WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Adam Skórnicki wygrywa Gale Lodową w Toruniu

W niedzielę odbyły się V Mistrzostwa Torunia w żużlu na lodzie. Po zaciętej i emocjonującej walce wygrał je Adam Skórnicki, przed Sławomirem Drabikiem. Trzecie miejsce zajął Piotr Świderski pokonując w walce o najniższy stopień podium Adriana Miedzińskiego. Walka była na tyle wyrównana, że kolejność na podium trzeba było wyłonić w biegach dodatkowych.
Łukasz Chrzanowski
Łukasz Chrzanowski

Toruńskie lodowisko w niedzielny wieczór pękało w szwach. Publiczność, która wypełniła Tor-Tor po brzegi obejrzała emocjonujące widowisko. Zawody wygrał Adam Skórnicki. Walcząc o zwycięstwo w tym turnieju pokonał Sławomira Drabika, Piotr Świderskiego i faworyta gospodarzy Adriana Miedzińskiego.

Lodowisko Tor ? Tor oświetlone światłem dyskotekowym. W tle słychać elektroniczną muzykę. Zaczyna unosić się mgła. W takiej atmosferze dyrektor ds. sportu toruńskiego MOSIR-u (organizatora zawodów) Zbigniew Jaskólski przedstawił uczestników imprezy. Wręczono również plastrom prezydentowi miasta Torunia, Michałowi Zaleskiemu.

Pierwszy upadek kibice mogli oglądać już w pierwszym biegu. W walce o pierwsze miejsce upadł Adrian Miedziński próbując pokonać Piotra Świderskiego. Był to jedyny bieg w rundzie zasadniczej popularnego ,,Miedziaka?, którego nie wygrał. I seria rundy zasadniczej nie przyniosła niespodzianek. Swoje biegi Wygrał Sławomir Drabik, pokonując po pięknej walce m.in. Jacka Krzyżaniaka. Swoje aspiracje do wysokiego miejsca potwierdził Mateusz Kowalczyk.

W biegu VII Pewnie wygrał Adrian Miedziński, jednak wzrok bardziej przykuwała walka Adam Skórnickiego z Martinem Smolinskim. Popularny ,,Skóra? wyprzedził Niemca dopiero na ostatnim łuku. W biegu VIII po starcie prowadził Damian Stachowiak, ale uległ Sławomirowi Drabikowi, waleczne serce pokazał również Mirosław Kowalik, który z czwartego miejsca przesunął się na drugą lokatę.

Po trzech seriach startów w walce o zwycięstwo liczyli się: Sławomir Drabik (9 punktów), Mateusz Kowalczyk, Piotr Świderski (8 punktów), Adam Skórnicki (7 punktów), Adrian Miedziński i Damian Stachowiak (6 punktów).

W XIII biegu doszło do małej niespodzianki. Sławomira Drabika pokonał Tomasz Bajerski. W kolejnych dwóch biegach zacięte pojedynki stoczyli Adam Skórnicki z Damianem Stachowiakiem i Adrian Miedziński z Jackiem Krzyżaniakiem. W biegu XIV upadł Mateusz Kowalczyk przekreślając swoje szanse na wygraną w turnieju.

W biegu XVIII doszło do groźnego upadku. Z lodową nawierzchnią toruńskiego lodowiska zapoznali się Piotr Świst i Piotr Świderski. Z powtórki biegu został wykluczony ten pierwszy. Bieg XIX był biegiem turnieju. W bezpośrednim pojedynku spotkał się Miedziński, Drabik i Kowalczyk. Wyścig zakończył się wygraną wychowanka toruńskiego klubu. Po tym biegu Sławomir Drabik był pewny wygranej, jeśli Adam Skórnicki nie przywiózłby pierwszego miejsca w biegu następnym. Do tego drugiego uśmiechnęło się szczęście, gdyż na ostatnim łuku przewrócił się prowadzący Tomasz Bajerski, tym samym otwierając drogę ?Skórze? do zdobycia trzech punktów.

Tym samym na czele klasyfikacji stworzyły się dwie pary: Skórnicki i Drabik (13 punktów) oraz Miedziński i Świderski (12 punktów). Oba biegi dodatkowe były powtarzane. W biegu o trzecie miejsce Miedziński przewrócił Świderskiego (sędzia zastosował prawo pierwszego łuku). Pierwsza odsłona wyścigu o zwycięstwo została przerwana z powodu bezpardonowego ataku Drabika na Skórnickiego. Sędzia jednak nie wykluczył doświadczonego zawodnika.

Klasyfikacja:
1. Adam Skórnicki (2,2,3,3,3) 13+3 pkt
2. Sławomir Drabik (3,3,3,2,2) 13+2
3. Piotr Świderski (3,3,2,1,3) 12+3
4. Adrian Miedziński (u,3,3,3,3) 12+2
5. Martin Smolinski (3,1,1,3,3) 11
6. Mateusz Kowalczyk (2,3,3,u,1) 9
7. Damian Stachowiak (3,1,2,2,1) 9
8. Jacek Krzyżaniak (1,1,2,2,2) 8
9. Tomasz Bajerski (1,2,1,3,u) 7
10. Piotr Maćkiewicz (2,0,1,2,2) 7
11. Mirosław Kowalik (0,2,1,1,2) 6
12. Marcin Jędrzejewski (1,2,2,0,0) 5
13. Kamil Pulczyński (2,0,0,1,0) 3
14. Emil Pulczyński (0,1,0,0,1) 2
15. Piotr Świst (0,1,0,0,1) 2
16. Eugeniusz Miastkowski (0,d,0,0,1) 1

Bieg po biegu:
1. Świderski, Jędrzejewski, Maćkiewicz, Miedziński (u)
2. Stachowiak, Pulczyński K., Świst, Pulczyński E.
3. Drabik, Skórnicki, Krzyżaniak, Miastkowski
4. Smolinski, Kowalczyk, Bajerski, Kowalik
5. Kowalczyk, Jędrzejewski, Pulczyński E., Miastkowski (d)
6. Świderski, Bajerski, Krzyżaniak, Pulczyński K.
7. Miedziński, Skórnicki, Smolinski, Świst
8. Drabik, Kowalik, Stachowiak, Maćkiewicz
9. Skórnicki, Jędrzejewski, Kowalik, Pulczyński K.
10. Drabik, Świderski, Smolinski, Pulczynski E.
11. Miedziński, Stachowiak, Bajerski, Miastkowski
12. Kowalczyk, Krzyżaniak, Maćkiewicz, Świst
13. Bajerski, Drabik, Świst, Jędrzejewski
14. Skórnicki, Stachowiak, Świderski, Kowalczyk (u)
15. Miedziński, Krzyżaniak, Kowalik, Pulczyński E.
16. Smolinski, Maćkiewicz, Pulczyński K., Miastkowski
17. Smolinski, Krzyżaniak, Stachowiak, Jędrzejewski
18. Świderski, Kowalik, Miastkowski, Świst (u)
19. Miedziński, Drabik, Kowalczyk, Pulczynski K.
20. Skórnicki, Maćkiewicz, Pulczynski E., Bajerski (d)

Biego o trzecie miejsce:
21. Świderski, Miedziński

Bieg o o I miejsce:
22. Skórnicki, Drabik

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własne

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×