Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Włókniarz ma nowego adepta

Na ten moment z niecierpliwością oczekiwali częstochowscy kibice. W końcu oficjalnie nowym adeptem Włókniarza został syn wielkiej legendy tego klubu Sławomira Drabika, Maksym.
Mateusz Makuch
Mateusz Makuch

Do parafowania umowy doszło w sobotę. Maksyma Drabika, z racji tego, iż jest on niepełnoletni, reprezentował jego ojciec Sławomir. 15-latek nie posiada jeszcze licencji uprawniającej go do występów w oficjalnych zawodach żużlowych, ale ma przystąpić do egzaminu w możliwie najbliższym terminie jako adept Dospel Włókniarza.

- Być może termin egzaminu poznamy po konsultacjach telefonicznych w najbliższych dniach. Co do samej umowy, zaproponowaliśmy Maksymowi bardzo atrakcyjną ofertę i szybko doszliśmy do porozumienia. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że Maksym będzie rozwijać się właśnie we Włókniarzu - powiedział wiceprezes Dospel Włókniarza Częstochowa, Łukasz Kowalski. Opieką Maksyma Drabika otoczy również firma K.J.G. Company. Strategiczny sponsor Włókniarza ponownie wykazał się ogromnym zaangażowaniem i zadbał, by młodzieniec miał idealne warunki do rozwoju w częstochowskim klubie.

Jest to jednocześnie koniec spekulacji na temat przynależności klubowej Maksyma, które w ostatnim czasie w mediach się pojawiały.

Maksym Drabik urodził się 28.02.1998 roku. Od małego przejawiał zainteresowanie sportem żużlowym. Trudno, by było inaczej, skoro jego ojciec większość życia poświęcił na uprawianie tej dyscypliny. Od początku Maksym trenował na dużym owalu. Po pierwszych treningach zaczął też brać udział w galach lodowych organizowanych na lodowiskach rozsianych po całej Polsce. Fani od razu dostrzegli w nim charakterystyczną sylwetkę. Maksym podczas jazdy swoją posturą i zachowaniem wręcz idealnie odwzorowuje bowiem postać swojego ojca.

Częstochowianie mają nadzieję, że nawiąże on do sukcesów Sławomira Drabika. Maksym, jeśli pozytywnie przebrnie przez egzamin licencyjny, w zawodach ligowych będzie mógł startować już od przyszłego sezonu.

Maksym Drabik w Maksym Drabik w "akcji"

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (45):

Zobacz więcej komentarzy (32)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×