KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Składywęgla.pl sponsorem strategicznym Polonii

Firma skladywegla.pl będzie przez następne trzy lata strategicznym sponsorem bydgoskiego klubu. To pierwszy sponsor w nazwie spółki od ponad sześciu lat.
Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

Sześć lat temu ostatnim tytularnym sponsorem bydgoskiego zespołu była firma Budlex. Od tamtego czasu miejscowa drużyna jeździła w ligowych rozgrywkach bez szyldu konkretnego przedsiębiorstwa w swojej nazwie. Teraz to się zmieniło, bowiem we wtorek została podpisana umowa z firmą skladywegla.pl. W najbliższych latach pełna nazwa drużyny będzie brzmiała - skladywegla.pl Polonia Bydgoszcz.

Na jak długo będzie opiewać nowa umowa? - Na trzy lata - odpowiedział podczas wtorkowej konferencji prezes bydgoskiego klubu Jarosław Deresiński. Kibiców oczywiście interesuje najbardziej suma przekazana przez sponsora. - Jest to objęte tajemnicą handlową. Mogę tylko zdradzić, że jest to znacznie większa kwota niż pół miliona złotych, a taka pojawiła się w prasowych spekulacjach. Natomiast jeszcze we wtorek rano negocjowaliśmy szczegóły umowy - potwierdził Deresiński.

Pomoc skladywegla.pl nie będzie się opierała tylko na finansowani klubu. Przedsiębiorstwo pomoże też Polonii na przykład w uzupełnianiu żużlowej nawierzchni przy ulicy Sportowej. - Od teraz czarny sport w Bydgoszczy będzie również utożsamiany z czarnym węglem. To świetne połączenie. Sam jestem sportowcem i wówczas łatwiej taką osobę do wykładania pieniędzy. Ponadto już od jakiegoś czasu sponsorujemy naszą medalistkę olimpjską Beatę Mikołajczak i inne dyscypliny - oświadczył prezes firmy Arkadiusz Pruszak.

Bydgoszczanie przygotowują się również organizacyjnie do nowego sezonu. W tej chwili zostały już tylko pojedyncze wejściówki na Sektor A oraz Trybunę Główną na Grand Prix Europy, które ma się odbyć 20 kwietnia. - Ponadto w tym roku sprzedaliśmy znacznie więcej karnetów na ligowe rozgrywki niż w tym samym czasie dwanaście miesięcy temu. Na pewno teraz nie będziemy przedostatni pod względem frekwencji w Speedway Ekstralidze - podkreślił Deresiński.

Szef Polonii poinformował ponadto, że już rozpoczęła się dystrybucja karnetów na sezon 2013. Natomiast 24 marca odbędzie się tradycyjne Kryterium Asów, a miesiąc później Bydgoszcz (24 kwietnia) będzie gościła finał Złotego Kasku. To pozwoliło uniknąć kolizji terminów i na torze Polonii podczas pierwszej imprezy powinniśmy oglądać całą krajową czołówkę z wyjątkiem zawodników startujących w Grand Prix.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (772)
Zobacz więcej komentarzy (142)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×