Kokpit Kibice

Żużlowcy Wybrzeża po pierwszym treningu

W czwartek o godzinie 7:45 żużlowcy Wybrzeża Gdańsk odbyli pierwszy tegoroczny trening. Brało w nim udział kilku zawodników gdańskiego klubu oraz gościnnie Mikołaj Curyło z Polonii Bydgoszcz.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Podobnie jak w przypadku innych miast, również w Gdańsku zdecydowano się na zorganizowanie porannego treningu, korzystając z tego, że tor był przemarznięty po nocy. - Nie ma co tu za bardzo oceniać. Moi zawodnicy mieli po prostu wyjechać na tor bez żadnych szczególnych zadań. Ważne było to, aby zeszło z nich ciśnienie i aby nie podtrzymywali sztucznie kondycji fizycznej, a w naturalny sposób pojechali ślizgiem kontrolowanym z asekuracją. Pod koniec treningu jeździli już na pełen gaz - powiedział Stanisław Chomski w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Jedynym obcokrajowcem, który zdecydował się pokręcić pierwsze kółka na gdańskim owalu był Renat Gafurow. - Było normalnie. Trochę pojeździliśmy, mieliśmy cztery wyjazdy na tor, aby podtrzymać kontakt z motorem. To jest najważniejsze, bo warunki są jakie są. Cieszę się z tego, że mieliśmy okazję do treningu nawet na takim zamarzniętym torze - powiedział Rosjanin. - To było raczej rozjeżdżenie na zamarzniętym torze. Był on jednak bardzo dobry jak na te warunki. Trzeba trenować i przygotowywać się do rozgrywek, które nas czekają - dodał Krystian Pieszczek. Poza nimi, na torze sprawdzili swoich sił po zimie Dominik Kossakowski, Marcel Szymko, Cyprian Szymko oraz gościnnie Mikołaj Curyło z Polonii Bydgoszcz.

Kolejny trening działacze Wybrzeża Gdańsk zaplanowali na piątek o godzinie 7:30. Cała drużyna ma się natomiast stawić na zajęciach w połowie przyszłego tygodnia. - Będziemy się jeszcze próbowali ślizgać. Aura w końcu się zmieni i jest prognozowane ocieplenie. Wszyscy zawodnicy powinni się zjechać we wtorek i postaramy się zorganizować trening - dodał Chomski.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Krystian Pieszczek na torze podczas pierwszego treningu (fot. Gregory) Krystian Pieszczek na torze podczas pierwszego treningu (fot. Gregory)


POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (8):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×