KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jest nadzieja na żużel w Poznaniu! "Sportowy Golaj" dostanie 5,8 mln zł!

W piątek władze miasta Poznania podały wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim 2014. W czołówce znalazł się "Sportowy Golaj" dający nadzieję na powrót żużla do stolicy Wielkopolski.

 Redakcja
Redakcja

Projekt zakładający renowację stadionu żużlowego, budowę boiska do futbolu amerykańskiego oraz stworzenie infrastruktury do uprawiania kolarstwa grawitacyjnego otrzymał 13 599 głosów i zajął w plebiscycie 3. miejsce. Większym uznaniem mieszkańców miasta i studentów cieszyły się jedynie dwa projekty: budowy centrum pomocy dla osób bezdomnych (26 693 głosów) oraz utworzenia traktu pieszo-rowerowego na osiedlu Rataje (21 673 głosów).

Dwa pierwsze projekty "zabiorą" z wynoszącego 10 mln zł Budżetu Obywatelskiego 2014 4,2 mln zł, co sprawia, że dla "Sportowego Golaja" pozostanie 5,8 mln. Twórcy projektu wnioskowali o niemal 9 mln, ale po wynikach głosowania w najmniejszym stopniu nie czuli się zawiedzeni. - Myślę, że 11 października jest wielkim dniem w drodze do przywrócenia sportu żużlowego w Poznaniu - mówi Arkadiusz Ładziński, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego. - Gratuluję projektom, które były przed nami i ogólnie wszystkim, którzy brali udział w Budżecie Obywatelskim. Każdy projekt był ważny i ciekawy. Ośrodek pomocy osobom bezdomnym i ścieżki rowerowe na Ratajach to rzeczy, które na pewno są potrzebne miastu.

- My cieszymy się, bo trzecie miejsce to dla nas ogromny sukces. W projekcie, który przygotowaliśmy był wariant za 6,3 mln zł, więc fakt, że nie zdobyliśmy pełnej puli nie jest dla nas wielkim problemem. Cieszymy się, bo dzięki tym pieniądzom będzie można przywrócić żużel w Poznaniu, a także dwa inne sporty: futbol amerykański i kolarstwo grawitacyjne będą mogły "ruszyć z kopyta". Wynik ten pokazuje także, że mamy w Poznaniu 14 tys. kibiców żużla, co jest świetnym wynikiem biorąc pod uwagę, że od trzech lat w mieście nie warczą motory. Dziękuję im wszystkim za oddane głosy - dodał Ładziński.

W głosowaniu na Budżet Obywatelski 2014 wzięło udział 88 597 osób, oddano 67 123 głosów ważnych.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Plebiscyt WP SportoweFakty: Ruszyliśmy z wyborem najlepszego żużlowca sezonu 2021! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (73)
Zobacz więcej komentarzy (35)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×