KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Hampel ukarany przez GKSŻ. Szymański: Kadrowicze są zobligowani do uczestnictwa w życiu reprezentacji

Główna Komisja Sportu Żużlowego orzekła, że Jarosław Hampel będzie musiał zapłacić 3 tysiące złotych kary za naruszenie obowiązku stawienia się na zgrupowanie polskiej kadry narodowej w Zakopanem.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Jarosław Hampel był jedynym zawodnikiem żużlowej reprezentacji Polski, który nie dotarł na zgrupowanie reprezentacji Polski w Zakopanem. Zostało w tej sprawie uruchomione postępowanie dyscyplinarne i komisja w składzie Piotr Szymański, Łukasz Szmit i Adam Krużyński zdecydowała o ukaraniu go karą 3 tysięcy złotych. - Hampel sam poddał się karze. Ja o nią nie wnioskowałem - powiedział szkoleniowiec reprezentacji Polski, Marek Cieślak w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

W uzasadnieniu podano, że sam zawodnik ubolewa z powodu zaistniałej sytuacji i wyraża wolę dobrowolnego poddania się karze. To kolejny dowód na to, że żużlowa kadra jest dużo bardziej profesjonalnie prowadzona, niż na początku wieku. - Bycie w kadrze to nobilitacja. Jeszcze siedem lat temu wyglądało to zupełnie inaczej. Zawodnicy to rozumieją i się z nią utożsamiają. Jarosław Hampel powiedział nam o tym, że nie będzie go na obozie dzień przed jego rozpoczęciem. Nie powinno to tak wyglądać. Na szczęście zrozumiał to i przyjął karę - wytłumaczył Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Polscy kadrowicze mogą się w przyszłości spodziewać jeszcze większych kar za brak udziału w zgrupowaniach. - Trzeba mieć szacunek do barw narodowych. Zawodnik, który dostał powołanie i chce być częścią kadry jest zobligowany do uczestniczenia w jej życiu. Jeśli nie chce, to nikogo nie zmuszamy - może sam się określić i nie będzie nigdzie powoływany jako reprezentant Polski - zauważył Szymański w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Poprzez takie wydarzenia, jak zimowy obóz żużlowej reprezentacji w Zakopanem, kadra zyskuje również medialnie. - Pojawiają się wtedy potencjalni sponsorzy, czy też media, które chcą informować o naszej reprezentacji. Członkowie Głównej Komisji Sportu Żużlowego nie robią tego dla siebie. Zrozumiał to Tomek Gollob, jednak niestety nie każdy się do tego w stu procentach przekonał - zakończył przewodniczący GKSŻ.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (175)
 • smok Zgłoś komentarz
  I dobrze. Za lenistwo trzeba płacić.
  • Leszek Zgłoś komentarz
   I CI Z KOMISJI SIĄDĄ NA MOTORÓWKĘ I HEJ DO PRZODU , TYLKO ŚCIĄGNĄĆ PODUSZKI Z BAND .
   • WK PIŁA Zgłoś komentarz
    To nie jest żadna kara dla Hampela. Odebrać jemu stałą dziką kartę na GP i dać zawodnikowi któremu zależy na barwach Polski.
    • świony Zgłoś komentarz
     [quote]Zobacz jak ładnie siedzą koło siebie w Nowej Zelandii na spotkaniu z rodakami,a obok Kasprzak.Spójrz w prawo.[/quote] Siedzą razem PRZY OKAZJI bycia w Nowej Zelandii i tego, że
     Czytaj całość
     poważnie traktują rodaków-kibiców. Ja-jako kibic nie czuję się niepoważnie potraktowany przez Jarka jego nieobecnością na "imprezie integracyjnej" w Zakopcu (na której trzeba się było STAWIĆ a nie być PRZY OKAZJI np. dla kibiców) - nie mam tak rozbujałego ego i nie mam się za uosobienie patriotyzmu i wartości narodowych. Jak tak dalej pójdzie, to GKSŻ wymyśli, ze kadra np. obowiązkowo ma wziąć udział, w celach promocyjnych w "Tańcu z gwiazdami", "Bitwie na głosy"... Jarek miał zrobić, w przyp. Zakopanego, to co robi każdy, kto nie ma ochoty wziąć np. udziału w finale IMP (bo jest chory..., jakaś niedyspozycja żołądkowa czy coś...) - przedstawić stosowne zaświadczenie lekarskie. Nie byłoby żadnego tematu! GKSŻ jest śmieszne - macha Jarkowi Szabelką, a jako włodarz najsilniejszej ligi świata, na forum speedwaya na świecie nie znaczy nic i nie potrafi dla zawodników zdziałać nic (tłumiki, sprawa skóra kontra kewlar itp.)...
