WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

List Marka Jankowskiego do prezydenta Zielonej Góry

W niedzielę kibice w Zielonej Górze nie będą mogli obserwować spotkania Stelmet Falubazu z Unią Tarnów z trybuny przy prostej startowej. Wszystko przez przedłużający się remont obiektu.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Z tego powodu prezes zielonogórskiego klubu Marek Jankowski wystosował list do prezydenta miasta Janusza Kubickiego.

Treść listu:

"Szanowny Panie Prezydencie,

inwestycja na stadionie miała zakończyć się powodzeniem, ale efekty są takie, jakich się obawialiśmy. Przez wiele miesięcy wykonawca inwestycji wprowadzał nas w błąd twierdząc, iż dotrzyma terminu zakończenia prac. Już po planowanym czasie zakończenia inwestycji na początku sierpnia menedżer projektu Arkadiusz Szul zapewniał, że do końca sierpnia nowa trybuna i wieżyczka zostaną oddane do dyspozycji klubu na mecze fazy play - off. Dziś wiemy, że były to obietnice bez pokrycia i nie tylko nie otrzymaliśmy do dyspozycji nowoczesnej wieżyczki sędziowskiej, ale nawet części trybun, co było absolutnym minimum i priorytetem.

Przetarg został rozpisany za późno, ale mimo to, zdając sobie sprawę z finansowych i sportowych konsekwencji oddania dużej części stadionu na plac budowy, wyraziliśmy zgodę na przeprowadzenie inwestycji do końca lipca tego roku. Wierzyliśmy, że dzięki temu najważniejsze mecze sezonu zielonogórzanie obejrzą z najlepszych miejsc, z nowoczesnej trybuny. Niestety, okazało się, że rację miał Senator Robert Dowhan, który przyglądając się pracom przy modernizacji stadionu, od początku inwestycji twierdził, że przy takiej organizacji budowy to przedsięwzięcie nie może zakończyć się sukcesem.

W związku z tym w najbliższą niedzielę 2799 osób nie będzie mogło skorzystać z możliwości obejrzenia najważniejszego wydarzenia tegorocznego sezonu żużlowego z krzesełek umieszczonych na nowej trybunie. Ucierpi na tym wizerunek Miasta, a kibice pozostaną w domach i mecz obejrzą w telewizji, co dla Zielonogórskiego Klubu Żużlowego wiąże się ze stratą finansową w wysokości 139 950 złotych. Mam nadzieję, że brak wpływu do budżetu klubu ze sprzedaży biletów na nową trybunę pokryje zgodnie z deklaracjami Pan Prezydent.

Wierzę, że dotrzyma Pan danego słowa, a pieniądze, które otrzymamy, Miasto Zielona Góra wyegzekwuje od wykonawcy w ramach kar umownych. Nie wyobrażam sobie, by firma, która jest tak nierzetelna, dla której tak mało istotny jest interes mieszkańców, nie poniosła dotkliwych konsekwencji finansowych.

Z poważaniem
Marek Jankowski"

Źródło: falubaz.com

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
falubaz.com

Komentarze (26):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • smok 0
  Rację ma.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Artur Southampton 0
  kolega rafał nie wytrzymał i w końcu musiał zwyzywać od przesiedleńców. Nawet w Lesznie się z ciebie śmieją.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Alain 0
  Świetnie to napisałeś Mirror. Prawdziwy nokaut. Brawo.
  Mirror ZG Dawno takich idiotyzmów nie czytałem. Nawet w Twoim wydaniu. Twoim zdaniem Miasto buduje dla Dowhana stadion i to właśnie jemu sprawia prezent w wysokości poniesionych nakładów....a Klub ( czytaj Dowhan wg. Ciebie) robi jeszcze fochy.Taką tezę budujesz. Jest równie prawdziwa jak to że Twoja Unia podejmuje gości na niespreparowanym torze . STADION STANOWI MIENIE KOMUNALNE MIASTA. D O C I E R A !!!!! Miasto ponosi koszt inwestycji na rzecz SWOICH MIESZKAŃCÓW a nie klubu. Między innymi na ten cel ja i mnie podobni mieszkańcy płacą podatki do kasy miejskiej i jak doopa do srania należy mi się współczesny obiekt sportowy, teatr czy filharmonia.D O C I E R A !!! Z uwagami proszę udać się więc do UM Zielona Góra. To ja płacę ponad tysiąc złotych za karnet w miejscu które jest w budowie i w przeciwieństwie do Ciebie nie ujadam. Zachowaj resztki jadu na długą zimę. Po nałożonych na Was karach Wasze miasto też zadeklarowało pomoc jak pamiętam. Cel tylko chyba mniej szczytny. Refinansowanie kar klubowi - cudowne... Przyda się na pewno na przeżycie a jak nie to sprzedacie jeszcze paru zawodników i jakoś oblecicie następny sezon swoimi wychowankami typu Zengota czy Lingren ...... My zajmujemy się nadal rozgrywkami więc spadaj koleś ze swoimi wypocinami bo jesteś nie do zniesienia. Zapraszam Ciebie do mojej galerii na specjalną dedykację dla Ciebie, z łatwością odnajdziesz.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (23)
Pokaż więcej komentarzy (26)
Pokaż więcej komentarzy (26)
Pokaż więcej komentarzy (26)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×