rolę odegra też Stowarzyszenie CKM Włókniarz, które otrzymuje dotację na rozwój młodzieży z miejskiej kasy.

Struktura działania szkółki jest w trakcie opracowywania. - Na razie wszystkie kwestie organizacyjne są jeszcze w toku. Ustalamy dokładnie, jak to wszystko będzie wyglądało i myślę, że efekty będą znane wkrótce - powiedział Józef Kafel.
Nad rozwojem częstochowskiej młodzieży będzie czuwać sztab ludzi Nad rozwojem częstochowskiej młodzieży będzie czuwać sztab ludzi
Przy okazji rozmowy na temat młodzieży, byłego jednego z lepszych zawodników, jaki zdobywał punkty dla Włókniarza nie omieszkaliśmy zapytać o jego zdanie na temat ekstraligowej drużyny Lwów. W opinii Kafla, biało-zielonych będzie stać w tym sezonie na bardzo dużo. - Moim zdaniem nie ulega wątpliwości, że pierwsza drużyna Włókniarza w tym sezonie awansuje do fazy play-off. Mam nadzieję, że Lwy do samego końca będą walczyli o najwyższe cele, czyli złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski - oznajmił.
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (49)
Zobacz więcej komentarzy (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×