Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Mecz Kolejarza w Równem będzie przełożony?

Zaplanowane na 12 maja spotkanie MIR-u Równe i Kolejarza Opole prawdopodobnie nie dojdzie do skutku. Ukraińscy działacze poprosili o zmianę terminu. Wcześniej może odbyć się mecz opolan w Rybniku.
Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

Z powodu problemów z własnym stadioniem Ukraińcy swoje dotychczasowe mecze jeździli na wyjeździe. Sezon u siebie mieli zainaugurować w najbliższą niedzielę pojedynkiem z opolskim Kolejarzem, ale nie wiadomo, czy spotkanie odbędzie się w planowanym terminie. - Działacze MIR-u wysłali pismo z prośbą o przełożenie meczu bądź zmianę gospodarza - tłumaczy prezes Kolejarza Jerzy Drozd. - Przychylamy się do pierwszej opcji. W maju nagromadziło nam się sporo imprez i wolelibyśmy, żeby nasz mecz w Równem został rozegrany później. Na dniach powinna zapaść decyzja w tej sprawie.

Niezależnie od tego, kiedy spotkanie się odbędzie Kolejarz na starcie z II-ligowym autsajderem nie desygnuje najsilniejszego zestawienia. - Na pewno nie skorzystamy z Jespera Monberga - wyjaśnia Jerzy Drozd. - Nie ma sensu sięgać po Duńczyka, ponieważ wiemy, jaki jest potencjał rywali, a nie możemy szastać pieniędzmi. Spróbujemy dogadać się z zawodnikami w kwestii jednorazowego obniżenia stawek za punkt albo damy więcej okazji do startów juniorom. Temat jest otwarty.

Być może zmieni się także data pojedynku opolan w Rybniku. Miał on być rozegrany najpierw 7, a później 14 kwietnia, lecz na przeszkodzie stawała pogoda. GKSŻ wyznaczyła nowy termin na 7 lipca, jednak do tego czasu rybniczanie prawdopodobnie nie zdążą ukończyć przebudowy toru. - Dlatego zwrócili się o przełożenie spotkania na 19 maja ­- tłumaczy prezes Drozd. - Zaproponowaliśmy datę 2 czerwca, by mieć więcej czasu na przygotowanie i złapać oddech po trudnej pierwszej połowie miesiąca. Zobaczymy, jak się do tego ustosunkuje ROW.

Opolscy kibice na brak emocji w maju nie mogą narzekać. W środę na stadionie przy Wschodniej odbędzie się zaległy finał eliminacji do IMEJ, z kolei w przyszły czwartek żużlowcy będą rywalizować w ramach ćwierćfinału IMP. 26 maja Kolejarza ma podejmować MIR Równe.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (9):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×