KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Poniedziałek na Wyspach: Sześciu Polaków w akcji

W poniedziałkowy wieczór na Wyspach Brytyjskich odbędą się dwa pojedynki Elite League. W Manchesterze zespół miejscowych Asów podejmie Peterborough Panthers, a Wilki zmierzą się z Coventry Bees.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

W Manchesterze dojdzie do potyczki dwóch wyrównanych drużyn. Zarówno Asy, jak i Pantery mają na swoim koncie po jednym ligowym zwycięstwie, co dla obu drużyn jest wynikiem poniżej oczekiwań. Liderami Asów są Matej Zagar i Magnus Zetterstroem. Ważne punkty dorzuca również Artur Mroczka, który z meczu na mecz notuje coraz lepsze rezultaty. - Belle Vue Aces wygląda na mocny zespół, ale my póki co nie pokazaliśmy pełni swoich możliwości - przyznał szef Panter, Jan Staechmann. W drużynie Panter najlepiej u progu sezonu prezentują się Kenneth Bjerre i Linus Sundstroem. W składzie jest również Norbert Kościuch, który póki co spisuje się poniżej oczekiwań włodarzy klubu.

Z kolei w Wolverhampton dojdzie do pojedynku Wilków z Pszczołami. Ekipa Coventry Bees jest największym rozczarowaniem początku sezonu. Pszczoły jako jedyny klub nie mają jeszcze na swoim koncie zwycięstwa. Po słabym początku sezonu włodarze drużyny z Coventry zdecydowali się na zmianę w składzie. Miejsce Mateusza Szczepaniaka zajął Stuart Robson- Zastępowanie zawodnika jest okropną rzeczą, ale potrzebujemy tego. Żużel to biznes i musimy przeprowadzić zmianę. Wszyscy wiemy, że Mateusz ma problemy, ale musimy wziąć odpowiedzialność za team - powiedział właściciel drużyny, Mick Horton. 

Takich problemów nie mają działacze Wilków. Liderami drużyny są Tai Woffinden i Fredrik Lindgren, a ważne punkty dorzuca druga linia. Niespodziewanie ważnym ogniwem drużyny z Wolverhampton są rezerwowy Ludvig Lindgren i Jacob Thorssell. - Pszczoły są pod presją, muszą zacząć wygrywać. W ich składzie są zawodnicy, którzy dobrze spisują się na naszym torze. Mam nadzieję, że od początku meczu uzyskamy przewagę i dopiszemy do swojego dorobku kolejne 3 punkty - przyznał Peter Adams, szef Wilków. W meczu tym udział weźmie czterech reprezentantów Polski. Barw gospodarzy bronić będzie Adam Skórnicki, a o pierwsze w tym roku zwycięstwo w EL walczyć będą Krzysztof Kasprzak, Michał Szczepaniak i Grzegorz Zengota.

Mateusz Szczepaniak po słabych występach został zwolniony z Coventry Bees Mateusz Szczepaniak po słabych występach został zwolniony z Coventry Bees
Składy:

Elite League: Belle Vue Aces - Peterborough Panthers, godz. 20:30.

Belle Vue Aces: Matej Zagar, Kevin Woelbert, Magnus Zetterstroem, Craig Cook, Artur Mroczka, Ales Dryml, Kauko Nieminen.

Peterborough Panthers: Kenneth Bjerre, Ryan Fisher, Norbert Kościuch, Linus Sundstroem, Kenni Larsen, Patrick Hougaard, Dakota North.

Elite League: Wolverhampton Wolves - Coventry Bees, godz. 20:30.

Wolverhampton Wolves: Tai Woffinden, Tyron Proctor, Ricky Wells, Adam Skórnicki, Fredrik Lindgren, Ludvig Lindgren, Jacob Thorssell.

Coventry Bees: Krzysztof Kasprzak, Stuart Robson, Aaron Summers, Gregorz Zengota, Scott Nicholls, Michał Szczepaniak, Joe Screen.

Tabela Elite League:

Premiership

M Drużyna M Pkt Z R P +/-
1. Belle Vue Aces 0 0 0 0 0 0
2. Ipswich Witches 0 0 0 0 0 0
3. King's Lynn Stars 0 0 0 0 0 0
4. Peterborough Panthers 0 0 0 0 0 0
5. Sheffield Tigers 0 0 0 0 0 0
6. Swindon Robins 0 0 0 0 0 0
7. Wolverhampton Wolves 0 0 0 0 0 0

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×