WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Paweł Mizgalski: Nie spodziewam się problemów z licencją (wideo)

Gościem najnowszego odcinka magazynu żużlowego CzewaTV był Paweł Mizgalski. Prezes Dospel Włókniarza mówił m.in. o meczu Lwów w Zielonej Górze, a także o zbliżającym się turnieju w Częstochowie.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Dospel Włókniarz Częstochowa w tym sezonie zajął czwarte miejsce w rozgrywkach ENEA Ekstraligi. Po zakończeniu startów działaczy czeka pracowity okres, w którym skupiać się będą na budowaniu drużyny na kolejny rok, a także muszą zadbać o otrzymanie licencji. Zdaniem Pawła Mizgalskiego kibice Włókniarza nie powinni mieć najmniejszych obaw odnośnie uzyskania licencji na starty w Ekstralidze w sezonie 2014. - Nie spodziewam się problemów z licencją, bo deklaracje sponsorów i właścicieli klubu są jednoznaczne. Zaczynając budować skład na sezon 2014, nie robilibyśmy tego, gdybyśmy się zastanawiali czy uda nam się zamknąć budżet na ten rok i uzyskać licencję. Nie mam obaw, że mogłoby nam się nie udać otrzymać licencji - przyznał prezes Włókniarza.

W październiku ubiegłego roku spółka CKM Włókniarz wygrała przetarg na zarządzanie Areną Częstochowa. W tym czasie właściciele klubu dokonali m.in. remontu parku maszyn, a także dachu nad budynkiem klubowym i elewacji. Utrzymanie stadionu pochłonęło jednak więcej funduszy niż pierwotnie zakładano. - Ten rok był dla nas trudny z wielu względów. Bardzo wiele kosztował nas stadion. Przejmując go od miasta w październiku ubiegłego roku nie spodziewaliśmy się, że będą niezbędne aż takie nakłady, jakie poczyniliśmy. To jest około 800 tysięcy złotych, jakie wydaliśmy na remonty. Okazało się, że przyjechała telewizja i brak jest przyłączy energetycznych na stadionie. Wynajem agregatu prądotwórczego na jedne zawody to jest 5 tysięcy złotych. Takich kosztów dodatkowych wynikających z tego, że obiekt nie spełnia wszystkich wymogów było bardzo wiele - powiedział prezes Włókniarza.

6 października na torze w Częstochowie ma się odbyć druga edycja Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Na liście startowej zeszłorocznych zawodów znalazło się kilka nazwisk zawodników ze ścisłej światowej czołówki, a turniej zakończył się zwycięstwem Nickiego Pedersena. W tym roku w tym samym terminie ma zostać rozegrany finał Indywidualnych Mistrzostw Polski, a także Łańcuch Herbowy w Ostrowie Wielkopolskim. W związku z tym obsada drugiej edycji zawodów o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy będzie nieco słabsza. - Oprócz zawodników Włókniarza Częstochowa prawdopodobnie w tych zawodach wystąpią Tai Woffinden i być może Greg Hancock. Rozmawiamy jeszcze z zawodnikami ze ścisłej światowej czołówki, ale zdajemy sobie sprawę z kolizji terminów i bardziej zainteresowani jesteśmy tymi, którzy z dobrej strony pokazali się w zawodach SEC, zawodnikami łotewskimi, być może młodymi Duńczykami. W tym roku stawiamy raczej na formułę zawodników perspektywicznych również pod kątem ich przyszłości we Włókniarzu. Nie ukrywam, że będziemy się przyglądać kilku z tych młodych zawodników odnośnie ewentualnego zatrudnienia w naszym klubie w przyszłości - ocenił prezes Lwów.

Nie milkną echa skandalu, jaki miał miejsce w rewanżowym finałowym meczu ENEA Ekstraligi. Włodarze Stelmet Falubazu chcą wynagrodzić swoim kibicom brak żużlowych emocji i 13 października odbędzie się mecz pomiędzy Drużynowymi Mistrzami Polski oraz Dospel Włókniarzem Częstochowa. - Padła taka propozycja z ust prezesa Marka Jankowskiego. Jesteśmy nią zainteresowani, bo to jest szansa dla chłopaków, żeby ten sezon jeszcze chwilkę potrwał. Jest to szansa na to, aby zrobić fajny show w Zielonej Górze. Jest klimat do tego, aby zrobić fajne zawody. Być może zaprosimy do drużyny Włókniarza gości, którzy mogliby w tym meczu pojechać - przyznał Mizgalski.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Źródło: CzewaTV

Cały magazyn "W Paszczy Lwa":Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
CzewaTV

Komentarze (20):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Forever young 0
  No tu masz rację
  kaloryfer właśnie ,możemy zrobić tańszą ligę bez pomocy państwa,tak i tak jest kryzys,bo ja nie chcę aby moje podatki szły na gaże zawodników,jestem kibicem ale na to nie przystaję ,powinno decydować prawo rynnku,a nie jakieś zapomogi,jesteś dobrym prezesem czy złym łatwisz ileś kasy i za tyle załatwiasz zawodnikó ,a nie na odwrót ,ze masz zawodników za 8 mln ,a wtedy szukas kasy,nie tędy droga,masz 8mln ok płac ,jak nie masz ,bieżesz taich na jakich cię stać,może niektóre kluby miały by słabsze kasy ale żaden klub nie maiał by problemów finansowych,.a dla czego sa zadłużane kluby w polsc ,tylko i wyłącznie przez to że sie podpisuje kontrakty z zawodnikami a potem szuka kasy,chore,chore,
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • kaloryfer 0
  właśnie ,możemy zrobić tańszą ligę bez pomocy państwa,tak i tak jest kryzys,bo ja nie chcę aby moje podatki szły na gaże zawodników,jestem kibicem ale na to nie przystaję ,powinno decydować prawo rynnku,a nie jakieś zapomogi,jesteś dobrym prezesem czy złym łatwisz ileś kasy
  i za tyle załatwiasz zawodnikó ,a nie na odwrót ,ze masz zawodników za 8 mln ,a wtedy szukas kasy,nie tędy droga,masz 8mln ok płac ,jak nie masz ,bieżesz taich na jakich cię stać,może niektóre kluby miały by słabsze kasy ale żaden klub nie maiał by problemów finansowych,.a dla czego sa zadłużane kluby w polsc ,tylko i wyłącznie przez to że sie podpisuje kontrakty z zawodnikami a potem szuka kasy,chore,chore,
  Forever young Wszystkim klubom miasta pomagają ale to mało dlatego potrzebni sponsorzy
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • netoperek 0
  Taki mecz Stelmet - Włókniarz z pewnością byłby bardzo ciekawy i stanowiłby godne (choć niestety zastępcze) ukoronowanie sezonu ligowego! Osobiście wolałbym aby drużyny wystąpiły w swych pełnych ale naturalnych składach. (bez wzmocnień)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (17)
Pokaż więcej komentarzy (20)
Pokaż więcej komentarzy (20)
Pokaż więcej komentarzy (20)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×