KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Rafał Fleger przedłużył kontrakt z Kolejarzem Opole

[tag=5922]Rafał Fleger[/tag] podpisał kontrakt z opolskim Kolejarzem. Wychowanek RKM-u Rybnik spędzi w stolicy polskiej piosenki piąty sezon. Jest pierwszym zawodnikiem w kadrze klubu z Opola.

Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

Mariaż Flegera z Kolejarzem rozpoczął się w 2007 roku. 18-letni wówczas zawodnik zasilił formację juniorską opolskiej drużyny i notował udane występy. Na kolejne dwa lata wrócił do Rybnika, gdzie był podstawowym juniorem. Jednak gdy skończył wiek młodzieżowca, postanowił zmienić otoczenie. Przed sezonem 2011 ponownie związał się z Kolejarzem i stał się liderem drugoligowca.

W następnym roku nie spisywał się tak dobrze. Po kilku słabszych występach został odstawiony od składu i miejsce w drużynie odzyskał dopiero w końcówce rozgrywek. W międzyczasie popadł w konflikt z działaczami i trenerem, mając pretensje o sporadyczne szanse do startów. Upust swojemu niezadowoleniu dawał między innymi w mediach, co nie przypadło do gustu włodarzom. Nie bez wpływu na kiepską dyspozycję Flegera miał jego zimowy wyjazd do Argentyny na mistrzostwa tego kraju.

Wychowanek RKM-u przeniósł się do Krakowa, lecz nie wystąpił w żadnym oficjalnym spotkaniu Wandy (nie licząc anulowanego meczu z MIR-em Równe). Niespodziewanie otrzymał możliwość powrotu do Kolejarza, z którym rozstawał się w nie najlepszej atmosferze. Po długich negocjacjach dostał od krakowian zgodę na wypożyczenie. W minionym sezonie plastron klubu z Opola przywdziewał w sześciu spotkaniach, w których zdobywał średnio 1,3 punktu na bieg.

W sobotę przedłużył umowę z Kolejarzem. Strony szybko osiągnęły porozumienie. Opolscy działacze szukają bowiem zawodników młodych i tanich, a 24-letni Fleger po słabym sezonie nie mógł mieć wygórowanych żądań. - Rafał się zmienił. Spokorniał i już inaczej podchodzi do żużla - mówi Jerzy Drozd. - Wierzymy, że znów będzie jeździł tak skutecznie, jak przed dwoma laty. Wciąż go na to stać.
Rafał Fleger spędzi w Opolu piąty sezon Rafał Fleger spędzi w Opolu piąty sezon
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (23)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×