Kokpit Kibice

Krystian Pieszczek: Mam straszny głód jazdy

W ocenie Stanisława Chomskiego to Krystian Pieszczek odczuwa największy głód jazdy. Sam zawodnik się z tym zgadza i szuka każdej możliwości do tego, aby móc potrenować na torze żużlowym.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

6 marca Krystian Pieszczek odbył samotny trening na torze Stadionu im. Zbigniewa Podleckiego. Ze względu na powrót zimy nie dało się później trenować na gdańskim torze i pojechał do słoweńskiego Krsko. W czwartkowy poranek odbył się wreszcie pierwszy trening Wybrzeża Gdańsk. - To było raczej rozjeżdżenie na zamarzniętym torze. Był on jednak bardzo dobrze przygotowany jak na te warunki. Trzeba trenować i przygotowywać się do rozgrywek, które nas czekają - powiedział Pieszczek w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Jak się okazuje, nie był to jedyny czwartkowy trening Pieszczka. - Mam straszny głód jazdy i chcę jeździć jak najwięcej. Tuż po pierwszym treningu w Gdańsku jadę do Torunia, gdzie pojeżdżę o godzinie 14. Jazda jest mi bardzo potrzebna - przekazał żużlowiec, który został powołany do reprezentacji Polski na mecz z Rosją w Ostrowie Wielkopolskim. Czy to oznacza, że teraz może się częściej spodziewać takich powołań? - Nie wiem, zobaczymy jeszcze jest czas. Teraz o tym nie myślę, tylko skupiam się na tym, aby jeździć gdyż nie pamiętam tak długiej zimy - dodał Krystian Pieszczek.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Ze względu na odwołane sparingi, kibice nie wiedzą w jakiej dyspozycji jest dany zawodnik. - Na pewno jestem bardzo dobrze przygotowany fizycznie. Duża w tym zasługa trenera Hulko, który mnie bardzo dobrze przygotował. Zobaczymy jak to będzie w sezonie - zastanawia się wychowanek Wybrzeża, który ponadto pojechał na dwa obozy kondycyjne - do Zakopanego z reprezentacją Polski oraz do Szklarskiej Poręby ze swoim klubem. - Zarówno podczas obozu kadry, jak i podczas obozu był czas i na ciężkie treningi i na zabawę oraz śmiech. Mogliśmy się dzięki temu nauczyć czegoś nowego i wprowadzić nowe elementy do przygotowań - ocenił.

Krystian Pieszczek wprost pali się do jazdy Krystian Pieszczek wprost pali się do jazdy


POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (5):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×