Gold Trophy 2013: Kamil Nowacki 13.

W miniony weekend odbyły się finały mistrzostw świata w miniżużlu, czyli zawody o złote trofeum FIM. Polskę reprezentowało dwóch zawodników: [tag=22960]Michał Gruchalski[/tag] i [tag=25542]Kamil Nowacki[/tag].

Dla pierwszego z nich był to debiut w zawodach tej rangi. Gruchalski startował w ćwierćfinale, jednak nie udało mu się przebrnąć tej kwalifikacji. Do kolejnego etapu zakwalifikował się za to Nowacki.

W półfinale Polak miał również sporo szczęścia, gdyż zajął ostatnią premiowaną awansem pozycję i awansował do finału, co jest życiowym sukcesem Kamila Nowackiego. W finale wawrowianin zdobył 5 punktów, co dało mu trzynastą pozycję. Zawody zdominowali Duńczycy, którzy nie mają sobie równych w tej dyscyplinie. Zwyciężył Fredrik Jakobsen, drugie miejsce zajął Sam Jensen, a trzecie przypadło Patrickowi Hansenowi.

Po rozgrywkach Gold Trophy odbyły się nieoficjalne mistrzostwa drużynowe, w których Polska wystąpiła w drużynie mieszanej, gdyż na zawody pojechało tylko dwóch reprezentantów. Dwóch zawodników miały też Niemcy, więc organizatorzy zdecydowali się połączyć drużyny. W takim zestawieniu Polacy wspólnie z Niemcami zdobyli drugie miejsce, zaraz za Duńczykami.

Wyniki Gold Trophy: 1. Frederik Jakobsen (Dania) 14 pkt 2. Sam Jensen (Dania) 13 3. Patrick Hansen (Dania) 11 4. Jason Jørgensen (Dania) 9 5. Kasper Andersen (Dania) 8 6. Lasse Fredriksen (Norwegia) 8 7. Mads Hansen (Dania) 7 8. Lasse Pørtner (Dania) 7 9. Jonas Jeppesen (Dania) 7 10. Mathias Nielsen (Dania) 6 11. Joel Kling (Szwecja) 6 12. Martin Steen Hansen (Dania) 6 13. Kamil Nowacki (Polska)   5 14. Jonas Seifert-Salk (Dania) 5 15. Sebastian Mortensen (Dania) 4 16. Andreas Jensen (Dania) 4 17. Kenneth Jürgensen (Dania) NS 18. Søren Simonsen (Dania) NS

Wyniki Turnieju Drużynowego - Visenbjerg: 1. Dania 40 pkt 2. Polska/Niemcy 24 3. Norwegia 20 4. Szwecja 19 5. Finlandia 16