KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Junior z zewnątrz wzmocni Unibax? Ząbik: Lepiej inwestować w wychowanków

Unibax Toruń wciąż nie zamknął składu na kolejny sezon. Z Aniołami łączy się kilku polskich juniorów. Czy toruński klub zdecyduje się na zakontraktowanie któregoś z młodzieżowców?

Dawid Borek
Dawid Borek

Przed kilkoma dniami, w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl, Sławomir Kryjom zdradził, że Unibax Toruń być może zdecyduje się na zakontraktowanie nawet dwóch juniorów z zewnątrz. Od kilku tygodni w kontekście startów w barwach Aniołów wymieniało się Oskara Fajfera, Szymona Woźniaka i Łukasza Sówkę. Problemem pierwszej dwójki zawodników była kwota ekwiwalentu za wyszkolenie dla macierzystych klubów.

Zdaniem Jana Ząbika, lepszym rozwiązaniem byłoby inwestowanie w młodych wychowanków toruńskiej drużyny, a ewentualne zakontraktowanie któregoś z powyższych juniorów nie jest konieczne. - To na pewno są wartościowi zawodnicy, choć ich pozyskanie wiązałoby się z dużymi kosztami. Łukasz Sówka... On jest, jaki jest, raz pojedzie dobrze, raz gorzej. Jeśli chodzi o moje zdanie, to mamy Pawła Przedpełskiego, utalentowaną młodzież i pięciu bardzo silnych seniorów, więc można powalczyć i w obecnym składzie. Zawsze byłem i będę za swoimi zawodnikami. Można z nich wykrzesać bardzo dużo, a nie ma tylu problemów, co z ludźmi z zewnątrz. Pozyskanie kogoś z innego klubu wiąże się z dużymi kosztami. Na pewno prezes i rada nadzorcza muszą wziąć pod uwagę, czy to się kalkuluje. Czy lepiej wydać duże pieniądze na sezon, czy zainwestować je w swoich i mieć ich na długie lata - powiedział opiekun toruńskiej drużyny na łamach Nowości.

Szansą dla młodych zawodników Aniołów miałyby być starty w drugiej lidze. Wciąż nie jest wyjaśniona kwestia zgłoszenia do rozgrywek Stali Toruń. Właśnie w tym zespole wychowankowie Unibaksu mieliby nabywać doświadczenie w meczach ligowych. - Jeśli sponsorzy zadeklarowaliby, że uzbieramy milion złotych, to nie byłoby problemu ze zgłoszeniem do rozgrywek. Najpierw muszą być jednak te pieniądze, bo z sufitu ich nie weźmiemy. Sami sponsorzy są zainteresowani tym, by nasza młodzież mogła sobie pojeździć. Chodzi o to, by w przyszłości bazować na swoich chłopakach. Dziś juniorzy są w cenie, zapotrzebowanie na nich jest spore - dodał Jan Ząbik.

źródło: Nowości

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Kolejny cel transferowy Unibaksu. Sówka w toruńskim dream teamie?

Czy Unibaksowi potrzebny jest junior z zewnątrz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Nowości
Komentarze (247)
Zobacz więcej komentarzy (30)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×