     • GRYFM Zgłoś komentarz
      Czy wy naprawdę nic nie kumacie? Zawodnik musi być ukarany bo związek organizując obóz poniósł koszty, a ten najemnik ich olał. Gdyby postąpił tak jak Curyło i wcześniej
      Czytaj całość
      poinformował o nieobecności to rozumiem. Jarek nie ma wytłumaczenia dlatego kara zasłużona.
      • Speed58 Zgłoś komentarz
       A tak po prawdzie...co za różnica,czy ma biało-czerwoną,czy czerwono-białą,czy w ogóle żadnej...nazwisko i tyle,a nie patriotyzm,bo on się teraz mierzy stanem konta!!!
       • Speed58 Zgłoś komentarz
        Proponuję,żeby jeden i drugi idiota z tej komisji wsiadł na motor i żeby zacięła się manetka...ciekawe co by zrobili...!
        • mike Zgłoś komentarz
         Zobacz jak ładnie siedzą koło siebie w Nowej Zelandii na spotkaniu z rodakami,a obok Kasprzak.Spójrz w prawo.
         • Finch Zgłoś komentarz
          Pod przykrywką kadry (która nie ma uznania u góry) sponsor próbuje wymusić karę. Szkoda tego sportu
          • świony Zgłoś komentarz
           A czego Jarek w tym całym zamieszaniu nie zrobił? Nie przedłożył zwolnienia lekarskiego. Zapewne gdyby takie miał, to nie byłoby żadnej "afery", publicznej chłosty i kary 3 tys. - bo w
           Czytaj całość
           papierach wszystko byłoby OK. W finałach IMP instytucja zwolnienia lekarskiego działa skutecznie (ostatnio dość często), zapewne w przypadku obozu kadry też tak by było. Ponawiam pytanie - czy za to, że Nicki nie wziął kiedyś udziału w jednych z zawodów DPŚ, bo przebywał "pod palmami", też ktoś go ukarał?
           • RaVi Zgłoś komentarz
            "Trzeba mieć szacunek do barw narodowych." A w gp smigaja z malenka bialo czerwona flaga na ramieniu przykrywana czesto kolnierzem reklamowym.Panie Szymanski no prosze. W pilce byla wojna o
            Czytaj całość
            ORŁA a kibic zuzlowy jakos dal sie do tego przyzwyczaic ze na plastronach zamiast orla mamy reklamy w mistrzoswach swiata! Ale o tym to pan Szymanski nie wspomnie bo tu to by sie narazil jeszcze tym bez ktorych polski zuzel nie moze sie obejsc! Plastrony powinny pokazywac przynalerznosc panstwowa czy klubowa i koniec kropka! Jeszcze numer na plecach i wzglednie nazwisko!
            • rzeszowiak Zgłoś komentarz
             [quote]Główna Komisja Sportu Żużlowego orzekła, że Jarosław Hampel będzie musiał zapłacić 3 tysiące złotych kary za naruszenie obowiązku stawienia się na zgrupowanie polskiej
             Czytaj całość
             kadry narodowej w Zakopanem.[/quote] Kasy zabrakło szanownej komisji na libacje więc musieli coś wykąbinować aby ją szybko zdobyć :)
             • Hockley Zgłoś komentarz
              Na pewno za to, jak postąpił Hampel trzeba było go ukarać, a czy kara finansowa akurat jest najlepsza to już druga sprawa. Najważniejsze, by sam zawodnik zrozumiał, że postąpił źle.
              Zobacz więcej komentarzy (90)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×