Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Tomasz Gollob przypomni sobie najlepsze czasy w Terenzano? - przed GP Włoch

Tomasz Gollob w pierwszych sezonach rozgrywania na torze Olimpia Stadion GP Włoch uchodził za króla Terenzano. Po wprowadzeniu nowych tłumików polski mistrz nie potrafił się jednak tam odnaleźć.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

Terenzano - maleńka miejscowość pod Udine zawsze będzie dobrze kojarzyć się polskim kibicom i Tomaszowi Gollobowi. To właśnie tam, na włoskiej ziemi 25 września 2010 roku po 37 latach oczekiwania Polak ponownie zapewnił sobie tytuł indywidualnego mistrza świata. Wówczas Gollob triumfował drugi rok z rzędu, będąc praktycznie bezkonkurencyjnym na specyficznej nawierzchni toru w Terenzano.

W kolejnych dwóch sezonach Polak na tym samym obiekcie praktycznie nie istniał. Od czasu wprowadzenia nowych tłumików Gollob nie znalazł odpowiednich ustawień na białą nawierzchnię toru Olimpia Stadion. Żużlowcy podkreślają, że w Terenzano na bardzo długim torze kluczowe jest wyjście spod taśmy. Kiedy przegra się start i otrzyma szprycę z wyjątkowo przylegającej do kombinezonu białej nawierzchni tamtejszego toru, praktycznie jest po wyścigu.

Ostatnie dwa turnieje Grand Prix w Terenzano padły łupem Szwedów. W 2011 roku triumfował Andreas Jonsson, który wówczas rozpoczął swój marsz po tytuł wicemistrza świata. Przed rokiem swoje pierwsze zawody w karierze w Grand Prix wygrał Antonio Lindbaeck. "AJ" wyczynu sprzed dwóch lat nie powtórzy na pewno, bo po kontuzji nie jest jeszcze gotowy na start we Włoszech. "Toninho" z kolei w tym sezonie prezentuje formę, która nie predysponuje go zwycięstw w Grand Prix.

Wszystko więc wskazuje na to, że piątym w historii Grand Prix w Terenzano będziemy mieli nowego zwycięzcę. No chyba, że Tomasz Gollob przypomni sobie najlepsze czasy z 2009 i 2010 roku, kiedy był niekwestionowanym królem Terenzano.

Wielka Nagroda Włoch rozegrana zostanie w sumie po raz dziesiąty. Pierwsze pięć turniejów odbyło się w Lonigo. Od 2009 roku tamtejszy obiekt został zastąpiony kameralnym stadionem w Terenzano, który gdyby nie polscy kibice świeciłby pustkami niemalże przy każdym z dotąd rozegranych turniejów GP.

Podium Grand Prix w Terenzano
2009 - 1. Tomasz Gollob, 2. Hans Andersen,3.Nicki Pedersen
2010 - 1. Tomasz Gollob, 2.Chris Harris, 3. Greg Hancock
2011 - 1. Andreas Jonsson, 2. Greg Hancock, 3. Antonio Lindbaeck
2012 - 1. Antonio Lindbaeck, 2. Emil Sajfutdinow, 3. Greg Hancock

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Przez dwa lata królował w Terenzano. Czy w sobotę Tomasz Gollob wróci na Przez dwa lata królował w Terenzano. Czy w sobotę Tomasz Gollob wróci na "włoski" tron?


KUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (19):

Zobacz więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×